wydarzenia - Czarnogóra

Synonimy:
czarnogora,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Czarnogóra (58)

 • ​Czarnogórcy wybierają prezydenta

  ​Czarnogórcy wybierają prezydenta

  Czarnogórcy wybierają w niedzielę prezydenta. O najwyższy urząd w państwie ubiega się m.in. przywódca Demokratycznej Partii Socjalistów (DPS), były wieloletni premier Milo Djukanović, który sprawował już także urząd głowy państwa. Sondaże przewidują jego zwycięstwo.
 • Czarnogóra przystępuje do NATO

  Czarnogóra przystępuje do NATO

  Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO podpisali w czwartek w Brukseli protokół o przystąpieniu Czarnogóry do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Zostanie ona pełnoprawnym członkiem NATO po ratyfikacji dokumentu przez wszystkie państwa Sojuszu.
 • Były prezydent Czarnogóry do więzienia za korupcję

  Były prezydent Czarnogóry do więzienia za korupcję

  Svetozar Marović, prezydent Serbii i Czarnogóry do czasu wycofania się Czarnogóry z tej unii w 2006 roku, przyznał się do winy w głośniej sprawie korupcyjnej i spędzi prawie cztery lata w więzieniu - informuje we wtorek portal Balkan Insight.
 • ​Czarnogóra wydaliła domniemanych członków sekty Aum Najwyższa Prawda

  ​Czarnogóra wydaliła domniemanych członków sekty Aum Najwyższa Prawda

  Władze Czarnogóry poinformowały we wtorek o wydaleniu 58 cudzoziemców, związanych według źródeł policyjnych z sektą Aum Najwyższa Prawda (Aum Shinrikyo), odpowiedzialną za zamach na metro w Tokio w 1995 roku przeprowadzony z użyciem sarinu.
 • Kolejny rozdział negocjacji akcesyjnych UE i Czarnogóry

  Kolejny rozdział negocjacji akcesyjnych UE i Czarnogóry

  ​Unia Europejska i Czarnogóra otworzyły dwa nowe rozdziały negocjacji akcesyjnych. Dotyczą one polityki transportowej i energetycznej. Decyzje zapadły na dzisiejszej konferencji z udziałem przedstawicieli prezydencji luksemburskiej oraz władz Czarnogóry.
 • Czarnogóra w NATO. "Zielone ludziki" na Bałkanach?

  Czarnogóra w NATO. "Zielone ludziki" na Bałkanach?

  "Historyczna decyzja" i "początek pięknego sojuszu" – tak zaproszenie Czarnogóry do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego komentuje sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. "Nie chodzi tu o Rosję. Ta decyzja nie jest w nikogo wymierzona" - zapewnił jednocześnie przedstawiciel Sojuszu. O konsekwencjach rozszerzenia NATO portal Interia rozmawiał z Michałem Baranowskim, dyrektorem warszawskiego biura German Marshall Fund Of The United States.
 • Pokojowy wiec przekształcił się w potyczki z policją

  Pokojowy wiec przekształcił się w potyczki z policją

  Policja w stolicy Czarnogóry - Podgoricy użyła w sobotę wieczorem gazu łzawiącego aby rozproszyć kolejną antyrządową demonstrację, której uczestnicy domagali się ustąpienia premiera Milo Djukanovicia i zorganizowania przedterminowych wyborów.
 • Czarnogóra: Demonstranci żądają ustąpienia premiera

  Czarnogóra: Demonstranci żądają ustąpienia premiera

  Kilka tysięcy demonstrantów domagających się ustąpienia premiera Milo Djukanovicia i powołania rządu tymczasowego przeszło w niedzielę wieczorem ulicami stolicy Czarnogóry - Podgoricy. Opozycja oskarża władze o autorytarne rządy i domaga się przyspieszonych wyborów.
 • Czarnogóra: Spłonął kolejny samochód krytycznej wobec rządu gazety

  Czarnogóra: Spłonął kolejny samochód krytycznej wobec rządu gazety

  Służbowy samochód gazety "Vijesti", krytycznej wobec rządu Czarnogóry, podpalono w czwartek w Podgoricy. Na portalu tej gazety poinformowano, że od 2011 roku nieznani sprawcy zniszczyli już jej pięć samochodów.
 • Czarnogóra: Na fresku Marks, Engels i Tito smażą się w piekle

  Komunistyczny przywódca Jugosławii Josip Broz Tito oraz Karol Marks i Fryderyk Engels smażą się w piekle na fresku w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Podgoricy. A obok nich obecni czarnogórscy politycy i ludzie w turbanach.