czynniki ryzyka

Artykuły - Czynniki ryzyka (0)

 • Informacja o wpływie czynników ryzyka na wyniki finansowe za II kwartał 2017 roku

 • Trump miesza rynkowym optymizmem

  Nie da się ukryć, że większość indeksów giełdowych znajduje się w dalszym ciągu w pobliżu historycznych lub przynajmniej wielomiesięcznych maksimów. Wzrosty napędzane były przez różne czynniki, w tym m.in. oczekiwania, co do polityki fiskalnej Stanów Zjednoczonych. Wobec impasu decyzji politycznych w Stanach Zjednoczonych w grę wchodzą inne czynniki ryzyka politycznego, zarówno w Europie, jak i na dalekim wschodzie.
 • Przeskakując między czynnikami ryzyka

  Mając za sobą posiedzenia głównych banków centralnych, rynek szuka nowych temat do przykucia uwagi. Ryzyka związane z wyborami prezydenckimi w USA wysuwają się na czele, a atmosfera w najbliższych godzinach będzie podgrzewana przez pierwszą debatę na linii Clinton-Trump. Rynki finansowe na razie pozostają w zawieszeniu.
 • Wraca temat podwyżek stóp w USA

  Pierwsza reakcja na wczorajszy zapis protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej (minutes) był pozytywny, jednak dzisiaj rynek nie wydaje się żyć podwyżką we wrześniu, chociaż podwyżka pod koniec roku nadal wydaje się być w grze. Oficjela FED pozostaje ostrożna wobec odbicia inflacji, jednak członkowie są mocno podzieleni. Wskazują na czynniki ryzyka, które zwłaszcza w długim terminie mogą mieć wpływ na rodzimą gospodarkę.
 • Inwestorzy zagraniczni wrócą na polską giełdę, gdy wyjaśni się sprawa kredytów frankowych

  Inwestorzy zagraniczni wrócą na polską giełdę, gdy wyjaśni się sprawa kredytów frankowych

  - Niepewność jest głównym czynnikiem odstraszającym zagraniczny kapitał od polskiej giełdy - uważa Jarosław Niedzielewski z Investors TFI. Czynniki ryzyka związane ze zmianą władzy jednak powoli znikają. Podatek bankowy obowiązuje od lutego, we wrześniu wejdzie w życie podatek od sprzedaży detalicznej. Jedyną poważniejszą niewiadomą pozostaje kwestia przewalutowania kredytów frankowych. Gdy i ona się rozstrzygnie, inwestorzy powrócą nad Wisłę.
 • Lokalne czynniki ryzyka ograniczają potencjał odbicia na złotym

  Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym relatywną stabilizację PLN po piątkowym lekkim umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4610 PLN za euro, 4,1296 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0617 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,8988 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 3,109 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Pobudka po czwartku Draghiego

  Szoku, jak już wiemy, wczoraj nie było - ani w jedną, ani w drugą stronę. Mario Draghi nie ogłosił zmian w polityce pieniężnej, ani nie zapowiedział ich w sposób bezwzględny, tym niemniej dał do zrozumienia, że inflacja jest niska, istnieją czynniki ryzyka dla gospodarki Eurolandu, a stopy procentowe utrzymywane będą na obecnym lub niższym poziomie jeszcze przez długi czas.
 • Rosja i Chiny największe ryzyko dla Polski

  Rosja i Chiny największe ryzyko dla Polski

  NBP ostrzega przed zagrożeniem ze strony Rosji i Chin. To główne czynniki ryzyka dla naszego wzrostu gospodarczego.
 • Wnioski o uzyskanie ochrony patentowej na 13 wynalazków

 • Od Szanghaju po Ateny

  Rynek dalej pozostaje skupiony na Chinach i Grecji, które stanowią główne czynniki ryzyka. Bez wyklarowania sytuacji na chińskim rynku akcji i w kwestii przyszłości Grecji, zmienność na rynku pozostanie wysoka. Czwartek zaczynamy odbiciem giełdy w Szanghaju i wyczekiwaniu na szczegółowy plan reform przygotowany przez rząd w Atenach.