DAB+

Artykuły - DAB+ (17)

 • ​Węgrzy wyłączyli wszystkie nadajniki DAB+

  ​Węgrzy wyłączyli wszystkie nadajniki DAB+

  Na Węgrzech po 10 latach emisji wyłączono cyfrowe nadawanie radiowe w standardzie DAB+. Od nocy z 5-6 września 2020 roku zamilkły wszystkie trzy nadajniki DAB+ w Budapeszcie. Należy się obawiać, że to koniec DAB+ na Węgrzech, bo nadawcy i operator nie są zainteresowani dalszą emisją.
 • Radioodbiornik Sharp DR-S460 - test

  Radioodbiornik Sharp DR-S460 - test

  Testujemy radioodbiornik Sharp DR-S460, który wspiera technologię radia cyfrowego DAB+, a także potrafi łączyć się bezprzewodowo ze smartfonem i tabletem. Czy to rzeczywiście radio nowej generacji?
 • Norwegia zaczyna wyłączać radio UKF

  Norwegia zaczyna wyłączać radio UKF

  Norwegia jako pierwszy kraj na świecie,zaczyna wyłączać analogowe radio na falach ultrakrótkich. Zastąpi je sygnał cyfrowy, czyli tak zwany system DAB.
 • Norwegia wyłączy radio analogowe FM w 2017 roku

  Norwegia wyłączy radio analogowe FM w 2017 roku

  Norwegia w ciągu najbliższych dwóch lat rozpocznie się proces wyłączania nadajników radia analogowego FM. Przechodzenie na radio cyfrowe DAB rozpocznie się na północy kraju i będzie postępowało region po regionie. Jest to historyczny krok dla Norwegii, bowiem jest to pierwszy kraj na świecie, który ustalił ostateczny termin wyłączenia radia FM.
 • Usługi dodatkowe cyfrowego radia DAB+

  Usługi dodatkowe cyfrowego radia DAB+

  Podczas konferencji „Co powinniście wiedzieć o radiofonii cyfrowej DAB, a wstydzicie się zapytać” rozmawiano o kwestiach technicznych związanych z cyfryzacją radia, w tym o nowych usługach dodatkowych.
 • Ferguson Digital DAB+100 - przed cyfryzacją radia

  Ferguson Digital DAB+100 - przed cyfryzacją radia

  Ferguson wprowadza na rynek cyfrowe radio Radio Ferguson Digital DAB+100 - tego typu odbiorniki za kilka lat, po zakończeniu cyfryzacji radia, staną się standardem w naszym kraju.
 • Cyfryzacja radia w Polsce - najważniejsze informacje

  Cyfryzacja radia w Polsce - najważniejsze informacje

  Po cyfryzacji telewizji przyszła pora na radio. Proces już trwa, działają już pierwsze nadajniki. Do 2020 roku cała Polska powinna znaleźć się w zasięgu cyfrowego radia. Oznacza to także koniec nadajników tradycyjnych i konieczność zakupu nowych. Pojawiły się już także pierwsze kontrowersje wokół rządowych planów.
 • Cyfryzacja radia - minimalne wymagania odbiornika DAB+

  Cyfryzacja radia - minimalne wymagania odbiornika DAB+

  Jak - redakcja satkurier.pl dotarła do dokumentu opisującego techniczne wymagania, jakie będą obowiązywać podczas procesu cyfryzacji radia w Polsce. Co wiadomo o radiofonii cyfrowej DAB+?
 • DAB+ testy cyfrowego radia w Poznaniu

  DAB+ testy cyfrowego radia w Poznaniu

  Wiemy, kiedy rozpoczną się testy cyfrowego radia DAB+ w Poznaniu. Znane są także parametry.
 • Testy cyfrowego radia DAB+ w Toruniu

  Testy cyfrowego radia DAB+ w Toruniu

  Na Pomorzu i Kujawach ruszyła emisja radiowa cyfrowego w standardzie DAB+. Sygnał jest nadawany z obiektu SLR Toruń / Moniuszki, z którego swego czasu nadawało Radio RMF Classic i TVN. Multipleks DAB+ jest obecny na kanale 10A - na częstotliwości 209,936 MHz. Moc ERP wynosi 3 kW, ale charakterystyka systemu antenowego jest kierunkowa.