cykl

Artykuły - Cykl (200)

 • Finansowy cykl życia młodych Polaków na podstawie wyników badania "Dziurawa Kieszeń Polaka" platformy MAM

  Młodzi Polacy, choć zwykle nie posiadają jeszcze zbyt dużych oszczędności czy dochodów, którymi mogą zarządzać i rozporządzać, w większości bardzo skrupulatnie planują swoje wydatki. Z badania przeprowadzonego przez platformę MAM, aż 91 proc. deklaruje planowanie przynajmniej połowy wydatków, a 88 proc. od czasu do czasu udaje się odłożyć pewną kwotę.
 • #InwestStory - Do inwestowania jeden krok!

  #InwestStory - Do inwestowania jeden krok!

  Noble Securities wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie zapraszają na cykl spotkań dla inwestorów.
 • UE chce rzeczy trwalszych i łatwiejszych do naprawy

  UE chce rzeczy trwalszych i łatwiejszych do naprawy

  Komisja Europejska, chce, by sprzęt AGD czy komórki nie psuły się krótko po upływie gwarancji!. Dlatego państwa członkowskie oraz producenci powinni stworzyć konsumentom możliwość korzystania z trwałych urządzeń o wysokiej jakości, które mogą być zreperowane lub ulepszone. Urzędnicy unijni, proponują walkę ze sztucznym skracaniem cyklu życia produktów i przystępne ceny części zamiennych. Zdaniem ekspertów, konsumenci nie powinni wpadać w błędne koło niekończących się napraw i konserwacji wadliwych produktów. Posłowie proponują stworzenie "licznika zużycia" produktu.
 • Początek cyklu, nie koniec strachu

  Początek cyklu, nie koniec strachu

  Powinna być w marcu, miała być we wrześniu, będzie dzisiaj. Oczywiście mowa o pierwszej od prawie dziesięciu lat podwyżce stóp procentowych w USA.
 • Twój cykl pod kontrolą

  Twój cykl pod kontrolą

  Jego fazy mają wpływ na samopoczucie każdej z nas. Sprawdź, co można zrobić, by być w dobrej formie przez cały miesiąc.
 • Prezes NBP zapowiada walkę o złotego

  Prezes NBP zapowiada walkę o złotego

  Prezes NBP Marek Belka powiedział w środę w Senacie, że spodziewa się dalszego łagodzenia polityki pieniężnej. Natomiast podczas środowej debaty na Uniwersytecie Warszawskim mówił, że decyzja o wejściu do strefy euro będzie decyzją polityczną nie ekonomiczną.
 • Piechociński zapowiada cykl debat gospodarczych

  Piechociński zapowiada cykl debat gospodarczych

  Prezes PSL, wicepremier Janusz Piechociński zapowiedział w niedzielę, że z inicjatywy Stronnictwa, w resorcie gospodarki, którym kieruje, odbędzie się cykl debat. Ma go zainaugurować debata o "patriotyzmie gospodarczym".
 • Ekonomiści zgodni, że w XI RPP obniży stopy proc.; łączna skala cięć w cyklu to 75-100 pb

  Ekonomiści zgodni, że w XI RPP obniży stopy proc.; łączna skala cięć w cyklu to 75-100 pb

  Zdaniem wszystkich ekonomistów ankietowanych przez PAP na listopadowym posiedzeniu RPP obniży stopy procentowe. Zdecydowana większość ekonomistów uważa, że będzie to cięcie o 25 pb. Zdaniem większości ekonomistów do kolejnej obniżki o 25 pb dojdzie już w grudniu tego roku. Z ankiety wynika, że RPP będzie kontynuwała cykl obniżek stóp w I połowie 2013 roku, głównie w I kwartale. Ekonomiści są niemal równo podzieleni, jeśli chodzi o łączną skalę cięć. Uważają, że będzie to 75-100 pb.
 • Agustin Egurrola debiutuje w radiu

  Agustin Egurrola debiutuje w radiu

  W czwartek, 13 września, w RMF Classic startuje "Taneczna Mapa Świata Agustina Egurroli". To cykl 10 autorskich programów choreografa, który w każdym odcinku przedstawi jeden z popularnych gatunków tańca.
 • Danske Bank wycenia złotego

  Danske Bank wycenia złotego

  W ciągu najbliższych 12 miesięcy stopy procentowe w Polsce wzrosną o 75 pb, a pierwsza podwyżka nastąpi w styczniu - wynika z prognozy Danske Banku. Ekonomiści banku oceniają, że wartość godziwa złotego to nieco powyżej 4,0 za euro, dlatego po lekkim umocnieniu się w ciągu 3 miesięcy, za 12 miesięcy złoty może być słabszy niż jest teraz.