Fakty - czas pracy

Artykuły - Czas pracy (13)

 • ​Wydłużenie czasu pracy? Ministerstwo: To nie nasz pomysł

  ​Wydłużenie czasu pracy? Ministerstwo: To nie nasz pomysł

  48-godzinny tydzień pracy dla pracowników "mobilnych, twórczych, badawczych i zadaniowych" to "autorski pomysł niezależnych ekspertów" - poinformowało Interię Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 • ​PiS wydłuży czas pracy?

  ​PiS wydłuży czas pracy?

  Pracownicy "mobilni, twórczy, badawczy i zadaniowi" będą pracować 48 godzin - zakłada projekt zmian w kodeksie pracy przygotowany na zlecenie rządu, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Sejm przeciwko skróceniu czasu pracy dla rodziców

  Sejm przeciwko skróceniu czasu pracy dla rodziców

  Sejm odrzucił w czwartek projekt ustawy autorstwa PSL, który przewidywał skrócenie o godzinę czasu pracy rodzicom dzieci, które nie skończyły 10 lat.
 • 6-godzinny dzień pracy? "Pomysł z kosmosu", "niepoważne"

  6-godzinny dzień pracy? "Pomysł z kosmosu", "niepoważne"

  Niechętnie, a w najlepszym wypadku sceptycznie, odnoszą się do pomysłu 6-godzinnego dnia pracy przedstawiciele partii parlamentarnych. - Nikt poważny o takich rozwiązaniach nie mówi - komentuje dla Interii Janusz Śniadek z PiS. - Każdy chciałby krótko pracować i dużo zarabiać - dodaje Izabela Mrzygłocka z PO. A jednak dyskusja o skróceniu czasu pracy może być nie do uniknięcia.
 • 6-godzinny dzień pracy to nie mrzonka. To przyszłość

  6-godzinny dzień pracy to nie mrzonka. To przyszłość

  Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów świata. Tymczasem Szwedzi na poważnie rozważają skrócenie czasu pracy do sześciu godzin dziennie. Udało nam się skontaktować z Bengtem Lorentzonem, nadzorującym 6-godzinny eksperyment w Göteborgu. Wyniki badań, którymi Bengt był uprzejmy podzielić się z Interią, są niezwykle frapujące.
 • PO apeluje do PiS o poparcie zmian w kodeksie pracy

  PO apeluje do PiS o poparcie zmian w kodeksie pracy

  PO zaapelowała w środę do PiS o poparcie nowelizacji kodeksu pracy, która zakłada m.in. wprowadzenie elastycznego czasu pracy. Według PO głosowanie przeciwko zmianom byłoby niekorzystne dla gospodarki i obywateli. PiS propozycji nie poprze, bo uważa, że są "barbarzyńskie".
 • Amerykański sposób na wolne piątki

  Amerykański sposób na wolne piątki

  Fikcyjne spotkania, przedłużające się rozmowy z klientem w terenie albo pracownik fizycznie obecny w biurze, ale myślami będący zupełnie poza nim. Tak zdaniem naukowców wygląda rzeczywistość w wielu firmach w piątkowe popołudnia. Wszyscy myślą już tylko o weekendzie. Dlatego niektóre, amerykańskie firmy wprowadzają "letnie godziny". To elastyczny czas pracy, który pozwala w piątki wcześniej wychodzić do domu.
 • Premier znalazł sposób na prezydenckie weto

  Premier Donald Tusk zapowiedział, że rząd "będzie szukał" rozwiązań innych niż ustawy, aby reformować służbę zdrowia. Jego zdaniem, może to więcej kosztować, niż gdyby były przyjęte ustawy zdrowotne przygotowane przez minister zdrowia Ewę Kopacz.
 • Prezydent zawetował ustawy zdrowotne

  Prezydent Lech Kaczyński zawetował trzy z sześciu ustaw zdrowotnych: o zoz-ach, o pracownikach zoz-ów oraz ustawę wprowadzającą reformę służby zdrowia. Jak powiedział w środę, "nie dopuści do prywatyzacji służby zdrowia".
 • "Na dziś lekarze żądają zbyt wiele"

  "Na dziś lekarze żądają zbyt wiele"

  Mówiło się, że będzie paraliż, tymczasem doniesienia ze szpitali są bardzo optymistyczne - uważa minister zdrowia Ewa Kopacz. Od wtorku weszły w życie nowe uregulowania skracające czas pracy lekarzy.