cyberprzestępstwa

Artykuły - Cyberprzestępstwa (28)

Filmy - Cyberprzestępstwa (5)

 • Duży wzrost aktywności cyberprzestępców w czasie pandemii

  Cyberprzestępcy bardzo szybko zaczęli wykorzystywać do wyłudzeń tematykę związaną z COVID-19, a w czasie pandemii skokowo wzrosła liczba ataków hakerskich i prób wyłudzenia danych. W ostatnich tygodniach oszuści za cel ataków obrali sobie zwłaszcza osoby w wieku 20–40 lat, z którymi kontaktują się kanałami elektronicznymi i telefonicznymi, wykorzystując sprawdzoną socjotechnikę wypróbowaną wcześniej na seniorach czy dane pozyskane z wycieków. Coraz częściej podszywają się pod znane, zaufane instytucje, np. banki, co przy braku czujności może zakończyć się utratą środków z konta czy zaciągnięciem kredytu na setki tysięcy złotych. Eksperci zalecają ostrożność i korzystanie z narzędzi, które pomogą chronić się przed takimi scenariuszami.
 • Jeden z największych banków na świecie uruchamia w Polsce globalne centrum usług

  Blisko 750 pracowników w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza zatrudnić w Polsce Standard Chartered, jedna z największych instytucji bankowych na świecie, która w tym roku weszła na polski rynek. Brytyjski bank utworzył w Warszawie jedyne globalne centrum usług zlokalizowane poza Azją. Będzie świadczyć usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, zapobiegania przestępczości finansowej oraz HR.
 • Plaga cyberprzestępczości w Niemczech

  W Niemczech gwałtownie wzrosła liczba przestępstw popełnianych w sieci. Eksperci biją na alarm.
 • Co jest celem cyberprzestępców?

  Rozmawiamy z Christianem Fredriksonem, dyrektorem zarządzającym F-Secure, o tym, co jest głównym celem ataków cyberprzestępców, na co należy uważać i jakie są plany firmy F-Secure na ten rok.