czasopismo

Artykuły - Czasopismo (22)

 • Lista czasopism dotowanych będzie krótsza

  Lista czasopism dotowanych będzie krótsza

  "Jazz Forum", "Nowa Europa Wschodnia", "Borussia", "Arteon" dotąd dotowane przez ministerstwo kultury, w tym roku nie otrzymają wsparcia - wynika z rezultatów pierwszego naboru wniosków. Lista czasopism dotowanych przez resort zmniejszyła się w tym roku o 13 pozycji.
 • Koszty prenumeraty na 2014 r. w księgach rachunkowych

  Koszty prenumeraty na 2014 r. w księgach rachunkowych

  Prenumeratę czasopism czy gazet na przyszły rok jednostki wykupują już w bieżącym roku. Ma to na celu zapewnienie w firmie wszystkich numerów danego periodyku, już od stycznia nowego roku.
 • PC Format 11/2013 - ratunek dla Windows oraz test wielkich smartfonów

  PC Format 11/2013 - ratunek dla Windows oraz test wielkich smartfonów

  W najnowszym numerze największego w Polsce magazynu o technologiach znajdziemy kilka prawdziwych perełek. Od przydatnych programów na testach wielkich telefonów kończąc.
 • Ona przywróciła mi sprawność

  Ona przywróciła mi sprawność

  Inni lekarze uważali, że jestem hipochondryczką. A ja naprawdę cierpiałam - mówi Małgorzata Szkopińska (50 l.) z Warszawy.
 • Tele Tydzień oraz dziesiątki największych czasopism dostępne wyłącznie w punktach Ruchu, Garmondu i Empiku

  Tele Tydzień oraz dziesiątki największych czasopism dostępne wyłącznie w punktach Ruchu, Garmondu i Empiku

  Już od ponad tygodnia największe i najchętniej kupowane czasopisma w Polsce, takie jak Tele Tydzień, Życie na gorąco, Twój Styl oraz ponad 30 innych tytułów, są niedostępne u największego dystrybutora prasy, firmy Kolporter.
 • Czasopismo "Nature" oskarża premiera Rumunii o plagiat

  Czasopismo "Nature" oskarża premiera Rumunii o plagiat

  Duża część pracy doktorskiej premiera Rumunii Victora Ponty została skopiowana z wcześniejszych publikacji - twierdzi brytyjskie czasopismo naukowe "Nature". Szef rządu oskarża prezydenta o próbę wywołania skandalu, ale jest gotów zrezygnować z tytułu doktora.
 • Grzywna za założenie witryny WWW

  Grzywna za założenie witryny WWW

  Serwis Vagla.pl poinformował o kuriozalnym wyroku Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. Otóż sędzia Beata Hajduga skazała dwóch oskarżonych na grzywny w wysokości po 3000 złotych oraz pokrycie kosztów sądowych za to, że... prowadzili serwis internetowy, którego nie zarejestrowali jako czasopismo.
 • Partia Piratów: stwórzmy nowe Prawo Prasowe!

  Partia Piratów: stwórzmy nowe Prawo Prasowe!

  Partia Piratów (PP) zaapelowała do wszystkich internautów o pomoc w utworzeniu projektu ustawy "Obywatelska Ustawa o Prawie Prasowym". Jest to odpowiedź na niedawne postanowienie Sądu Najwyższego (SN) z którego wynika, że blogerzy i autorzy stron internetowych powinni je rejestrować jako prasę, dziennik lub czasopismo.
 • Dalsze opóźnienia HL2: Episode 2

  Brytyjskie czasopismo Computer & Videogames Magazine uzyskało potwierdzenie, że najnowszy projekt studia Valve został jeszcze bardziej opóźniony. Wielokrotnie nagradzana firma deweloperska potrzebuje więcej czasu na wcielenie w życie wszystkich pomysłów. Doug Lombardi, szef marketingu grupy, pod koniec sierpnia ujawnił, że "Half-Life 2: Episode 2" nie trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku, lecz w pierwszym kwartale 2007 roku. Blisko trzy miesiące później zmienił zdanie.