Czesław Warsewicz

Artykuły - Czesław Warsewicz (6)

 • PKP Cargo otworzy w tym roku biuro w Chinach. To strategiczny kierunek rozwoju spółki

  PKP Cargo otworzy w tym roku biuro w Chinach. To strategiczny kierunek rozwoju spółki

  Do końca tego roku PKP Cargo otworzy swoje przedstawicielstwo w Chinach. - Zdecydowaliśmy się na bezpośrednią obecność na tamtejszym rynku, bo to przyniesie wymierne korzyści dla spółki - podkreśla prezes Czesław Warsewicz. Przewoźnik połączy także wszystkie 27 terminali przeładunkowych w ramach jednej spółki. Ich integracja ułatwi zarządzanie, pozwoli oszczędzić koszty i zasoby oraz przedstawić klientom lepszą ofertę. Oba te działania służą strategicznym celom, czyli rozwojowi PKP Cargo w obszarze transportu intermodalnego i w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku.
 • Lokomotywy autonomiczne i wodorowe to przyszłość w branży kolejowej

  Lokomotywy autonomiczne i wodorowe to przyszłość w branży kolejowej

  Lokomotywy autonomiczne są przyszłością. Myślę, że w ciągu kilkudziesięciu miesięcy taki produkt będziemy mieli u nas - powiedział prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.
 • Ostry wjazd PKP Intercity

  Ostry wjazd PKP Intercity

  PKP Intercity zamierza zadebiutować na giełdzie w połowie lub w trzecim kwartale 2009 roku - powiedział prezes spółki Czesław Warsewicz na branżowej konferencji w Warszawie.
 • PKP Intercity ostro na GPW

  PKP Intercity ocenia, że zakończy prace nad prospektem emisyjnym w trzecim lub czwartym kwartale 2008 roku - poinformował prezes spółki Czesław Warsewicz na konferencji prasowej. Debiut na giełdzie mógłby nastąpić w 2009 roku.
 • PKP Intercity planuje emisję o wartości ok. 400 mln zł

  PKP Intercity planuje emisję akcji o wartości ok. 400 mln zł i wejście na warszawską giełdę na przełomie 2008 i 2009 roku. W ten sposób spółka chce sfinansować część planowanych na lata 2007-2010 inwestycji rzędu 2,74 mld zł - poinformował na konferencji prasowej prezes Czesław Warsewicz.
 • Przez żołądek do portfela pasażera

  Przez żołądek do portfela pasażera

  Od lutego Wars wprowadzi nowe menu. Zamówienia zbiera sam prezes, dla którego to preludium do większych zmian. Kilka miesięcy temu Czesław Warsewicz, prezes PKP Intercity (IC), zapowiedział zmiany w Warsie. Pierwsze rezultaty już mamy. Nowe wchodzi kuchennymi drzwiami. Trzymając się zasady "przez żołądek do serca", Wars zaczyna zmiany od przebudowy menu. Nowy jadłospis pojawi się w wagonach barowych i restauracyjnych IC w lutym.

Filmy - Czesław Warsewicz (1)