cyfryzacja radia

Artykuły - Cyfryzacja radia (11)

  • Media: Wpływy z cyfrowego rynku wzrosły o 51 proc.

    Media: Wpływy z cyfrowego rynku wzrosły o 51 proc.

    15 listopada CISAC (Międzynarodowa Konfederacja Związków Autorów i Kompozytorów z siedzibą w Paryżu) ogłosiła, że wpływy z tantiem otrzymywanych przez twórców na świecie osiągnęły rekordową wysokość 9,2 mld euro (10,1 mld dol.), rosnąc w stosunku do ubiegłego roku o 6 proc.
  • Komisja Europejska szykuje nam reformę rynku cyfrowego

    Komisja Europejska szykuje nam reformę rynku cyfrowego

    Bruksela przygotowała plan ujednolicenia unijnego rynku cyfrowego, co ma doprowadzić między innymi do zniesienia barier regionalnych.
  • Usługi dodatkowe cyfrowego radia DAB+

    Usługi dodatkowe cyfrowego radia DAB+

    Podczas konferencji „Co powinniście wiedzieć o radiofonii cyfrowej DAB, a wstydzicie się zapytać” rozmawiano o kwestiach technicznych związanych z cyfryzacją radia, w tym o nowych usługach dodatkowych.
  • Ferguson Digital DAB+100 - przed cyfryzacją radia

    Ferguson Digital DAB+100 - przed cyfryzacją radia

    Ferguson wprowadza na rynek cyfrowe radio Radio Ferguson Digital DAB+100 - tego typu odbiorniki za kilka lat, po zakończeniu cyfryzacji radia, staną się standardem w naszym kraju.
  • Cyfryzacja radia w Polsce - najważniejsze informacje

    Cyfryzacja radia w Polsce - najważniejsze informacje

    Po cyfryzacji telewizji przyszła pora na radio. Proces już trwa, działają już pierwsze nadajniki. Do 2020 roku cała Polska powinna znaleźć się w zasięgu cyfrowego radia. Oznacza to także koniec nadajników tradycyjnych i konieczność zakupu nowych. Pojawiły się już także pierwsze kontrowersje wokół rządowych planów.
  • Cyfryzacja radia - minimalne wymagania  odbiornika DAB+

    Cyfryzacja radia - minimalne wymagania odbiornika DAB+

    Jak - redakcja satkurier.pl dotarła do dokumentu opisującego techniczne wymagania, jakie będą obowiązywać podczas procesu cyfryzacji radia w Polsce. Co wiadomo o radiofonii cyfrowej DAB+?
  • DAB+ testy cyfrowego radia w Poznaniu

    DAB+ testy cyfrowego radia w Poznaniu

    Wiemy, kiedy rozpoczną się testy cyfrowego radia DAB+ w Poznaniu. Znane są także parametry.
  • Testy cyfrowego radia DAB+ w Toruniu

    Testy cyfrowego radia DAB+ w Toruniu

    Na Pomorzu i Kujawach ruszyła emisja radiowa cyfrowego w standardzie DAB+. Sygnał jest nadawany z obiektu SLR Toruń / Moniuszki, z którego swego czasu nadawało Radio RMF Classic i TVN. Multipleks DAB+ jest obecny na kanale 10A - na częstotliwości 209,936 MHz. Moc ERP wynosi 3 kW, ale charakterystyka systemu antenowego jest kierunkowa.
  • 1 października - początek cyfryzacji Polskiego Radia

    1 października - początek cyfryzacji Polskiego Radia

    Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia, zdradził w „Sygnałach dnia” w radiowej Jedynce, że wyznaczyło sobie termin rozpoczęcia tego procesu na 1 października 2013 roku.
  • W tym roku ruszy cyfryzacja radia - całość potrwa do 2020 roku

    W tym roku ruszy cyfryzacja radia - całość potrwa do 2020 roku

    Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, poinformował, że jeszcze w 2013 roku uruchomione zostaną 2 nadajniki naziemnej radiofonii cyfrowej - w aglomeracji warszawskiej i katowickiej. Radosław Kazimierski, rzecznik Polskiego Radia, powiedział, że przetarg zostanie ogłoszony prawdopodobnie na jesieni.

Filmy - Cyfryzacja radia (1)

  • Michał Boni przepytany przez słuchaczy RMF FM

    O czym Michał Boni rozmawiał z twórcą Facebooka, Markiem Zuckerbergiem? Jak będzie przebiegać cyfryzacja radia w Polsce? Kiedy urzędnicy najniższego szczebla zaczną zarabiać więcej? Na te i inne pytania słuchaczy RMF FM odpowiadał Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji.