Film - da Vinci

Artykuły - Da Vinci (117)

 • "Cyprian" jak "Janosik"

  "Cyprian" jak "Janosik"

  "Latający mnich i tajemnica da Vinci", reż. Mariana Čengel-Solčanska, Słowacja, Polska 2010, dystrybutor: Kino Świat, premiera kinowa: 19 sierpnia 2011
 • Widmo średniowiecznej klątwy

  Widmo średniowiecznej klątwy

  19 sierpnia na ekrany kin trafi widowiskowa koprodukcja polsko-słowacka "Latający mnich i tajemnica da Vinci", w obsadzie której znaleźli się m.in. Paweł Małaszyński, Mirosław Zbrojewicz i rosyjski aktor Aleksandr Domogarow. Niewiarygodne, zagadkowe zajścia na planie każą sądzić, że nad filmem zawisło widmo średniowiecznej klątwy!
 • Małaszyński ogniem i mieczem

  Małaszyński ogniem i mieczem

  19 sierpnia na ekrany polskich kin trafi widowiskowa koprodukcja polsko-słowacka "Latający mnich i tajemnica da Vinci" opowiadająca o narodzinach jednej z najbardziej zdumiewających legend XVIII-wiecznej Europy. W filmie wystąpili znani polscy aktorzy: Paweł Małaszyński, Mirosław Zbrojewicz i Jerzy Nowak.
 • Małaszyński i latający mnich

  Małaszyński i latający mnich

  Paweł Małaszyński i rosyjski aktor Aleksandr Domogarow są w obsadzie filmu "Latający mnich i tajemnica Da Vinci", który trafi do kin w Polsce 19 sierpnia.
 • Kolejna ekranizacja Dana Browna

  Kolejna ekranizacja Dana Browna

  Dan Brown, twórca bestsellerowej książki "Kod Leonarda Da Vinci", zajmie się napisaniem scenariusza na podstawie swojej najnowszej powieści zatytułowanej "Zaginiony symbol".
 • Gwiazdy w remake'u serialu

  Gwiazdy w remake'u serialu

  Jim Caviezel ("Pasja", "Oczy anioła", "Hrabia Monte Christo") i Ian McKellen (trylogia "Władca Pierścieni", "X-Men", "Kod da Vinci") grają główne w role w remake'u brytyjskiego hitu serialowego z lat 60., zatytułowanego "The Prisoner".
 • Weź udział w naszej zabawie!

  Weź udział w naszej zabawie!

  Jesteś fanem książek Dana Browna? Podobały Ci się filmy "Kod da Vinci" i "Anioły i demony"? W takim razie nasza zabawa jest właśnie dla Ciebie!
 • Atak na "Anioły i demony"

  Atak na "Anioły i demony"

  Katolicka Liga nie ustaje. Po wielkiej kampanii przeciwko "Kodowi Da Vinci", rozpoczyna protesty w związku z premierą kolejnej ekranizacji powieści Dana Browna - "Anioły i demony".
 • Da Vinci według Greenawaya

  Da Vinci według Greenawaya

  "Ostatnia wieczerza" Leonardo Da Vinci ma już 510 lat. Ostatnio słynne dzieło weszło w XXI wiek. A wszystko za sprawą Petera Greenawaya, który po wielu perturbacjach w końcu mógł pokazać swój najnowszy projekt.
 • Po co komu "Indiana Jones"?

  Po co komu "Indiana Jones"?

  Po co wytwórnia Paramount walczyła o canneńską premierę "Indiany Jonesa i Królestwa Kryształowej Czaszki"? Czyżby zapomniała jak dwa lata temu festiwalowa publiczność bezlitośnie obeszła się z ówczesnym hitem - prezentowanym na inaugurację imprezy "Kodem da Vinci"?