Film - Czechy

Synonimy:
Czech,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Czechy (34)

 • Czeski kandydat do Oscara!

  Czeski kandydat do Oscara!

  W poniedziałek, 17 września, członkowie Czeskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej zadecydowali, że czeskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny będzie obraz Davida Ondříčka "In the shadow" ("Ve stínu"), realizowany w koprodukcji czesko-polsko-słowackiej.
 • Holland nakręci serial o Palachu

  Holland nakręci serial o Palachu

  Agnieszka Holland wyreżyseruje w Czechach - dla HBO - serial o Janie Palachu, czeskim studencie, który w 1969 r. podpalił się, aby zaprotestować przeciw inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Zdjęcia mają rozpocząć się w marcu - poinformowała reżyserka.
 • Czeski "Polski film" w Krakowie

  Czeski "Polski film" w Krakowie

  Miasto Kraków, obok Pragi i Karlowych Warów, wystąpi jako ważny bohater najnowszego filmu czeskiego reżysera Marka Najbrta. Sceny do "Polskiego filmu" nagrywano m.in. nad Wisłą i w okolicach Rynku Głównego.
 • Metamorfoza Czesi z "Klanu"

  Metamorfoza Czesi z "Klanu"

  Anna Powierza, której sławę przyniosła rola Czesi w "Klanie", postanowiła popracować nad zmianą swojego wizerunku.
 • Chuck Norris twarzą... świąt!

  Chuck Norris twarzą... świąt!

  Chuck Norris stał się w Czechach twarzą tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Stało się to za sprawą serii reklam nagranych dla miejscowego operatora sieci komórkowej.
 • "Czeski błąd" Jana Hřebejka

  Filmem zamykającym festiwal Dwa brzegi był "Czeski błąd" Jana Hřebejka - obraz, w który czeski reżyser próbuje rozliczać się z komunistyczną przeszłością Czech. To pierwszy czeski film poruszający tematykę współpracy z tajnymi służbami.
 • RPA, Czechow i konie

  RPA, Czechow i konie

  Prawie 200 filmów z całego świata, w różnych cyklach tematycznych, będą mogli obejrzeć widzowie 11. edycji Letniej Akademii Filmowej. Festiwal rozpocznie się w piątek w Zwierzyńcu na Lubelszczyźnie.
 • Filmowy debiut Vaclava Havla

  Filmowy debiut Vaclava Havla

  Vaclav Havel - były prezydent Czech, znany pisarz i dramaturg od ponad trzech tygodni na pogórzu sudeckim, w pobliżu granicy z Polską, kręci film na podstawie swej sztuki pt. "Odejście" ("Odchazeni"). Za kamerą stoi po raz pierwszy. Jak przyznaje, zawsze o tym marzył.
 • Doktor Piotr i Pan Hell

  Doktor Piotr i Pan Hell

  "Hel", reż. Kinga Dębska, Polska/Czechy 2009, dystrybutor Kino Świat, premiera kinowa 23 kwietnia 2010 roku.
 • Bezwstydnik

  Bezwstydnik

  "Do Czech razy sztuka", reż. Jan Hřebejk, Czechy 2009, ITI Cinema, premiera kinowa 18 września 2009 roku.