Kobieta - czytanie książek

Artykuły - Czytanie książek (4)

 • Codzienne czytanie dzieciom przynosi wymierne korzyści

  Codzienne czytanie dzieciom przynosi wymierne korzyści

  Dzieci, którym czytano 5 książeczek dziennie, w wieku pięciu lat mają za sobą kontakt z zasobem słów większym o 1,4 mln w porównaniu z dziećmi, którym nie czytano wcale - informują naukowcy z Ohio State University na łamach "Journal of Developmental and Behavioral Pediatrics".
 • Czytanie książek: siedem korzyści dla zdrowia

  Czytanie książek: siedem korzyści dla zdrowia

  Wytrawny czytelnik wie, że czytanie to fascynująca przygoda. Ale ma ono także wymierne korzyści dla zdrowia. Biblioterapia zaś pomaga poradzić sobie z poważnymi kłopotami.
 • Książki porządkują świat dziecka

  Książki porządkują świat dziecka

  Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury opracowała projekt "Pierwsza Książka Mojego Dziecka", w ramach którego na oddziałach położniczych wręczane są matkom specjalne książki dla dzieci. Anna Dziewit z "Dzień Dobry TVN" spotkała się z prezes Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" Ireną Koźmińską, publicystą Jackiem Żakowskim, fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim o
 • Zapach czekolady zachęca do czytania romansów

  Zapach czekolady zachęca do czytania romansów

  Słodki zapach czekolady kusi czytelników do zakupu romansów i literatury miłosnej, wskazują naukowcy. Jak zaznaczają badacze, zapach czekolady nie tylko wabił miłośników romansów, ale również fanów książek kulinarnych.