czarna lista

Artykuły - Czarna lista (58)

 • "Czarna lista” w aplikacjach i przeglądarce to według Google oznaka rasizmu

  "Czarna lista” w aplikacjach i przeglądarce to według Google oznaka rasizmu

  Programiści współpracujący z technologicznym gigantem otrzymali specjalne wytyczne, zakazujące używania w programowaniu takich sformułowań jak "czarna lista" i "biała lista" - czytamy w serwisie 9to5google.
 • Końcówka siódmego sezonu serialu „Czarna lista” wygląda jak gra z PS2

  Końcówka siódmego sezonu serialu „Czarna lista” wygląda jak gra z PS2

  ​Serial "Czarna lista" jest emitowany na antenie amerykańskiej stacji NBC już od siedmiu sezonów, lecz mało kto spodziewał się, że końcówka najnowszej serii przypadnie na okres, podczas którego na całym świecie szaleje pandemia koronawirusa. To zamknęło plany filmowe i wymusiło improwizację.
 • Unia Europejska aktualizuje czarną listę rajów podatkowych

  Unia Europejska aktualizuje czarną listę rajów podatkowych

  Bahamy, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych oraz Saint Kitts i Nevis zostały we wtorek dodane przez ministrów finansów krajów członkowskich do unijnej czarnej listy rajów podatkowych.
 • Czarna lista podatników. Ministerstwo utworzy bazy firm

  Czarna lista podatników. Ministerstwo utworzy bazy firm

  Ministerstwo Finansów utworzy wykaz firm wykreślonych z rejestru VAT oraz takich, którym odmówiono wpisu. Przy okazji chce załatać lukę w przepisach, bo dziś Portal Podatkowy, na którym zamieszczane są dane o statusie firmy, działa bez podstawy prawnej.
 • Czarne listy pracowników podzieliły i pohamowały HR-owców

  Czarne listy pracowników podzieliły i pohamowały HR-owców

  Nie ustają kontrowersje wokół czarnych list pracowników (lub jak kto woli kandydatów do pracy). Sprawą zajmuje się PIP, stanowiska firm rekrutacyjnych spolaryzowały się, a część rekruterów stała się bardziej wstrzemięźliwa w wypowiadaniu się na temat szczegółów ich pracy, po wypowiedzi Stanisława Szweda, wiceministra pracy, że zarówno tworzenie jak i dzielenie się czarnymi listami nie powinno mieć miejsca. Część HR-owców mówi jednak wciąż wprost: "Robimy czarne listy i będziemy je robić. To potrzebne narzędzie pracy".
 • GIODO: Tworzenie "czarnych list" niezgodne z prawem

  GIODO: Tworzenie "czarnych list" niezgodne z prawem

  ​Tworzenie przez niektóre firmy rekrutacyjne "czarnych list" jest niezgodne z prawem - uznała Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Edyta Bielak-Jomaa. Zapowiedziała, że zbada tę sprawę.
 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.
 • Dwie polskie organizacje na rosyjskiej "czarnej liście"

  Dwie polskie organizacje na rosyjskiej "czarnej liście"

  Fundacja Edukacja dla Demokracji i Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne trafiły na rosyjską "patriotyczna listę – stop". Indeks zawiera instytucje rzekomo szkodzące Rosji.
 • Fiskus ujawni swoją czarną listę dłużników

  Fiskus ujawni swoją czarną listę dłużników

  Ministerstwo Finansów upubliczni informacje o osobach i firmach, które zalegają z płatnościami. Darmowy rejestr dłużników przestanie być widoczny jedynie dla fiskusa - informuje "Puls Biznesu".
 • Czarna lista przewoźników uaktualniona. Sprawdź!

  Czarna lista przewoźników uaktualniona. Sprawdź!

  Komisja Europejska zezwoliła na powrót do europejskiej przestrzeni powietrznej przewoźnikom z Suazi. Na obszarze Europy loty będzie mógł realizować filipiński przewoźnik Cebu Pacific Air - poinformowała w czwartek KE.