Czechy

Synonimy:
Czech,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Czechy (4460)

 • Czechy: Symbioza alternatywnych mediów z ekstremistami

  Czechy: Symbioza alternatywnych mediów z ekstremistami

  Raport czeskiego MSW stwierdza, że niektóre media są pod wpływem lewicowych i prawicowych ekstremistów. Dokument, do którego dotarł portal Akutualne, wymienia wśród nich m.in. Wolność i Bezpośrednią Demokrację (SPD), która jest trzecią siłą w parlamencie.
 • Państwo z najniższym bezrobociem w Unii. Czy na czeskim rynku pracy naprawdę jest tak dobrze?

  Państwo z najniższym bezrobociem w Unii. Czy na czeskim rynku pracy naprawdę jest tak dobrze?

  Stopa bezrobocia - według BAEL - oscyluje w Czechach wokół poziomu 2,5 proc. Żadnej inny kraj w Unii Europejskiej nie może poszczycić się takimi wynikami.
 • Debata prezydencka w Czechach. Kto wypadł lepiej?

  Debata prezydencka w Czechach. Kto wypadł lepiej?

  Kandydaci na prezydenta Czech Milosz Zeman i Jirzi Drahosz po raz pierwszy zmierzyli się we wtorek w bezpośredniej debacie telewizyjnej. Oglądało ją 2 mln 200 tys widzów. Według komentatora dziennika "Lidove Noviny", to Zeman był górą.
 • Pilzneńskie piwo tylko z Czech - koniec z produkcją licencyjną

  Pilzneńskie piwo tylko z Czech - koniec z produkcją licencyjną

  Od stycznia miłośnicy piwa na całym świecie mają pewność, że każda butelka Pilsner Urquell wyprodukowana został w Pilźnie - informują w piątek "Lidove Noviny". Gazeta potwierdziła w browarze, że firma po dziesięciu latach zakończyła licencyjną produkcję.
 • Czechy doganiają strefę euro, reszta krajów Europy Środkowej w tyle

  Czechy doganiają strefę euro, reszta krajów Europy Środkowej w tyle

  Spośród wszystkich krajów Europy Środkowej gospodarka Republiki Czeskiej, podobnie jak gospodarka Polski, rozwija się w ostatnim czasie w imponującym tempie 3,6-4 proc. w skali rocznej. Tempo to jest więc ponaddwukrotnie wyższe od średniego tempa wzrostu całej strefy euro (1,7 proc.) i całej Unii Europejskiej. Szybciej rozwijały się w tym roku tylko Rumunia (8,6 proc.) i Łotwa (6,2 proc.). W dalszym jednak ciągu siła nabywcza przeciętnego mieszkańca naszego kraju równa się tylko 48 proc. siły nabywczej mieszkańców Europy.
 • Czechy - nowy kierunek wyjazdów za pracą

  Czechy - nowy kierunek wyjazdów za pracą

  Polacy coraz częściej za pracą jeżdżą do Czech. Kuszą ich przede wszystkim dobre zarobki.
 • ​Pierwszy dzień wyborów parlamentarnych w Czechach

  ​Pierwszy dzień wyborów parlamentarnych w Czechach

  O godzinie 14 rozpoczną się w Czechach wybory parlamentarne. Do sobotniego popołudnia - do 14 - Czesi wybiorą 200 posłów do Izby Niższej. Do wyścigu stają kandydaci z 31 partii. To największa liczba ugrupowań we współczesnej historii kraju.
 • Wybory w Czechach: Osiem partii w parlamencie?

  Wybory w Czechach: Osiem partii w parlamencie?

  Na piątek i sobotę zaplanowano wybory w Republice Czeskiej. Tym razem, według najnowszego sondażu podanego przez IDNES.cz, szanse na wejście do Izby Poselskiej ma aż osiem ugrupowań.
 • ​Czeski sąd o hidżabach w szkole

  ​Czeski sąd o hidżabach w szkole

  Sąd w Pradze odrzucił we wtorek apelację Somalijki, która domagała się odszkodowania i przeprosin za uniemożliwienie jej noszenia hidżabu w szkole pielęgniarek. Wyrok jest prawomocny. Zakaz miał być powodem jej rezygnacji z nauki w tej instytucji.
 • Czesi dostali zielone światło

  Czesi dostali zielone światło

  Komisja Europejska poinformowała że zatwierdziła plany Czech dotyczące utworzenia sieci stacji do ładowania i tankowania niskoemisyjnych samochodów. Nasi sąsiedzi chcą przeznaczyć na to 44,5 mln euro z państwowej kasy.

Filmy - Czechy (27)

 • Czechy: ANO wygrywa wybory parlamentarne

  Centroprawicowy ruch ANO wygrał wybory do czeskiej Izby Poselskiej. Po przeliczeniu głosów z 99,82 proc. lokali wyborczych partia Andreja Babisza prowadzi z rezultatem 29,67 proc. Do niższej izby czeskiego parlamentu dostanie się dziewięć partii.
 • Czechy: ANO wygrywa wybory parlamentarne

  Centroprawicowy ruch ANO wygrał wybory do czeskiej Izby Poselskiej. Po przeliczeniu głosów z 99,82 proc. lokali wyborczych partia Andreja Babisza prowadzi z rezultatem 29,67 proc. Do niższej izby czeskiego parlamentu dostanie się dziewięć partii.
 • Czechy. "Zamek sprzedam tanio!"

  W Czechach przybywa wystawionych na sprzedaż zamków i pałaców. Ich nabywcami są najczęściej bogaci Rosjanie. Dla przykładu, mały zamek otoczony pierścieniem zieleni, położony pod Pragą, jest do kupienia za 200 tysięcy euro. Mimo że cena jest kusząca, jak mówią agenci nieruchomości, są to typowe czeskie pałace. - Wystarczy jeden silniejszy powiew wiatru i budynek się rozleci - mówi agentka Natalia Makovik.
 • Czechy-Chorwacja (2-2). Czesi remisują z Chorwatami

  Po incydencie wywołanym przez kibiców, sytuacja dramatycznie odwróciła się na niekorzyść Chorwatów. Vida zagrał ręką we własnym polu karnym i w 93. minucie Czesi wywalczyli rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Necid, a podopieczni Pavla Vrby mogli cieszyć się z cennego remisu.