czterodniowy tydzień pracy

Artykuły - Czterodniowy tydzień pracy (12)

 • Hiszpanie przetestują czterodniowy tydzień pracy

  Hiszpanie przetestują czterodniowy tydzień pracy

  Hiszpania może stać się jednym z pierwszych krajów na świecie, które wprowadzą czterodniowy tydzień pracy. Rząd zgodził się na rozpoczęcie projektu pilotażowego dla firm zainteresowanych tym pomysłem.
 • Czy w Polsce ma sens wprowadzenie czterodniowego tygodnia pracy?

  Czy w Polsce ma sens wprowadzenie czterodniowego tygodnia pracy?

  Po wprowadzeniu czterech dni pracy w tygodniu uda się zachować na tym samym poziomie wynagrodzenia pracowników? Jeżeli będzie to decyzja rządu, wówczas powinniśmy pozbyć się złudzeń.
 • Praca. Unilever testuje czterodniowy tydzień pracy w Nowej Zelandii

  Praca. Unilever testuje czterodniowy tydzień pracy w Nowej Zelandii

  Koncern jest kolejną dużą firmą, która uruchomiła czterodniowy tydzień pracy, potwierdzając wiarę w ideę elastycznego czasu pracy - napisały wiadomoscihandlowe.pl.
 • Czterodniowy tydzień pracy i częstsze wypłaty wynagrodzeń? Coraz więcej Polaków chce zmian

  Czterodniowy tydzień pracy i częstsze wypłaty wynagrodzeń? Coraz więcej Polaków chce zmian

  Coraz więcej Polaków chce zmian w systemie pracy. Wiele osób chciałoby czterodniowego tygodnia pracy oraz częstszych wypłat.
 • Jak ratować miejsca pracy, gdy przed nami recesja?

  Jak ratować miejsca pracy, gdy przed nami recesja?

  W lipcu 2020 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było niższe o 2,3 proc. r/r i wyniosło 6 252,0 tys. osób. Poważniejsze problemy związane z bezrobociem dopiero przed nami. Czy tydzień pracy powinien trwać cztery dni?
 • Minister: Mogę sobie wyobrazić czterodniowy tydzień pracy

  Minister: Mogę sobie wyobrazić czterodniowy tydzień pracy

  Związkowcy proponują wprowadzenie czterodniowego tygodnia pracy dla niektórych zawodów przemysłowych. Minister pracy nie mówi nie.
 • Czterodniowy tydzień pracy

  Czterodniowy tydzień pracy

  Białe kołnierzyki pracują efektywnie dwie godziny dziennie. To oznacza, że większość pracowników jest w stanie wykonać w cztery dni swoją pracę z całego tygodnia i mieć regularnie, zamiast dwóch dni, trzy dni wolnego - wynika z książki Andrew Barnesa i Stephanie Jones "The 4 Day Week".
 • Praca przez cztery dni w tygodniu? Finlandia nie planuje. Polska może za wiele lat

  Praca przez cztery dni w tygodniu? Finlandia nie planuje. Polska może za wiele lat

  Po informacji o tym, że rząd Finlandii planuje testy, a nawet wprowadzenie czterodniowego tygodnia pracy, w światowych mediach zawrzało. Choć cała sprawa okazała się fake newsem, to jednak zainteresowanie sprawą pokazuje, że temat skrócenia czasu pracy jest na czasie. Potwierdzają to także kolejne testy, prowadzone w różnych zakątkach świata. Jakie są plusy i minusy takiego modelu? Czy w Polsce doczekamy skrócenia tygodniowego czasu pracy?
 • Czy cyfrowa rewolucja doprowadzi do czterodniowego tygodnia pracy?

  Czy cyfrowa rewolucja doprowadzi do czterodniowego tygodnia pracy?

  57 proc. europejskich pracowników wierzy, że dzięki nowoczesnym technologiom czterodniowy tydzień pracy już niedługo może stać się nowym standardem. Badanie przeprowadzono na zlecenie Ricoh w 2019 r. na grupie 4580 respondentów z Austrii, Belgii, Luksemburga, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji, RPA, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W puli badawczej znaleźli się przedstawiciele pokoleń: Baby Boomers: 1946 - 1964, X: 1965 - 1980, Y: 1981 - 1995, Z: 1996 - dziś.
 • Czterodniowy tydzień pracy? Pracownicy mówią tak!

  Czterodniowy tydzień pracy? Pracownicy mówią tak!

  Firma ADP® przeprowadziła badanie wśród ponad 10 tys. europejskich pracowników na temat czterodniowego tygodnia pracy. Okazało się, że aż 56 proc. ankietowanych wolałoby pracować przez cztery dni w tygodniu. Co ciekawe, taki system ma też sporo zwolenników w Polsce. Pomimo, że w Polsce nie odbyła się jeszcze debata publiczna dotycząca tego typu zmian na rynku pracy, to aż 37 proc. ankietowanych deklaruje, że zdecydowałoby się na taki kształt pracy.

Filmy - Czterodniowy tydzień pracy (1)