czarna magia

Artykuły - Czarna magia (4)

 • Oszczędzanie - finansowa czarna magia?

  Oszczędzanie - finansowa czarna magia?

  Jak wynika z badania "Diagnoza Społeczna 2013" 60 proc. Polaków nie dysponuje żadnymi oszczędnościami, a 25 proc. ma do dyspozycji tylko równowartość jedno-miesięcznego dochodu. Jakie są powody braku oszczędności? Przeważnie niskie zarobki oraz brak wiedzy finansowej. Czy rzeczywiście, aby oszczędzać trzeba codziennie śledzić notowania na giełdzie, zarządzać akcjami i znać cały słownik finansowych pojęć?
 • Czarna magia w służbie mafii

  Czarna magia w służbie mafii

  Działania mafii kojarzą się głównie z szantażem, fizyczną przemocą i użyciem broni palnej. Eksperci twierdzą, że istnieje też odnoga mafii, która swą skuteczność opiera na mrocznej stronie... ezoteryki.
 • Pociągająca i niebezpieczna

  Wielu ludziom magia kojarzy się jedynie z określeniem jakiejś niewiedzy. Zwykło się mówić: "To dla mnie czarna magia", kiedy chcemy przekazać komunikat o niezrozumiałej dla nas, nieznanej, trudnej do pojęcia informacji.
 • Hiszpania: Czarna magia w Madrycie

  W Madrycie pod hasłem "Czarna Magia na światło dzienne" obraduje 11 Kongres Czarnej Magii i Wiedzy Tajemnej. W czasie ośmiu dni ponad 100 osób będzie wymieniać poglądy m.in. na temat jasnowidztwa i kontaktów ze zmarłymi. Swoje referaty przedstawi 30 osób.