czym zastąpić

Artykuły - Czym zastąpić (7)

 • Czym zastąpić kosmetyk do depilacji?

  Czym zastąpić kosmetyk do depilacji?

  Byłam na krótkim wyjeździe, na który nie zabrałam ze sobą kremu do depilacji nóg. Goliłam je więc maszynką na sucho. Niestety, trochę podrażniłam skórę. Potem koleżanka powiedziała mi, że krem do golenia można zastąpić odżywką do włosów. To prawda?
 • Kłopoty z sercem i krążeniem: Czym zastąpić tabletki

  Kłopoty z sercem i krążeniem: Czym zastąpić tabletki

  Brokuły chronią przed cukrzycą, a kasza jaglana poprawia kondycję twoich stawów! Poznaj też inne dietetyczne niespodzianki.
 • Jak oszczędzać w czasach niskich stóp procentowych?

  Jak oszczędzać w czasach niskich stóp procentowych?

  Polacy preferują oszczędzanie na depozytach bankowych. Jednak w sytuacji, gdy oprocentowanie lokat spadło poniżej 3 proc. wiele osób przestaje widzieć sens w trzymaniu na nich swoich pieniędzy. Nie zawsze wiedzą jednak, czym zastąpić lokaty. Expander podpowiada, jakie są wady i zalety innych, stosunkowo równie bezpiecznych produktów.
 • Czym zastąpić dolara?

  Czym zastąpić dolara?

  Coraz więcej państw jest niezadowolonych z dolara, jako waluty, w której dokonuje się rozliczeń handlowych oraz przechowuje rezerwy walutowe. Coraz częściej mówi się o przejęciu tych funkcji przez euro lub o powstaniu wspólnej waluty światowej. Na czele tej grupy stoją Chiny.
 • Czym zastapić podwyżkę?

  Czym zastapić podwyżkę?

  Dodatki do pensji mogą przybierać różnorakie formy. Przedsiębiorscy prześcigają się w wymyślaniu coraz atrakcyjniejszych propozycji, które mają skusić pracowników do lojalności i efektywności, a także po części mają ułatwić pracę oraz stworzyć możliwość rozwoju.
 • Bo ropa jest za droga

  Bo ropa jest za droga

  Gaz, paliwa roślinne, wodór, energia słoneczna... Czym zastąpić drożejącą ropę? Widmo światowego kryzysu naftowego krąży nawet nad targami samochodowymi w Paryżu. Może więc perpetuum mobile?
 • Co zamiast ropy?

  Co zamiast ropy?

  Gaz, paliwa roślinne, wodór, energia słoneczna... Czym zastąpić drożejącą ropę? Widmo światowego kryzysu naftowego krąży nawet nad targami samochodowymi w Paryżu. Może perpetuum mobile?

Filmy - Czym zastąpić (1)

 • Ta popularna przyprawa to cichy zabójca!

  Polacy solą na potęgę! Tymczasem wysokie spożycie soli podwyższa ciśnienie krwi, przez co zwiększa ryzyko chorób układu krążenia, które są główną przyczyną zgonów w naszym kraju. Może również przyczynić się do rozwoju raka żołądka, otyłości, osteoporozy oraz kamicy nerkowej... - Solniczka powinna zniknąć z naszego stołu i nie być w zasięgu wzroku i w zasięgu dłoni - stanowczo mówi dr Ewa Rychlik z Instytutu Żywności i Żywienia. Czym więc zastąpić sól? Specjaliści polecają mieszanki ziołowe, sok z cytryny, czosnek lub ocet balsamiczny. Należy też pamiętać, że sól morska nie różni się od soli kuchennej pod względem zawartości sodu i w tym samym stopniu podwyższa ciśnienie krwi. Polecamy też: Sól zabija! Zobacz, gdzie się kryje