Czarne chmury

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Czarne chmury (Film (1973) Reż.Andrzej Konic) ,

Artykuły - Czarne chmury (96)

 • "Czarne chmury": Historyczny serial płaszcza i szpady z historią w tle

  "Czarne chmury": Historyczny serial płaszcza i szpady z historią w tle

  47 lat temu, w przeddzień wigilii Świąt Bożego Narodzenia, telewizja rozpoczęła emisję "Czarnych chmur" - pierwszego polskiego serialu "płaszcza i szpady", odnoszącego się do historii z XVII wieku i kryjącego - ponoć - tajemnicę z XX wieku.
 • "Czarne chmury": Losy serialowego aktora

  "Czarne chmury": Losy serialowego aktora

  - Zrezygnowałem z teatru, bo UB "obsadzało" mnie wyłącznie w roli... halabardnika, więc wolałem rolę niezależnego działacza opozycji. Widocznie los chciał, bym robił w życiu coś innego, bardziej pożytecznego - mówi Maciej Rayzacher, którego zapamiętaliśmy jako śmiertelnego wroga pułkownika Dowgirda z "Czarnych chmur".
 • Czarne chmury nad gospodarką USA

  Czarne chmury nad gospodarką USA

  Nad gospodarką USA zbierają się czarne chmury. Od kilku dni amerykańscy politycy nie mogą się porozumieć w sprawie budżetu, co spowodowało częściowy paraliż administracji centralnej. Ale prawdziwym problemem może być brak porozumienia w sprawie podniesienia limitu zadłużenia, o czym Kongres będzie dyskutował 17 października.
 • Gwiazdy "Czarnych chmur" świętowały 40-lecie serialu

  Gwiazdy "Czarnych chmur" świętowały 40-lecie serialu

  Rytwiany to niezwykle urokliwa wiejska gmina w województwie świętokrzyskim. Właśnie ze względu na wyjątkowość okolicy klasztoru pokamedulskiego, nakręcono tam w 1973 r. dwa odcinki kultowego serialu "Czarne chmury". Z okazji 40-lecia serialu, w Rytwianach postanowiono zorganizować głośny benefis w towarzystwie aktorów "Czarnych chmur"