czesi

Artykuły - Czesi (316)

 • Dla Ukraińców stajemy się krajem tranzytowym. Oprócz Niemiec zaczynają się liczyć Czechy i Słowacja

  Dla Ukraińców stajemy się krajem tranzytowym. Oprócz Niemiec zaczynają się liczyć Czechy i Słowacja

  Coraz szerzej otwarte rynki pracy u naszych południowych sąsiadów stają się dla nas dużą konkurencją. Tylko w Czechach brakuje 214 tys. pracowników. W podobnej sytuacji jest Słowacja. Wyższe zarobki i zdecydowanie prostsze procedury mogą zachęcić pracujących w Polsce Ukraińców do stałej zmiany miejsca zamieszkania i pracy.
 • Kolejna fala czarnego PR przeciwko polskiej żywności w Czechach!

  Kolejna fala czarnego PR przeciwko polskiej żywności w Czechach!

  Czeski minister rolnictwa Marian Jurečka na konferencji prasowej, która obyła się w tym tygodniu podważał jakość polskiej żywności i oskarżył polskich producentów m.in. o dumping cenowy. Rolnicze związki branżowe oraz organizacje producentów żywności apelują do polskiego Rządu, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego o przeciwstawienie się rosnącej fali protekcjonizmu w Czechach i na wspólnym rynku UE.
 • Piwo w Czechach może być jeszcze tańsze

  Piwo w Czechach może być jeszcze tańsze

  Czesi, którzy piją najwięcej piwa na świecie, wkrótce będą mieć powód, aby spożywać jeszcze więcej tego napoju. Minister finansów Andrej Babisz zaproponował obniżenie podatku VAT na piwo beczkowe o ponad połowę - z 21 proc. do 10 proc.
 • Czesi boją się rozbudowy polskiej kopalni

  Czesi boją się rozbudowy polskiej kopalni

  - Polska kopalnia zabierze Czechom wodę - takie obawy mają mieszkańcy północnych Czech. Naukowe opracowania mówią, że rozbudowa kopalni węgla brunatnego w Turowie pozbawi Czechów ujęć wody pitnej.
 • Czesi rzucili się na polski węgiel

  Czesi rzucili się na polski węgiel

  Polski węgiel jest u naszych południowych sąsiadów tańszy o ponad 40 koron. Dlaczego mają niepotrzebnie wyrzucać pieniądze, kupując swoje paliwo?
 • Czesi nie chcą żywności ze znaczkiem PL

  Czesi nie chcą żywności ze znaczkiem PL

  Opinii polskiej żywności w Czechach zaszkodziły nie tylko głośne afery z żywnością, ale także chowanie głowy w piasek przez część polskich urzędników. Tak uważa analityk finansowy Paweł Cymcyk. Choć w Polsce wiele osób już zapomniało o aferach z solą techniczną czy suszem jajecznym, w oczach naszych południowych sąsiadów mocno zepsuły one wizerunek polskich produktów.
 • Czesi stracili setki milionów koron

  Czesi stracili setki milionów koron

  Czesi wyrzucili do kosza 52 miliony złotych, w czeskiej walucie oczywiście. To pieniądze, które przepadły przy wycofywaniu monet o najmniejszych nominałach.
 • Salmonellę sprzedajemy do Czech

  Salmonellę sprzedajemy do Czech

  Czeska kontrola weterynaryjna podczas trwającej przez trzy dni inspekcji 313 próbek w 25 znalazła istotne uchybienia. Większość zakwestionowanego drobiu pochodziła z Polski. W pięciu przypadkach były to bardzo poważne zakażenia. Napisał o tym portal iDnes.cz, cały piątek czeskie telewizje żyły tym tematem.
 • Czechy wyszły z recesji

  Gospodarka Czech zanotowała w drugim kwartale bieżącego roku wzrost o 0,6 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem, co oznacza że wyszła z recesji. W porównaniu z drugim kwartałem 2012 roku PKB był jednak niższy o 1,3 proc.
 • Polacy bogatsi niż Czesi, Węgrzy, Bułgarzy i Rumuni

  Polacy bogatsi niż Czesi, Węgrzy, Bułgarzy i Rumuni

  Według wprowadzonej przez Eurostat nowej metodologii badania poziomu życia obywateli w krajach Unii Europejskiej, czyli tzw. Actual Individual Consumption (AIC, faktyczne spożycie indywidualne), Polakom żyje się lepiej niż sądzono - informuje "Puls Biznesu".

Filmy - Czesi (3)