czary

Artykuły - Czary (30)

 • Torturowana i zamordowana przez własną rodzinę

  Torturowana i zamordowana przez własną rodzinę

  55-letnia Hinduska zmarła w wyniku tortur, jakim został poddana przez członków swojej rodziny - donosi serwis AFP.
 • Zapomniani szamani wszech czasów

  Zapomniani szamani wszech czasów

  ​Indianie Ameryki Północnej byli największymi szamanami ludzkości, z niezwykle bogatym dorobkiem obrzędów i rytuałów, ale zostali zapomniani i zlekceważeni.
 • Gotowanie to nie czary mary

  Gotowanie to nie czary mary

  O kulisach programu " Życie od kuchni" opowiada Robert Sowa, który udowadnia, że gotowanie nie musi być ani trudne, ani drogie.
 • Czary Krystyny Loski

  Czary Krystyny Loski

  Kiedy po 18 latach nieobecności Krystyna Loska wróciła w tym roku do telewizji, by w TVP Kultura poprowadzić program "Archiwizja" jedyną rzeczą, która ją zdziwiła był prompter. "Ja nigdy nie używałam promptera i nie miałam z nim styczności" - mówi spikerka, która kończy 25 lipca 75 lat.
 • Krzysztof Kowalewski: Czar chama

  Krzysztof Kowalewski: Czar chama

  Krzysztof Kowalewski, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, odtwórca pamiętnych ról komediowych w "Misiu" i "Brunecie wieczorową porą" Stanisława Barei, bohater radiowego cyklu "Kocham Pana, Panie Sułku" kończy we wtorek, 20 marca, 75 lat.
 • Czary Mary, koszmar mamy

  Czary Mary, koszmar mamy

  Tracąca kontrolę nad swym synem matka i ekscentryczna hakerka. Aktorskie kreacje Tildy Swinton ("Musimy porozmawiać o Kevinie") oraz Rooney Mary ("Dziewczyna z tatuażem") są ozdobą kinowych premier nadchodzącego tygodnia, w którym będziemy mogli również zobaczyć m.in. najnowszy film Stevena Spielberga "Czas wojny".
 • Slayer Mag: Wspomnień czar

  Slayer Mag: Wspomnień czar

  Ponad ćwierć wieku od pierwszego numeru, norweski "Slayer Mag" pozostaje nie tylko kopalnią wiedzy o narodzinach i losach death i black metalu, ale i cennym źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń wydawców podziemnej prasy. Jego antologia, "Metalion: The Slayer Mag Diaries", już w czerwcu rozbudzi wspomnień czar.
 • Czary-mary, realizm magiczny

  Czary-mary, realizm magiczny

  "Cudowne lato", reż. Ryszard Brylski, Polska 2010, dystrybutor: ITI Cinema, premiera kinowa: 11 lutego 2011
 • Średniowieczne czary Nicolasa Cage'a

  Średniowieczne czary Nicolasa Cage'a

  Nicolas Cage jest zapalonym miłośnikiem science fiction, fantasy, komiksów i horrorów. Kiedy więc przedstawiono mu scenariusz "Polowania na czarownice", hollywoodzki gwiazdor poczuł ekstazę.
 • Dawnej piłki czar

  Dawnej piłki czar

  "Szukając Erica" ("Looking for Eric"), reż. Ken Loach; Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Belgia, Włochy 2009; dystrybutor: SPInka, premiera kinowa 14 stycznia 2010 roku.

Filmy - Czary (3)

 • Politycy przed wyborami szukają talizmanów. To ma im przynieść szczęście!

  W samym sercu stolicy Togo, Lome, jest rynek zajmujący się sprzedażą składników, które wykorzystywane są w magii voodoo. Nawet politycy szukają tu dla siebie pomocy.
 • Brutalnie mordowane. Straszny los afrykańskich "czarownic"

  Sufia wciąż opłakuje swoją matkę, chociaż od jej śmierci minęły już dwa lata. Kobieta zginęła w straszny sposób - poraniona maczetami i spalona. Wszystko dlatego, że mieszkańcy jej rodzinnej wioski byli przekonani, że zesłała demona w postaci hieny, która rozszarpała małego chłopca żyjącego w sąsiedztwie. W Tanzanii wiara w istnienie "czarownic" jest wciąż bardzo silna. Zabobon ten bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Za wszelkie tragiczne, niewytłumaczalne zdarzenia - takie jak wypadki czy klęski żywiołowe - obwiniane są starsze kobiety, często funkcjonujące na marginesie społeczeństwa, samotne i bezbronne. Płacą one życiem za wyimaginowane podejrzenia i niesłuszne oskarżenia. Po zbiorowej "egzekucji" ich dobytek przechodzi w ręce morderców.
 • Magia i czary! Wideo ślubne wszech czasów?

  Poruszyła was ta magiczna historia?