czarodzieje

Artykuły - Czarodzieje (19)

 • Festiwal Niewinni Czarodzieje w Warszawie

  Festiwal Niewinni Czarodzieje w Warszawie

  Warsztaty kryminalne i modowe, kurs tańca, koncert Anny Dereszowskiej i silent disco w klimacie lat 30. to niektóre z atrakcji IX edycji Warszawskiego Festiwalu Niewinni Czarodzieje, który odbędzie się w dniach 14-21 listopada w Warszawie.
 • Przystanek Woodstock 2014: Najpiękniejsi czarodzieje na świecie

  Przystanek Woodstock 2014: Najpiękniejsi czarodzieje na świecie

  Uczestnicy "najpiękniejszego festiwalu świata" zgodnie twierdzą, że Przystanek Woodstock to najlepsze miejsce na ziemi, które łączy subkultury oraz pokolenia.
 • Śmierć Maceo Wyro: To był tętniak

  Śmierć Maceo Wyro: To był tętniak

  Mama zmarłego w środę (14 maja) Maceo Wyro, członka kolektywu Niewinni Czarodzieje, podała przyczynę jego śmierci.
 • Najgorsze polskie filmy lat 90.

  Najgorsze polskie filmy lat 90.

  Przegląd "najgorszych polskich filmów lat 90.", podczas którego można było obejrzeć fragmenty m.in. "Młodych wilków" czy "Operacji Samum", uzupełnionych komentarzem krytyka filmowego Kamila Śmiałkowskiego, zakończył w niedzielę, 24 listopada, VIII Festiwal Niewinni Czarodzieje.
 • Pierwszy polski film z premierą w internecie

  Pierwszy polski film z premierą w internecie

  Premiera filmu "Czarodzieje Honoratki" z udziałem plejady polskich aktorów, reżyserów, pisarzy odbędzie się 1 sierpnia w internetowym serwisie filmowym Iplex - poinformował w poniedziałek reżyser i scenarzysta filmu, Leopold Rene Nowak.
 • Arystokrata teatru, czarodziej aktorstwa

  Arystokrata teatru, czarodziej aktorstwa

  Arystokrata polskiego teatru, wielki amant kina, czarodziej aktorstwa, ulubieniec kobiet - tak widzowie zapamiętają zmarłego w sobotę, 21 lipca, Andrzeja Łapickiego. Tańczył z Vivien Leigh, zbierał komplementy od Liv Ullmann. Miał wdzięk, klasę i urok osobisty - podkreślają krytycy.
 • Charlie czarodziej

  Charlie czarodziej

  We wtorkowy wieczór (8 maja) ciężko było chyba znaleźć osobę, która opuszczała klub Rotunda rozczarowana. Charlie Winston podbił serca krakowskich fanów.
 • "Niewinni Czarodzieje" w Warszawie

  "Niewinni Czarodzieje" w Warszawie

  Kultura polska przełomu lat 60. i 70. wypełnia program trwającego od 1 listopada VI Festiwalu Warszawskiego "Niewinni Czarodzieje". W planach są pokazy filmów Janusza Morgensterna, spotkanie z pisarzem Januszem Głowackim, koncerty i warsztaty.
 • Steven Wilson: Czarodziej emocji

  Steven Wilson: Czarodziej emocji

  Przy solowych odjazdach Stevena Wilsona jego macierzysta, przecież też poszukująca, grupa Porcupine Tree wygląda nader... konwencjonalnie. Brytyjczyk w piątkowy wieczór (21 października) w Krakowie znów udowodnił, że jest mistrzem czarowania emocjami.
 • Wajda obejrzał "Niewinnych czarodziejów"

  Wajda obejrzał "Niewinnych czarodziejów"

  - To jest bardzo ważna i dobra rzecz oraz słuszny kierunek, żeby nasze filmy mogły się ukazać w takiej cyfrowej wersji - mówił Andrzej Wajda przed premierą filmu "Niewinni czarodzieje". Widzowie zgromadzeni w poniedziałek, 13 czerwca, w warszawskim Kinie Kultura mieli wyjątkową okazję, by obejrzeć ten kultowy film w nowej, zrekonstruowanej cyfrowo wersji.

Filmy - Czarodzieje (1)

 • Różdżka Harry'ego Pottera - jak ją zrobić?

  Potteromania już kilkanaście lat temu ogarnęła cały świat! Dzieci uwielbiają tę postać z bestsellerowej serii książek, a przebrania za nie to już klasyka kinderbalów. Niezbędnym elementem przebrania za Harry'ego Pottera jest oczywiście magiczna różdżka, której nie może zabraknąć prawdziwemu czarodziejowi. Jak zrobić ją w domu, bez kupowania drogich rekwizytów w sklepie? Zobaczcie nasz poradnik - to naprawdę proste!