czarownica

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Czarownica (Film (2014)[Maleficent] Reż.Robert Stromberg) , Czarownica (Film (2005)[Bewitched] Reż.Nora Ephron)

Artykuły - Czarownica (64)

 • Wiedźmy, czarownice, uzdrowicielki...

  Wiedźmy, czarownice, uzdrowicielki...

  Czy wciąż jeszcze działają w Polsce? Czy odprawiają swoje tajemnicze rytuały w 21. wieku?
 • Tłum spalił "czarownicę"

  Tłum spalił "czarownicę"

  20-letnią matkę, oskarżoną o posłużenie się czarami do zabicia małego chłopca, spalono żywcem w Papui-Nowej Gwinei. Linczu dokonała rodzina dziecka, na oczach setek ludzi, którzy uniemożliwili interwencję straży pożarnej i policji.
 • Ostatnie ofiary polowań na czarownice w Polsce

  Ostatnie ofiary polowań na czarownice w Polsce

  Już od wczesnych godzin rannych przy kamiennym moście w Doruchowie gromadzi się tłum. Właśnie dzisiaj będzie tu miała miejsce próba, która wykaże, czy kilka miejscowych kobiet to czarownice. - Do wody z nimi! Jak nie utoną, są w spółce z diabłem i zasługują na śmierć! - wykrzykuje samozwańczy inkwizytor.
 • Rumunia: "Czarownice" naciągały prominentów

  Dwie samozwańcze czarownice zatrzymano w Rumunii pod zarzutem szantaży i wymuszeń. Wśród ofiar owych pań jest gwiazda TV, a być może również inne osoby publiczne.
 • Yule, czyli jak świętują poganie

  Yule, czyli jak świętują poganie

  O pogańskich korzeniach chrześcijańskiego święta i o tym, jak dziś obchodzi się święto Yule, portalowi INTERIA.PL mówi Czarownica Enenna. Inicjowana w Wielkiej Brytanii, wraz z partnerem, Rawimirem, prowadzi pierwszy w Polsce wiccański kowen, czyli grupę czarownic i czarowników.
 • "Egzekucja" przed zamkiem w Reszlu

  "Egzekucja" przed zamkiem w Reszlu

  Kilkaset osób obejrzało w niedzielę wieczorem w Reszlu widowisko, odtwarzające proces i spalenie na stosie przed 200 laty oskarżonej o czary Barbary Zdunk. O rezygnację z historycznej rekonstrukcji tej egzekucji apelowała minister Elżbieta Radziszewska.