czytać

Artykuły - Czytać (170)

 • 3. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie!

  3. Targi Książki dla Dzieci w Krakowie!

  Jakie książki warto czytać dzieciom? Co łączy Koziołka Matołka z Gutenbergiem? Jak smakują lektury? Kiedy odbywa się Zlot Bajkowych Postaci? Gdzie można znaleźć rozsypane literki z Abecadła Juliana Tuwima? Czy Tuwimowa Lokomotywa wciąż kursuje? Jak duże są prawdziwe smoki?
 • Dlaczego warto czytać dzieciom bajki?

  Dlaczego warto czytać dzieciom bajki?

  Wspólna lektura to świetny sposób, by wpoić maluchowi ważne zasady, pomóc mu zrozumieć świat i własne emocje oraz rozwinąć jego wyobraźnię, a także pogłębić wzajemną więź. Wystarczy 20 minut czytania dziennie!
 • Każda nieprzeczytana umowa to potencjalne straty

  Każda nieprzeczytana umowa to potencjalne straty

  Zawsze należy czytać dokumenty regulujące korzystanie z produktów bankowych. Jest to szczególnie istotne w przypadku umów i regulaminów dotyczących kredytów. Expander ostrzega, że niedotrzymanie warunku umowy kredytowej może nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych.
 • Nowe etykiety na opony. Zobacz, jak je czytać

  Nowe etykiety na opony. Zobacz, jak je czytać

  Już 1 listopada tego roku w życie wchodzi przepis o etykietowaniu opon. Etykiety mają formę naklejek (o wymiarach 75x110 mm) przyklejanych na bieżnik każdej opony.
 • Prezydent: Chciałbym, by narodowe czytanie trwało przez następne lata

  Prezydent: Chciałbym, by narodowe czytanie trwało przez następne lata

  Bardzo bym chciał, by narodowe czytanie trwało przez następne lata - powiedział prezydent Bronisław Komorowski na zakończenie akcji publicznego odczytu "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W przyszłym roku być może bohaterem akcji będzie "Zemsta" Aleksandra Fredry.
 • Prezydent Komorowski zainaugurował Narodowe Czytanie "Pana Tadeusza"

  Prezydent Komorowski zainaugurował Narodowe Czytanie "Pana Tadeusza"

  Prezydent Bronisław Komorowski zainaugurował w Warszawie Narodowe czytanie "Pana Tadeusza". Przez cały dzień w 60 polskich miastach i miejscowościach odbywać się będzie publiczne czytanie poematu Adama Mickiewicza.
 • Coś tam czytamy. I nic nie rozumiemy

  Aż 15 proc. polskich piętnastolatków nie umie czytać ze zrozumieniem - przypomina Unia Europejska. I nie ma się co pocieszać, że średnia w Europie jest gorsza - alarmuje "Gazeta Wyborcza".
 • Na świecie żyje 775 mln analfabetów

  775 mln ludzi na świecie nie potrafi pisać i czytać. Blisko dwie trzecie analfabetów to dziewczęta i kobiety, z których większość żyje w Azji i Afryce - poinformowała w czwartek Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).
 • Uwaga! Fałszowane jedzenie zalewa polski rynek

  Uwaga! Fałszowane jedzenie zalewa polski rynek

  Mleko z tłuszczem roślinnym, pasztet drobiowy bez mięsa albo ser zamiast wędzenia potraktowany aromatem - takie sztuczki stosują niektóry producenci. Dlatego trzeba dokładnie czytać etykiety - radzi "Dziennik Polski".
 • Naukowcy czytają w myślach małp

  Naukowcy czytają w myślach małp

  Wielkich odkryć często dokonuje się przypadkiem. Właśnie w ten sposób grupa neurologów z Uniwersytetu St. Louise w Waszyngtonie znalazła sposób na czytanie w myślach badanych małp.