cyfrowa waluta

Artykuły - Cyfrowa waluta (47)

 • Kryptowaluty odzyskują wigor! Zyski mogą być wielkie

  Kryptowaluty odzyskują wigor! Zyski mogą być wielkie

  Kurs bitcoina może dojść do 100 tys. dol. już w przyszłym roku. Napędzi go m.in. ograniczona podaż kryptowalut i rosnąca akceptacja takich płatności.
 • Bitcoinowa koparka - polski fiskus surowy dla podatników

  Bitcoinowa koparka - polski fiskus surowy dla podatników

  Według wiodącego polskiego serwisu traktującego o bitcoinie waluta ta zanotowała udany pierwszy kwartał 2019 r., co ma być konsekwencją wzrostu jej wartości o ponad 30 proc. Prawdą jest, że wirtualne waluty nadal wzbudzają szerokie zainteresowanie. Chodzi tutaj nie tylko o ich specyfikację techniczną, ale również o inwestycje, czy po prostu o ich nabycie i odsprzedaż podyktowane chęcią wzbogacenia się.
 • Sprzedaż wirtualnej waluty - zagraniczny zakład podatkowy oraz nierezydent nie zapłacą podatku w Polsce

  Sprzedaż wirtualnej waluty - zagraniczny zakład podatkowy oraz nierezydent nie zapłacą podatku w Polsce

  Nie ulega wątpliwości, że na przestrzeni lat coraz więcej polskich podmiotów dokonuje obrotu wirtualną walutą. Zauważył to również polski ustawodawca, nowelizując w ostatnim czasie przepisy ustaw o podatkach dochodowych, celem rozwiania wątpliwości co do sposobu opodatkowania handlu kryptowalutą.
 • Komentarz Aforti Exchange: Bitcoin wraca do łask

  Komentarz Aforti Exchange: Bitcoin wraca do łask

  Bitcoin drożeje - czy dobije do 6000 USD? Kryptowaluta systematycznie drożeje, a jego kurs zbliża się do najwyższej wartości od końcówki 2018 roku.
 • Ceny kryptowalut wystrzeliły. Czy to primaaprilisowy żart?

  Ceny kryptowalut wystrzeliły. Czy to primaaprilisowy żart?

  Tak dużej aktywności w notowaniach kryptowalut nie obserwowaliśmy od miesięcy. Bitcoin wzrastał nawet o ponad 20 proc., we wtorek przekraczając 5 tys. dolarów pierwszy raz od listopada ub.r. Czy po trzech miesiącach względnego spokoju rynek kryptowalut odżywa? - pisze Bartosz Grejner, analityk Cinkciarz.pl.
 • Opodatkowanie kryptowalut w 2019 r. - pozorna zmiana, czy realne korzyści?

  Opodatkowanie kryptowalut w 2019 r. - pozorna zmiana, czy realne korzyści?

  Do tej pory polscy inwestorzy kryptowalut nie mieli łatwego życia. Obciążeni 32-proc. stawką podatkową oraz obowiązkiem oddania fiskusowi równowartości 1 proc. transakcji sprzedaży lub wymiany kryptowaluty tytułem podatku od czynności cywilnoprawnych, masowo uciekali ze swoją działalnością poza granice kraju. Mocą ustawy nowelizującej ustawę o PIT, CIT, ordynację podatkową oraz kilku innych ustaw w styczniu 2019 r. weszły w życie nowe reguły. Jak zmienią sytuację inwestorów kryptowalut w naszym kraju?
 • Co się porobiło - bitcoin oazą stabilności

  Co się porobiło - bitcoin oazą stabilności

  Polityka monetarna Rezerwy Federalnej, globalne spowolnienie gospodarcze, brexit, negocjacje handlowe USA i Chin - te wydarzenia wywołują ostatnio ogromne wahania na rynku akcji, obligacji czy walut, w znikomym jednak stopniu wpływają na kryptowaluty. To może być cenny sygnał dla inwestorów - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Miliardy ludzi skorzystają z kryptowalut

  Miliardy ludzi skorzystają z kryptowalut

  Jak długo będziemy czekać, aż kryptowaluty wedrą się do naszej codzienności? Niedługo. Facebook i inne największe komunikatory na świecie tworzą własne kryptowaluty. To fundamentalne zmiany dla rynku - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Co będzie z bitcoinem?

  Co będzie z bitcoinem?

  Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą na świecie. Wciąż rośnie liczba krajów, w których traktowany jest jako pełnoprawny instrument finansowy. W wielu stanowi już zwykły środek płatniczy. Państwa takie jak Malta dostosowały nawet swój system podatkowy i prawny, by był on korzystniejszy dla inwestujących w bitcoinową kryptowalutę. Jaka przyszłość czeka obchodzący dziesiąte urodziny wirtualny pieniądz, który ma właśnie za sobą rok największego spadku?
 • Wydobycie bitcoinów opłacalne tylko w Chinach?

  Wydobycie bitcoinów opłacalne tylko w Chinach?

  Cena bitcoina spadła poniżej średniego kosztu jego wydobycia, co sprawia, że część kopiących kryptowaluty może zaniechać zajęcia, które stało się nieopłacalne. Może to wywołać eskalację trendu spadkowego i sprowadzić cenę bitcoina poniżej 2 tys. dolarów - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

Filmy - Cyfrowa waluta (1)

 • W bitcoinach ulokowanych może być już nawet 12 mld dolarów. Przyszłość waluty jednak zagrożona

  Wartość krążących na całym świecie bitcoinów szacowana jest na 8 do 12 mld dolarów. Kurs jest jednak bardzo niestabilny, dlatego wiele osób traktuje tę cyfrową walutę bardziej jako inwestycję niż metodę płatności. Liczba bitcoinów do 2032 r. ma się niemal podwoić, a w 2040 r. ich produkcja ma zostać zakończona, by waluta ta nie zalała rynku. Nie wiadomo jednak, czy do tego czasu bitcoiny nie zostaną one zakazane. Komentują Jon Matonis, dyrektor wykonawczy Bitcoin Foundation oraz Chris Skinner, założyciel Financial Services Club.