części zamienne

Artykuły - Części zamienne (27)

 • Złodzieje coraz częściej polują na akcesoria i części zamienne. Dolny Śląsk na czele statystyk

  Złodzieje coraz częściej polują na akcesoria i części zamienne. Dolny Śląsk na czele statystyk

  O prawie 5 proc. wzrosła liczba kradzieży z włamaniem, w których łupami były akcesoria i części zamienne motoryzacyjne.
 • Dlaczego warto kupować części zamienne przez Internet?

  Dlaczego warto kupować części zamienne przez Internet?

  Z roku na rok, Internet staje się coraz chętniej wybieranym miejscem do dokonywania zakupów przez klientów. W sklepach internetowych można kupić niemal wszystko, bez konieczności wychodzenia z domu – również części samochodowe.
 • Gdzie najlepiej kupić części do samochodu?

  Gdzie najlepiej kupić części do samochodu?

  ​Firmy motoryzacyjne dostarczające części samochodowe pracują nad zwiększeniem swojego udziału w rynku dzięki rozszerzaniu zakresu usług, szerokiej dystrybucji części oraz postawieniu na sprzedaż internetową, która w ostatnich miesiącach znacząco rośnie. Kluczem do sukcesu może być też łączenie usług sprzedażowych oraz pomocy przy naprawie auta.
 • Walka o tańsze naprawy samochodów zahamowana

  Walka o tańsze naprawy samochodów zahamowana

  ​Proces ogólnoeuropejskiej liberalizacji rynku zewnętrznych części zamiennych utknął w miejscu. Komisja Europejska została zmuszona do wycofania propozycji dotyczącej "Klauzuli Napraw". Lobby producentów samochodów znów pokazało swoją siłę.
 • Na rynku ścisk. Polak oszczędza na wszystkim

  Na rynku ścisk. Polak oszczędza na wszystkim

  - Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) spodziewa się, że w 2012 r. wartość rynku części motoryzacyjnych dystrybuowanych w Polsce wzrośnie o nie więcej niż 1-2 proc. rdr - prognozuje Alfred Franke, prezes SDCM.
 • Jak nie przepłacać za części zamienne

  Jak nie przepłacać za części zamienne

  Współcześnie produkowane samochody, w zależności od marki, składają się z ok. 15 do 20 tys. części. Toyota podaje nawet liczbę 30 tys., która obejmuje także najmniejsze śruby.
 • Król passat B5. Ceny, opisy usterek, opinie...

  Król passat B5. Ceny, opisy usterek, opinie...

  Im starszy, tym droższy od... swoich rówieśników. Solidne zabezpieczenie antykorozyjne i szerokie zaplecze tanich części zamiennych to główne czynniki hamujące spadek wartości.
 • Części zamienne do samochodów wkrótce będą droższe

  Skutkiem wejścia w życie Ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego może być wzrost cen części zamiennych i kosztów użytkowania samochodów - uważa Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).
 • Alternatywne części zamienne? Nie tracisz gwarancji!

  Alternatywne części zamienne? Nie tracisz gwarancji!

  Niektórzy kierowcy nie decydują się na zakup nowego samochodu, ponieważ obawiają się wysokich kosztów związanych z jego eksploatacją.
 • Naprawy aut będą tańsze!

  Naprawy aut będą tańsze!

  Bez opóźnień, czyli 1 czerwca, wejdzie w życie unijne rozporządzenie gwarantujące tańsze części zamienne do samochodów, tańsze serwisowanie i bezwarunkowe gwarancje na nowe auta.