czytanie

Artykuły - Czytanie (88)

 • Igrzyska śmierci — pełna emocji książka na wakacje!

  Igrzyska śmierci — pełna emocji książka na wakacje!

  Ta popularna powieść młodzieżowa z pewnością zaskoczy także starszych czytelników. Lekki język, niesamowity świat przedstawiony i wartka akcja sprawiają, że Igrzyska śmierci Susanne Collins po prostu trzeba przeczytać!
 • Jak czytanie wpływa na nasz mózg?

  Jak czytanie wpływa na nasz mózg?

  Język pisany jest wciąż wielką zagadką dla neurologów. Do odkodowania jakiegoś znaczenia w gąszczu symboli potrzebna jest złożona sieć połączeń nerwowych. Ludzkość posiada umiejętność czytania i pisania od zaledwie 5000 lat.
 • Czytanie nam służy

  Czytanie nam służy

  Ludzie preferujący czytanie książek nad oglądanie filmów i telewizji cechują się większą empatią i gotowością do pomagania bliźnim – przekonuje Rose Turner, doktorantka z brytyjskiego Kingston University London.
 • Akcja PGE pod hasłem "Daj się oświecić" uświadamia jak ważne jest czytanie umów

  Akcja PGE pod hasłem "Daj się oświecić" uświadamia jak ważne jest czytanie umów

  Aż 42 proc. badanych nie czyta regulaminów przed ich podpisaniem, gdy zapoznają się z nimi poza siedzibą firmy. Tak wynika z badań, które były częścią akcji edukacyjnej przeprowadzonej przez PGE Obrót, spółkę zajmującą się sprzedażą energii w Grupie Kapitałowej PGE. Celem akcji było uświadomienie klientom technik, jakimi posługują się nieuczciwi sprzedawcy energii elektrycznej.
 • Zostaw książkę na ławce, czyli jak Polacy promują czytelnictwo

  Zostaw książkę na ławce, czyli jak Polacy promują czytelnictwo

  W dzisiejszych czasach analfabetyzm w Polsce praktycznie nie istnieje. Właściwie każdy Polak powyżej piętnastego roku życia potrafi czytać i pisać. Ale czy korzystamy z tych umiejętności? Jak pokazują badania, poziom czytelnictwa w naszym kraju wcale nie napawa dumą.
 • Czytelnictwo wśród młodzieży – fakty i mity

  Czytelnictwo wśród młodzieży – fakty i mity

  Wbrew dość powszechnej opinii wielu dorosłych, polska młodzież nie wzdryga się na widok książek. Młodzi ludzie czytają chętnie, jednak wykorzystują do tego nowe technologie.
 • "Rzeczpospolita": Polacy nie czytają, biblioteki upadają

  Coraz mniej osób odwiedza biblioteki. A w co szóstym domu nie ma ani jednej książki - alarmuje "Rzeczpospolita".
 • Czytanie jest męskie: Adam Karczewski "Okręt"

  Czytanie jest męskie: Adam Karczewski "Okręt"

  Polski i rosyjski wywiad, mafijne układy, brudna polityka i wojna o władzę nad krajem. Akcja toczy się w szalonym tempie, a fabuła osadzona jest w polskich realiach. Adam Karczewski w powieści "Okręt" serwuje nam kawał porządnej sensacji i rozpalającej rozrywki, w sam raz na wciąż chłodne marcowe wieczory.
 • Jak zachęcić dziecko do czytania?

  Jak zachęcić dziecko do czytania?

  Zamiast się niepokoić, gdy twój kilkulatek wybiera oglądanie filmów i granie na komputerze, przekonaj go, że czytanie książek też może być zabawą i przygodą. I, że tylko na początku wydaje się takie skomplikowane.
 • UNESCO: 250 mln dzieci na świecie nie umie czytać ani pisać

  50 mln dzieci na całym świecie nie umie czytać, pisać ani rachować, choć wiele z nich przez szereg lat uczęszczało do szkoły - informuje opublikowany w środę w Addis Abebie raport UNESCO na temat edukacji w świecie w roku sprawozdawczym 2013/2014.

Filmy - Czytanie (12)

 • Kobieta chciała poczytac książkę. Jej kot miał inne plany

  To kociątko było spragnione uwagi swojej właścicielki. Dlatego podczas, gdy ona chciała poczytać książkę, zwierzę wskoczyło na jej głowę.
 • Zakładki do książek z koperty

  Każdy mól książkowy potrzebuje zakładki do książki - tylko dzięki nim można szybko i bez problemu odnaleźć miejsce, w którym przerwaliśmy ostatnio lekturę! Można kupić gotowe zakładki, jednak najbardziej cieszą te samodzielnie zrobione! Tym razem przygotowaliśmy dla was sposób na zakładki do książek z koperty! Zobaczcie, jakie to proste - najmłodsi czytelnicy będą zachwyceni!
 • Zakładka do książek z wstążeczki i spinacza

  Zwykłe kawałki kolorowych wstążek i spinacze biurowe mogą być podstawą do stworzenia ciekawie wyglądających, ale przede wszystkim bardzo praktycznych zakładek do książek! Dzięki nim już zawsze bez problemu znajdziecie miejsce, w którym ostatnio przerwaliście lekturę. Zobaczcie, jakie to proste!
 • Zakładka do książki z wstążek

  Zakładkę do książki można zrobić również ze wstążek - dzięki temu nie tylko urozmaici otoczenie swoją wielobarwnością, ale też znakomicie spełni swoje podstawowe zadanie. Dzięki niej nigdy nie zgubicie miejsca, w którym przerwaliście czytać. To też genialny pomysł na niewielki upominek dla waszego znajomego, który kocha książki. Zobaczcie nasz poradnik!