"Czterech"

Artykuły - "Czterech" (692)

 • "Czterech" - książka, która wstrząśnie Polską

  "Czterech" - książka, która wstrząśnie Polską

  Czterech to opowieść o narodzinach Urzędu Ochrony Państwa, udziela odpowiedzi na pytania, które przez lata były przedmiotem medialnych rozważań i elementem politycznych rozgrywek. Jest to jednak przede wszystkim historia niebanalnych doświadczeń ludzi, którzy wzięli udział w przekształceniu prawie 25-tysięcznego aparatu represji, czyli Służby Bezpieczeństwa, w niewielki Urząd Ochrony Państwa.
 • Work Service z bardzo dobrym wynikiem finansowym za 2013 rok

  Po czterech kwartałach 2013 roku Grupa Kapitałowa Work Service (GPW: WSE) wypracowała zysk netto w wysokości 33,7 mln zł, co oznacza ponad 46-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. (uwzględniając jednorazowe koszty związane z transakcjami M&A).
 • "Ocalony" [recenzja]: Wszyscy za jednego

  "Ocalony" [recenzja]: Wszyscy za jednego

  "Ocalony" jest ekranizacją autobiograficznej powieści Marcusa Luttrella (napisanej wespół z Patrickiem Robinsonem), opowiadającej o brawurowej misji czterech komandosów Navy SEALs, którzy mieli za zadanie zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy.
 • Amica zainwestuje 120 mln zł w rozwój produkcji w ciągu czterech lat

  Amica planuje przeznaczyć na inwestycje w rozwój mocy produkcyjnych we Wronkach 120 mln zł w ciągu czterech lat - poinformował na konferencji prasowej Wojciech Kocikowski, wiceprezes firmy. Spółka spodziewa się w tym roku dwucyfrowego wzrostu sprzedaży i EBITDA.
 • Zakup czterech portfeli wierzytelności o łącznej wartości 1 341 626,98 zł.

  Zarząd spółki Kancelaria Medius S.A. (Emitent) informuje, że w dniu 04 marca 2014 roku otrzymała cztery podpisane przez drugą stronę umowy sprzedaży wierzytelności zawartą pomiędzy Emitentem, a spółkami działającymi na rynku finansowym w zakresie udzielania mikropożyczek. Na podstawie przedmiotowej umowy Emitent nabył cztery portfele udokumentowanych, niespornych i wymagalnych wierzytelności o wartości nominalnej wynoszącej łącznie 1 341 626,98 złotych w stosunku do 1097 dłużników.
 • Rainbow Tours: Czterokrotny wzrost zysków, 28 proc. wzrostu przychodów!

  Przychody ze sprzedaży osiągnięte przez touroperatora za okres czterech kwartałów 2013 roku wyniosły prawie 776 mln złotych i były wyższe od przychodów osiągniętych w tym samym okresie w 2012 roku aż o 168 mln złotych, co stanowi wzrost o 28 proc.
 • Open'er 2014: Earl Sweatshirt, Afghan Whigs, Tourist i Mela Koteluk

  Open'er 2014: Earl Sweatshirt, Afghan Whigs, Tourist i Mela Koteluk

  Trzy sceny, czterech artystów, cztery muzyczne kierunki - poznaliśmy kolejnych wykonawców tegorocznej edcji O-pen'er Festival w Gdyni.
 • Dobry wynik Grupy ERGIS

  Grupa ERGIS, lider przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, zanotowała po czterech kwartałach 2013 roku przychody w wysokości 673,3 mln zł (czyli o 6,4% wyższe niż rok wcześniej), zysk operacyjny sięgający 25,4 mln zł (czyli o 72,7% wyższy niż po czterech kwartałach 2012 roku) oraz zysk netto w wysokości 11,4 mln zł, czyli o 54% wyższy niż rok wcześniej.
 • Znaczący zysk ABS Investment S.A.

  2,6 mln zł wyniósł, narastająco po czterech kwartałach 2013 r., zysk netto notowanej na rynku NewConnect spółki ABS Investment S.A. Wynik finansowy jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju spółki.
 • Qumak S.A. zaprezentował wyniki

  12-procentowy wzrost przychodów w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej zanotował Qumak S.A. po czterech kwartałach 2013 roku. Technologiczno-informatyczna spółka osiągnęła narastająco niemal 540 mln zł obrotu i 7,3 mln zł zysku netto.