cyberzagrożenia

Artykuły - Cyberzagrożenia (17)

 • ​Konfederacja Lewiatan: Nowelizacja ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa niezgodna z prawem międzynarodowym

  ​Konfederacja Lewiatan: Nowelizacja ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa niezgodna z prawem międzynarodowym

  Zgodnie z projektowaną nowelizacją ustawy o KSC, nad którą rząd pracuje od ponad pół roku, to kryteria narodowościowe i polityczne będą w dużej mierze decydować o tym, czy dana firma technologiczna zostanie wykluczona z polskiego rynku. Prawnicy podkreślają, że stoi to w sprzeczności z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi wolnego handlu i swobody prowadzenia działalności gospodarczej.
 • Trzy największe cyberazagrożenia w 2021 roku

  Trzy największe cyberazagrożenia w 2021 roku

  W 2020 roku hakerzy nasili ataki skierowane przeciwko użytkownikom biznesowym, instytucjom, a także gospodarstwom domowym. Eksperci są zgodni, iż nadchodzące miesiące przyniosą kolejną falę cyberataków. Zdaniem Bitdefendera w tym roku szczególnie niebezpieczne będą trzy rodzaje zagrożeń: incydenty wewnętrzne, ransowmware oraz ataki na łańcuchy dostaw.
 • Trzy największe cyberazagrożenia w 2021 roku

  Trzy największe cyberazagrożenia w 2021 roku

  W 2021 roku cyberprzestępcy nie zwolnią tempa. Zdaniem specjalistów z Bitdefendera szczególnie niebezpieczne dla przedsiębiorców będą trzy rodzaje cyberzagrożeń.
 • Czy duże firmy nas podsłuchują? Eksperci: Mogą, ale nie ma dowodów, że to robią

  Czy duże firmy nas podsłuchują? Eksperci: Mogą, ale nie ma dowodów, że to robią

  ​- Czy znane aplikacje na smartfonach podsłuchują nasze rozmowy, aby potem wyświetlać nam dopasowane reklamy? Jest taka techniczna możliwość, ale nie ma jeszcze dowodów, że to robią - mówią PAP naukowcy zajmujący się prywatnością w sieci i cyberzagrożeniami.
 • Stres pracowników wywołany przez pandemię wpływa na obniżenie poziomu cyberbezpieczeństwa firm

  Stres pracowników wywołany przez pandemię wpływa na obniżenie poziomu cyberbezpieczeństwa firm

  Pandemia koronawirusa przyczynia się do natężenia problemu stresu w pracy. W rezultacie pracownicy częściej popełniają błędy, w wyniku których zachwiane zostaje cyberbezpieczeństwo całej firmy. Dodatkowo hakerzy wykorzystują w swoich atakach niepokój społeczny związany z pandemią. – Firmy muszą uczyć pracowników, w jaki sposób haker może wykorzystać ich stres w trudnych chwilach – przekonuje Jeff Hancock, profesor na Uniwersytecie Stanforda.
 • "Wielorybnicy" w akcji! Można stracić duże pieniądze

  "Wielorybnicy" w akcji! Można stracić duże pieniądze

  Oszuści nie robią sobie wakacji. Hekerzy, którzy atakują "grube ryby" w nadziei na duże zyski, nazywani są "wielorybnikami". Nieuczciwe metody działania doprowadzili do perfekcji.
 • Jak obecnie rozwijają się zagrożenia wobec infrastruktury fizycznej?

  Jak obecnie rozwijają się zagrożenia wobec infrastruktury fizycznej?

  Jednym z pierwszych złośliwych narzędzi, które zostały wykorzystany przeciwko infrastrukturze fizycznej, był robak Stuxnet, odkryty dziesięć lat temu – w czerwcu 2010 roku. Korzystając z tej okazji analitycy przypominamy historię najważniejszych ataków na systemy przemysłowe.
 • 700 fałszywych stron Netflix... tygodniowo

  700 fałszywych stron Netflix... tygodniowo

  Okazuje się, że tylko w ciągu tygodnia pojawia się około 700 fałszywych stron Netflix, bo oszuści próbują wykorzystać pandemię, nabierając naiwnych na zbyt łatwy dostęp do oferty najbardziej popularnej usługi streamingowej. Według firmy Mimecast, zajmującej się bezpieczeństwem w sieci, tylko między 6 kwietnia a Wielkanocą 12 kwietnia stwierdzono 700 stron internetowych podszywających się pod Netflixa. Co ciekawe w przypadku Disney+ w tym samym czasie było zaledwie cztery takie pirackie strony.
 • KPMG: ​Hakerzy wykorzystują pandemię koronawirusa do wyłudzania danych

  KPMG: ​Hakerzy wykorzystują pandemię koronawirusa do wyłudzania danych

  Jak wynika z raportu KPMG, zorganizowane grupy cyberprzestępcze na dużą skalę wykorzystują obawy związane z pandemią koronawirusa. W sieci ruszyły kampanie mające na celu zwabienie nieświadomych użytkowników na fałszywe strony internetowe i wyłudzenie ich danych uwierzytelniających.