czynsz

Artykuły - Czynsz (125)

Filmy - Czynsz (4)

 • Zwolnienia z czynszu najmu, dzierżawy oraz opłat za użytkowanie nieruchomości

  Zwolnienia z czynszu najmu i dzierżawy oraz opłat za użytkowanie dotyczą w czasach epidemii nie tylko nieruchomości Skarbu Państwa, ale także zasobów należących do gmin, powiatów i województw jeżeli taką uchwałę podejmą jednostki samorządu terytorialnego.
 • Niemcy walczą z wysokimi czynszami

  Wysokie czynsze w Berlinie zmuszają wiele osób do wyprowadzenia się z miasta. Aktywista Rouzbeh Taheri podjął walkę z agencjami nieruchomości. Chce, by należące do nich mieszkania stały się własnością publiczną.
 • Gdzie podwyżki czynszu za mieszkanie są największe

  Czynsz za mieszkania komunalne wzrósł najbardziej, bo o 75 proc. Przy porównywalnym standardzie nie powinno dziwić, że czynsz w mieszkaniach komunalnych jest wyższy niż w spółdzielczych i własnościowych, bo lokatorzy nie zainwestowali swoich pieniędzy w budowę mieszkania.
 • Czynszówki ratunkiem na malejącą zdolność kredytową Polaków

  W Polsce kilkanaście procent mieszkań stanowią lokale czynszowe. To o połowę mniej niż w krajach Europy Zachodniej. W rekordowej pod tym względem Szwajcarii mieszkania czynszowe przekroczyły 60 proc. rynku. Jednak żeby osiągnąć europejską średnią musielibyśmy zbudować w Polsce ponad półtora miliona takich lokali. Zdaniem Związku Banków Polskich, to właśnie tzw. czynszówki pomogłyby rozwiązać problemy mieszkaniowe Polaków. - Myślę, że 2013 rok będzie rokiem bardzo intensywnych rozmów na temat budownictwa czynszowego - przewiduje w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.