czynsz

Artykuły - Czynsz (124)

 • "Puls Biznesu": Nowy pakiet mieszkaniowy już od jesieni

  "Puls Biznesu": Nowy pakiet mieszkaniowy już od jesieni

  ​Rządowy program dla mieszkalnictwa złożony z części: społecznej i komercyjnej po wakacjach powinien w całości wejść w życie — mówi wiceminister rozwoju Robert Nowicki w środowym "Pulsie Biznesu".
 • Aż 40 proc. Polaków nie spłaci swoich rachunków

  Aż 40 proc. Polaków nie spłaci swoich rachunków

  Blisko 40 proc. gospodarstw domowych przewiduje problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Największe obawy dotyczą płatności z czynsz, media i raty kredytów. Pandemia najsilniej pogorszyła sytuację pracujących na własny rachunek, samozatrudnionych i wykonujących wolny zawód.
 • Rządowe wsparcie dla najemców i właścicieli

  Rządowe wsparcie dla najemców i właścicieli

  Zaprezentowany przez rząd program ma pomóc w budowie kolejnych mieszkań o umiarkowanych czynszach, ale też wesprzeć najemców i właścicieli w trakcie przejściowych trudności. Podobnym kosztem można też wesprzeć młodych Polaków w zakupie nawet 100 tysięcy mieszkań. Wzoru można szukać po drugiej stronie globu.
 • Nawet 75 proc. dopłaty do czynszu? Rządowy projekt programu

  Nawet 75 proc. dopłaty do czynszu? Rządowy projekt programu

  Rząd oferuje nowy program pomocy dla osób mieszkających w wynajętych mieszkaniach. Osoby z najpoważniejszymi problemami finansowymi będą mogły dostawać od rządu nawet po 1500 złotych miesięcznie na czynsz.
 • Koronawirus: Opłaty za mieszkanie mogą wzrosnąć

  Koronawirus: Opłaty za mieszkanie mogą wzrosnąć

  Jak podała "Rzeczpospolita", zarządcy nieruchomości ostrzegają, że bez pomocy rządu opłaty za mieszkanie mogą wkrótce wzrosnąć.
 • Rzecznik MŚP apeluje do samorządów o zwolnienie przedsiębiorców z opłat czynszowych

  Rzecznik MŚP apeluje do samorządów o zwolnienie przedsiębiorców z opłat czynszowych

  ​Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, w związku z pogarszającą się płynnością finansową firm spowodowaną sytuacją epidemiologiczną, skierował do jednostek samorządu terytorialnego list z apelem o zwolnienie przedsiębiorców, którzy zamknęli lokale - z opłat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię.
 • Stawki najmu rosną już wolniej

  Stawki najmu rosną już wolniej

  ​Czynsze najmu rosną zdecydowanie wolniej niż ceny zakupu nieruchomości i w niższym tempie niż rok wcześniej. Koniec ubiegłego roku w niektórych miastach przyniósł nawet lekkie spadki.
 • Berlin zamraża czynsze na pięć lat

  Berlin zamraża czynsze na pięć lat

  Koalicyjny rząd Berlina uzgodnił projekt ustawy, która wprowadza pięcioletni zakaz podnoszenia czynszów za wynajmowane mieszkania.
 • Czynsze dzielą Niemców

  Czynsze dzielą Niemców

  Na południu Niemiec czynsze są wysokie, zaś na wschodzie i na zachodzie są akceptowalne dla wielu Niemców. W całym kraju miliony ludzi nie są w stanie opłacać swoich mieszkań.
 • Niemcy walczą z wysokimi czynszami

  Niemcy walczą z wysokimi czynszami

  Wysokie czynsze w Berlinie zmuszają wiele osób do wyprowadzenia się z miasta. Aktywista Rouzbeh Taheri podjął walkę z agencjami nieruchomości. Chce, by należące do nich mieszkania stały się własnością publiczną.

Filmy - Czynsz (3)

 • Niemcy walczą z wysokimi czynszami

  Wysokie czynsze w Berlinie zmuszają wiele osób do wyprowadzenia się z miasta. Aktywista Rouzbeh Taheri podjął walkę z agencjami nieruchomości. Chce, by należące do nich mieszkania stały się własnością publiczną.
 • Gdzie podwyżki czynszu za mieszkanie są największe

  Czynsz za mieszkania komunalne wzrósł najbardziej, bo o 75 proc. Przy porównywalnym standardzie nie powinno dziwić, że czynsz w mieszkaniach komunalnych jest wyższy niż w spółdzielczych i własnościowych, bo lokatorzy nie zainwestowali swoich pieniędzy w budowę mieszkania.
 • Czynszówki ratunkiem na malejącą zdolność kredytową Polaków

  W Polsce kilkanaście procent mieszkań stanowią lokale czynszowe. To o połowę mniej niż w krajach Europy Zachodniej. W rekordowej pod tym względem Szwajcarii mieszkania czynszowe przekroczyły 60 proc. rynku. Jednak żeby osiągnąć europejską średnią musielibyśmy zbudować w Polsce ponad półtora miliona takich lokali. Zdaniem Związku Banków Polskich, to właśnie tzw. czynszówki pomogłyby rozwiązać problemy mieszkaniowe Polaków. - Myślę, że 2013 rok będzie rokiem bardzo intensywnych rozmów na temat budownictwa czynszowego - przewiduje w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.