Czajkowski

Artykuły - Czajkowski (23)

 • Czajkowski wygrał rzut dyskiem w Sofii

  Przemysław Czajkowski (AZS AWF Biała Podlaska) wygrał na mityngu w Sofii konkurs rzutu dyskiem z wynikiem 61,68 m.
 • Tysiąc osób biegło w Warszawie

  Paweł Ochal (MUKS Bydgoszcz mBank Team) i pochodząca z Ukrainy jego żona Olga Ochal triumfowali w stolicy w 26. Biegu Chomiczówki na dystansie 15 km. Puchar Bielan za zwycięstwo na 5 km otrzymali Tomasz Czajkowski (12 BZ Szczecin) i Litwinka Vaida Zusinaite. Metę osiągnęło ponad tysiąc osób - 683 na 15 km i 351 na 5 km.
 • Dwaj kolarze ukarani za doping

  Dwóch zawodników - Damian Zieliński i Daniel Czajkowski ukaranych zostało dyskwalifikacjami przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Kolarskiego za wykroczenia dopingowe - poinformował PZKol.
 • Marcin Czajkowski

  Marcin Czajkowski

  Marcin Czajkowski to młody talent polskiego żeglarstwa. Wraz z Krzysztofem Kierkowskim będą reprezentować Polskę na igrzyskach w Pekinie w żeglarskiej klasie 49er.
 • Nieprzyjęcie odznaczenia to protest przeciw RP

  Bogdan Czajkowski, który w czwartek odmówił przyjęcia od prezydenta Lecha Kaczyńskiego odznaczenia w związku z rocznicą wydarzeń Marca'68, powiedział, że powodem było "niszczenie" go przez polskie sądy, a także brak referendum w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.
 • Odmówił przyjęcia orderu od prezydenta

  Odmówił przyjęcia orderu od prezydenta

  Bogdan Czajkowski odmówił przyjęcia odznaczenia wręczanego uczestnikom Marca '68, drugą niezręcznością było pominięcie Adama Michnika, choć 40 lat temu protesty studenckie wybuchły właśnie z powodu wyrzucenia go z uczelni.
 • Ks. Czajkowski współpracował z SB

  Ks. Czajkowski współpracował z SB

  "Pragnę przeprosić wszystkich i prosić o wybaczenie, zwłaszcza tych, których skrzywdziłem" - takie oświadczenie ks. Michała Czajkowskiego opublikował miesięcznik "Więź".
 • "Nie inwigilowałem Kuroniów"

  "Nie inwigilowałem Kuroniów"

  "Nie miałem żadnych prywatnych kontaktów z panią Gają Kuroniową" - mówi w rozmowie z RMF ks. Michał Czajkowski. Zaprzecza w ten sposób doniesieniom, że w latach 70. na polecenie SB odwiedzał mieszkanie Kuroniów.
 • Ks. Czajkowski chroni Radę

  Ks. Czajkowski chroni Radę

  Oskarżony w minionym tygodniu przez prasę o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa ks. prof. Michał Czajkowski zrezygnował z funkcji współprzewodniczącego Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.
 • "Więź" w oczach SB

  "Więź" w oczach SB

  Instytut Pamięci Narodowej udostępni akta służb specjalnych PRL redakcji "Więzi", która zgłosiła w IPN projekt badawczy "'Więź' w oczach SB". Z funkcji asystenta kościelnego tego miesięcznika zrezygnował ks. Michał Czajkowski; z akt w IPN ma wynikać, że przez 24 lata był on agentem SB.