"Czerwone Gitary"

Artykuły - "Czerwone Gitary" (19)

 • 3 stycznia 1965 r. Powstaje zespół "Czerwone Gitary"

  3 stycznia 1965 r. Powstaje zespół "Czerwone Gitary"

  W kawiarni "Crystal" w Gdańsku - Wrzeszczu, została powołana do życia grupa muzyczna "Czerwone Gitary". Pierwszy skład zespołu stanowili Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski. Nazwa grupy pochodziła od koloru gitar, na których grali.
 • Czerwone Gitary: Posłuchaj pastorałki "Święta"

  Czerwone Gitary: Posłuchaj pastorałki "Święta"

  Na naszych stronach możecie posłuchać pastorałki "Święta" w wykonaniu grupy Czerwone Gitary.
 • Krzysztof Klenczon: Legenda

  Krzysztof Klenczon: Legenda

  W listopadzie pojawi się album "Klenczon Legenda", na którym przeboje zmarłego muzyka Czerwonych Gitar zaśpiewają gwiazdy polskiej estrady.
 • Krzysztof Klenczon: Zbuntowany anioł

  Krzysztof Klenczon: Zbuntowany anioł

  Polskim odpowiednikiem Johna Lennona nazywany był Krzysztof Klenczon, wraz z Sewerynem Krajewskim współtwórca ogromnego sukcesu Czerwonych Gitar. Co ciekawe, obaj muzycy obchodzili urodziny w odstępie niespełna dwóch tygodni. 14 stycznia przypada 70. rocznica przyjścia na świat nieżyjącego od 1981 roku Klenczona.
 • Koncert Wspomnień dla Krzysztofa Klenczona

  Koncert Wspomnień dla Krzysztofa Klenczona

  Czerwone Gitary i ich goście zagrają największe przeboje Krzysztofa Klenczona 12 listopada w Sali Kongresowej w Warszawie, w 30. rocznicę śmierci i 70. urodzin legendarnego kompozytora, wokalisty, gitarzysty, zwanego polskim Johnem Lennonem.
 • Współzałożyciel Czerwonych Gitar nie żyje

  Współzałożyciel Czerwonych Gitar nie żyje

  W wieku 68 lat zmarł w Opolu gitarzysta basowy Henryk Zomerski - współzałożyciel zespołów Niebiesko-Czarni, Pięciolinie, Czerwone Gitary. Z tym ostatnim zagrał swój ostatni koncert 7 listopada 2010 roku w Sopocie.
 • Seweryn Krajewski - biografia

  Seweryn Krajewski urodził się 3 stycznia 1947 roku w Nowej Soli. Lider kultowego zespołu Czerwone Gitary oraz kompozytor wielu muzycznych przebojów, np. "Anna Maria", "Takie ładne oczy", "Dozwolone do lat osiemnastu", "Ciągle pada". Młodość spędził w Trójmieście. Tam mieszkał i kontynuował swoją edukację. Jest absolwentem Liceum Muzycznego i Państwowej Szkoły Muzycznej w Gdańsku. Od 1964 roku był związany z zespołami takimi jak Pięciolinia i Czerwono Czarni. Rok później stał się członkie
 • Dwie polskie legendy na jednym koncercie!

  Dwie polskie legendy na jednym koncercie!

  9 kwietnia w Zabrzu odbędzie się wspólny koncert dwóch legend polskiego rock'n'rolla sprzed lat: Czerwonych Gitar i Trubadurów.
 • Czerwone Gitary: Z piekła do nieba

  Czerwone Gitary: Z piekła do nieba

  Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku Czerwonych Gitar, nakręconego do piosenki "Lecz tylko na chwilę".
 • Czerwone Gitary: Historia miłosna

  Czerwone Gitary: Historia miłosna

  Obchodząca 45-lecie istnienia grupa Czerwone Gitary szykuje nową płytę. Niedawno w Międzyzdrojach powstał teledysk do promującego utworu "Lecz tylko na chwilę".