InteriaTV - Czarnogóra

Synonimy:
czarnogora,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Czarnogóra (9)

 • W tym mieście nie było COVID-19. Czekają na turystów, ale nie wszystkich...

  Po niecałych dwóch miesiącach od pierwszego zachorowania, Czarnogóra ogłosiła się krajem wolnym od koronawirusa. Od 5 maja nie ma tam żadnych nowych zakażeń. Wyróżnia się szczególnie nadmorskie miasto Kotor. Od początku pandemii nie zanotowano tam ani jednego przypadku.
 • DW Stories: Duże statki, mała zatoka

  Czarnogóra to niewielkie, ale urokliwe i przyciągające wielu turystów państwo położone nad Adriatykiem. Duże statki zagrażają przyrodzie. W związku z tym, czy turystyka niszczy to malownicze miejsce?
 • Czarnogóra - Pelikany dalmatyńskie

  Rzadkie okazy pelikanów dalmatyńskich można spotkać nad Jeziorem Szkoderskim w Czarnogórze. Są to jedyne takie okazy w Europie. Ochrona przyrody i zrównoważona turystyka dają temu gatunkowi szansę na przetrwanie.
 • Wojna mafijnych klanów w Czarnogórze

  W malutkiej nadmorskiej miejscowości Kotor doszło do krwawych zamieszek, w których zginęło 30 osób. Walki o strefy mafijnych wpływów objęły cały kraj.
 • Czarnogóra. Niechciane i zabijane dziewczynki

  W Czarnogórze, kraju, który kandyduje do Unii Europejskiej, nadal - szczególnie w regionach wiejskich - kultywuje się tradycję aborcji żeńskiego płodu. Wciąż jeszcze obowiązkiem kobiety jest tu urodzenie męskiego potomka.
 • Czarna przyszłość mieszkańców Czarnogóry

  Coraz więcej Czarnogórzan ucieka do Niemiec, gdzie chce wystąpić o azyl. Determinacja jest wielka, mimo że nie mają szans, by go otrzymać. Skąd ta rozpacz?
 • Unia Europejska znów się powiększy?

  Turcja, Czarnogóra, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Serbia, Albania, Islandia - te kraje tworzą obecnie listę oficjalnych kandydatów do UE. O zjednoczeniu ze wspólną Europą marzą też Bośnia i Hercegowina oraz Kosowo, którego szanse na członkostwo pozostaję jednak iluzoryczne. Przeciwnicy dalszego rozszerzania UE są zdania, że proces ten musi mieć swoje granice. Także Jean-Claude Juncker, nowo wybrany szef Komisji Europejskiej, zapowiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat nie przewiduje włączenie do Wspólnoty kolejnych państw. Czy osłabiona kryzysem finansowym UE byłaby w stanie poradzić sobie z kolejnym integracyjnym wyzwaniem?
 • Tak będzie zmieniać się Unia Europejska

  Jeszcze niedawno liczni sceptycy wróżyli Unii Europejskiej rychły koniec. Tymczasem wspólna europejska rodzina nie tylko nie rozpada się, ale wkrótce znów się powiększy! 1 lipca dołączy do niej 28. państwo członkowskie, czyli Chorwacja. A w kolejce czekają już następni chętni: Turcja, Macedonia, Czarnogóra, Serbia i Islandia. O członkostwie w UE marzy również nieuznawane przez dużą część świata Kosowo - i wcale nie jest bez szans...
 • EuroparlTV: Kolejne kraje chcą do UE!

  Czy Serbia, Czarnogóra i Turcja dołączą do Unii Europejskiej w niezbyt odległej przyszłości? Kandydaci do członkostwa uważają, że nie są gorsi od Rumunów czy Bułgarów, ale przeszkody już dziś widać gołym okiem...