cześci samochodowe

Artykuły - Cześci samochodowe (8)

 • Jedna trzecia warsztatów samochodowych walczy o przetrwanie

  Jedna trzecia warsztatów samochodowych walczy o przetrwanie

  Spadek popytu na usługi warsztatów może bardzo szybko doprowadzić do utraty przez nie płynności finansowej, zamykania działalności i umacniania się szarej strefy nieponoszącej żadnych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej - mówi Interii Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.
 • Trump jedzie po bandzie

  Trump jedzie po bandzie

  Prezydent USA odłożył wprawdzie decyzję o nałożeniu wyższych ceł na samochody z Niemiec i UE, ale nie zarzucił jeszcze swoich planów. Ich ewentualna realizacja uderzyłaby rykoszetem w sojuszników Ameryki w Europie Środkowej, w tym także w Polskę.
 • Od lipca niższe cła na samochody i części samochodowe

  Od lipca niższe cła na samochody i części samochodowe

  Ministerstwo finansów Chin ogłosiło we wtorek obniżenie ceł na importowane do tego kraju samochody z 20-25 proc. do 15 proc. oraz na części samochodowe z 8-25 proc. do 6 proc. Zmiany wejdą w życie 1 lipca - poinformował resort na swej stronie internetowej.
 • Polski sektor motoryzacyjny idzie na rekord

  Polski sektor motoryzacyjny idzie na rekord

  Polska produkuje stosunkowo mało samochodów osobowych, jednak polska branża motoryzacyjna szybko rośnie w siłę. W całym 2017 roku wartość jej produkcji sprzedanej może przekroczyć 150 mld zł, a liczba zatrudnionych zbliża się już do 200 tys. osób - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez analityków Banku BGŻ BNP Paribas.
 • Eksport branży motoryzacyjnej ruszył do Czech

  Eksport branży motoryzacyjnej ruszył do Czech

  Polska coraz więcej produkcji motoryzacyjnej eksportuje do krajów Unii Europejskiej (2015: +12% r/r), a mniej poza jej granice (2015: -6% r/r) . I choć wciąż największym rynkiem zbytu pozostają Niemcy, to najnowsze dane za 2015 rok pokazują spory wzrost zamówień ze strony obiorców z Czech.
 • Uszkodzenie firmowego auta a odszkodowanie z OC

  Uszkodzenie firmowego auta a odszkodowanie z OC

  W przypadku gdy w kolizji drogowej zostanie uszkodzony należący do firmy samochód, z polisy OC sprawcy zakład ubezpieczeń wypłaci odszkodowanie. Powinno ono uwzględniać koszty naprawy przy zastosowaniu nowych, oryginalnych części zamiennych, chyba że zakład ubezpieczeń udowodni, że w konkretnym przypadku wartość samochodu wzrosłaby po takiej naprawie. Z polisy OC sprawcy można też żądać pokrycia kosztów wynajęcia samochodu zastępczego na czas naprawy.
 • Łatwa kasa na częściach

  Łatwa kasa na częściach

  Za granicą grzebią w kontenerach na śmieci, zaś w Polsce jeżdżą drogimi samochodami, na sobie mają markowe spodnie i żyją lepiej niż inni. U nas uchodzą za "biznesmenów". Oto prawdziwy obraz handlarzy częściami z regionu.
 • UE: Bliskie nowe zasady homologacji

  UE: Bliskie nowe zasady homologacji

  W komisjach sejmowych trwają prace nad wprowadzeniem unijnych zasad homologacji samochodów i ich części zamiennych. Koncerny samochodowe chciałyby zaostrzenia warunków wprowadzania do sprzedaży części, krajowi dostawcy podzespołów są temu przeciwni.