czarownica

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Czarownica (Film (2014)[Maleficent] Reż.Robert Stromberg) , Czarownica (Film (2005)[Bewitched] Reż.Nora Ephron)

Artykuły - Czarownica (36)

 • Czarownica – makijaż na Halloween

  Czarownica – makijaż na Halloween

  W tę niezwykłą noc nie bój się zaskakiwać i stwórz upiorny makijaż czarownicy. Sprawdź jak wykonać prosty makijaż na Halloween w czterech krokach.
 • Wiedźmy, czarownice, uzdrowicielki...

  Wiedźmy, czarownice, uzdrowicielki...

  Czy wciąż jeszcze działają w Polsce? Czy odprawiają swoje tajemnicze rytuały w 21. wieku?
 • Tłum spalił "czarownicę"

  Tłum spalił "czarownicę"

  20-letnią matkę, oskarżoną o posłużenie się czarami do zabicia małego chłopca, spalono żywcem w Papui-Nowej Gwinei. Linczu dokonała rodzina dziecka, na oczach setek ludzi, którzy uniemożliwili interwencję straży pożarnej i policji.
 • Ostatnie ofiary polowań na czarownice w Polsce

  Ostatnie ofiary polowań na czarownice w Polsce

  Już od wczesnych godzin rannych przy kamiennym moście w Doruchowie gromadzi się tłum. Właśnie dzisiaj będzie tu miała miejsce próba, która wykaże, czy kilka miejscowych kobiet to czarownice. - Do wody z nimi! Jak nie utoną, są w spółce z diabłem i zasługują na śmierć! - wykrzykuje samozwańczy inkwizytor.
 • Rumunia: "Czarownice" naciągały prominentów

  Dwie samozwańcze czarownice zatrzymano w Rumunii pod zarzutem szantaży i wymuszeń. Wśród ofiar owych pań jest gwiazda TV, a być może również inne osoby publiczne.
 • Yule, czyli jak świętują poganie

  Yule, czyli jak świętują poganie

  O pogańskich korzeniach chrześcijańskiego święta i o tym, jak dziś obchodzi się święto Yule, portalowi INTERIA.PL mówi Czarownica Enenna. Inicjowana w Wielkiej Brytanii, wraz z partnerem, Rawimirem, prowadzi pierwszy w Polsce wiccański kowen, czyli grupę czarownic i czarowników.
 • Kto się boi czarownicy?

  Kto się boi czarownicy?

  Mamy wiek XXI, ale w technologicznie rozwiniętych krajach nadal żyją ludzie, którzy obawiają się czarownic i rzucanych przez nie klątw.
 • Język młodzieżowych symboli

  Język młodzieżowych symboli

  Czy wiesz, co oznacza symbol, który nosi twoje dziecko? Co wyraża ten dziwny krzyż, który czasem niesfornie wysunie mu się spod koszuli? Może chce zwrócić na coś twoją uwagę? Jak nauczyć się "czytania" znaków, które świadczą o jego zainteresowaniu jakąś subkulturą?
 • Rumunia: Wróżbici i astrolodzy przeklną nową ustawę?

  Rumunia: Wróżbici i astrolodzy przeklną nową ustawę?

  W miesiąc od wciągnięcia wróżbitów i astrologów do oficjalnego rejestru zawodów w Rumunii przedstawiciele tych prastarych profesji gotowi są przekląć nową ustawę, która grozi im grzywnami, a nawet więzieniem, jeśli ich przepowiednie się nie sprawdzą.
 • Średniowieczne czary Nicolasa Cage'a

  Średniowieczne czary Nicolasa Cage'a

  Nicolas Cage jest zapalonym miłośnikiem science fiction, fantasy, komiksów i horrorów. Kiedy więc przedstawiono mu scenariusz "Polowania na czarownice", hollywoodzki gwiazdor poczuł ekstazę.