Nowe Technologie - czytanie

Artykuły - Czytanie (4)

 • Region mózgu odpowiedzialny za czytanie powstał z "recyklingu"

  Region mózgu odpowiedzialny za czytanie powstał z "recyklingu"

  ​Mimo dość długiej ewolucyjnej historii naszego gatunku, ludzie czytają i piszą dopiero od kilku tysięcy lat. Nowe badania pokazują, że umiejętności te były możliwe dzięki "biologicznemu recyklingowi" kluczowego obszaru mózgu.
 • Iriver Story HD - czytanie w HD

  Jeszcze w maju do sprzedaży trafi najnowszy model czynika e-booków od Iriviera - model Iriver Story HD. Jest to następca Iriver Story w dość mocno "podrasowanej" wersji.
 • Intel: Czytanie w myślach i tania łączność 10 Gb/s

  Intel: Czytanie w myślach i tania łączność 10 Gb/s

  Podczas dziewiątego, corocznego dnia "Research at Intel" badacze z Intel Labs zaprezentowali kilkadziesiąt projektów badawczych związanych z komunikacją użytkowników z urządzeniami komputerowymi, zarządzaniem energią, "cloud computing", internetem, innowacyjnymi platformami i transportem.
 • Areszt za czytanie maili

  Sąd w Arizonie skazał na 60 dni aresztu domowego 28-letnią Amerykankę Angel Lee, która przechwytywała cudzą pocztę elektroniczną. Powodem takiego zachowania kobiety była zazdrość, gdyż przechwytywane maile należały do eks-żony męża skazanej. W uzasadnieniu sąd wskazał, że kara ta ma być ostrzeżeniem dla tych wszystkich, którzy rozważają podobne działanie.