menway - czytanie

Artykuły - Czytanie (6)

 • Zostaw książkę na ławce, czyli jak Polacy promują czytelnictwo

  Zostaw książkę na ławce, czyli jak Polacy promują czytelnictwo

  W dzisiejszych czasach analfabetyzm w Polsce praktycznie nie istnieje. Właściwie każdy Polak powyżej piętnastego roku życia potrafi czytać i pisać. Ale czy korzystamy z tych umiejętności? Jak pokazują badania, poziom czytelnictwa w naszym kraju wcale nie napawa dumą.
 • Czytanie jest męskie: Adam Karczewski "Okręt"

  Czytanie jest męskie: Adam Karczewski "Okręt"

  Polski i rosyjski wywiad, mafijne układy, brudna polityka i wojna o władzę nad krajem. Akcja toczy się w szalonym tempie, a fabuła osadzona jest w polskich realiach. Adam Karczewski w powieści "Okręt" serwuje nam kawał porządnej sensacji i rozpalającej rozrywki, w sam raz na wciąż chłodne marcowe wieczory.
 • Mózg starzeje się wcześniej niż myśleliśmy

  Mózg starzeje się wcześniej niż myśleliśmy

  Zdolność do zapamiętywania, logicznego myślenia i ogólnie zdolności poznawcze zaczynają się pogarszać już od 45. roku życia - wynika z badań, które zamieszcza internetowe wydanie pisma "British Medical Journal".
 • Jak czytanie wpływa na nasz mózg?

  Jak czytanie wpływa na nasz mózg?

  Ludzkość posiada umiejętność czytania i pisania od zaledwie 5000 lat. Jest to zbyt krótki okres, by można mówić o znaczących zmianach w ewolucji.
 • Czytaj, a staniesz się wampirem

  Czytaj, a staniesz się wampirem

  Z najnowszych badań wynika, że podczas czytania "psychologicznie stajemy się częścią opisywanej społeczności, bez względu na to, czy składa się ona ze średniowiecznych mnichów, czy wilkołaków".
 • Rozmowa zamiast czytania bajek

  Rozmowa zamiast czytania bajek

  Czytanie dzieciom przed snem może być mniej skuteczną metodą wspomagania rozwoju językowego niż zwykła rozmowa.