cyberbezpieczeństwo

Artykuły - Cyberbezpieczeństwo (1126)

 • Prezes PKO Banku Polskiego: Cyberbezpieczeństwo to kluczowe wyzwanie

  Prezes PKO Banku Polskiego: Cyberbezpieczeństwo to kluczowe wyzwanie

  Polska może skorzystać na amerykańskim doświadczeniu dotyczącym nowoczesnych rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem bankowym, militarnym czy administracyjnym - mówi prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło. Jego zdaniem, cyberbezpieczeństwo jest kluczowym wyzwaniem biznesowym.
 • Nowe technologie i zagrożenia, czyli wyzwania bezpieczeństwa w roku 2019

  Nowe technologie i zagrożenia, czyli wyzwania bezpieczeństwa w roku 2019

  "Technologia to dziwna rzecz. Daje ci wspaniałe prezenty jedną ręką, a następnie wbija nóż w plecy drugą" - pisał powieściopisarz i naukowiec C. P. Snow w "New York Times" w 1971 roku. To zdanie jest dziś ciągle aktualne. Każde nowe narzędzie czy technologia wprowadza nowe podatności, dając cyberprzestępcom możliwość wzbogacenia się, a grupom politycznym szpiegowania obywateli i siania zamętu wśród swoich przeciwników.
 • Cyberwłamanie dla hotelu gorsze niż to przez drzwi

  Cyberwłamanie dla hotelu gorsze niż to przez drzwi

  Należąca do Marriotta sieć hoteli Starwood została zaatakowana przez cyberprzestępców. Atak okazał się skuteczny, a hakerzy uzyskali dostęp do wrażliwych danych gigantycznej liczby klientów - nawet 500 mln osób.
 • Nadmierne uzależnienie od urządzeń zagranicznych grozi osłabieniem państwa i paraliżem systemów

  Nadmierne uzależnienie od urządzeń zagranicznych grozi osłabieniem państwa i paraliżem systemów

  Suwerenność technologiczna jest kluczowa z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa. Zagrożeniem dla niej są m.in. wszelkie cyberincydenty oraz nadmierne uzależnienie od technologii, a także urządzeń produkowanych za granicą. Eksperci podkreślają, że dbaniem o suwerenność technologiczną musi się zajmować państwo. Chodzi m.in. o opracowanie odpowiednich regulacji, które kompleksowo zajmą się tą kwestią. Przykładem może być obowiązująca od kilku miesięcy ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.
 • Cyberzagrożenia - kryptominer Coinhive dominuje w Polsce

  Cyberzagrożenia - kryptominer Coinhive dominuje w Polsce

  Malware "kopiący" kryptowalutę Monero jest najpopularniejszym złośliwym oprogramowaniem zarówno w Polsce jak i na świecie - wskazują eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z firmy Check Point Software Technologies.
 • Uwaga - hakerzy podmieniają numery kont

  Uwaga - hakerzy podmieniają numery kont

  Ataki typu BPC, polegające na manipulacji procesami biznesowymi firm, są coraz popularniejsze wśród cyberprzestępców ze względu na wysoką opłacalność. Klasycznym atakiem typu BPC jest modyfikacja numerów rachunków bankowych używanych w systemach - w treści faktur zostaje podmieniony numer konta i to atakujący otrzymuje środki.
 • Co nas czeka w cyberbezpieczeństwie w 2019 roku?

  Co nas czeka w cyberbezpieczeństwie w 2019 roku?

  Eksperci firmy Fortinet twierdzą, iż cybeprzestępcy będą stosować nowe metody działania. Czego powinniśmy się obawiać w 2019 roku?
 • Seniorzy coraz częściej korzystają z internetu, ale nie dbają o bezpieczeństwo

  Seniorzy coraz częściej korzystają z internetu, ale nie dbają o bezpieczeństwo

  Zapisy online do lekarza? Zakupy przez internet? Wyszukiwanie przepisów na rodzinny obiad? Dla współczesnych seniorów korzystanie z internetu nie stanowi już technologicznego wyzwania. Szczególnej uwagi wymaga jednak ich bezpieczeństwo w sieci. Aż 40 proc. wnuków słabo oceniło umiejętności swoich babć i dziadków pod tym względem.
 • Fałszywe portfele kryptowalut w sklepie Google Play

  Fałszywe portfele kryptowalut w sklepie Google Play

  Niezależny analityk bezpieczeństwa sieciowego Lukas Stefanko ostrzega przed fałszywymi aplikacjami imitującymi portfele MetaMask i Tether oraz dwiema kolejnymi, podszywającymi się pod NEO Wallet. Wszystkie można było pobrać z oficjalnego sklepu Google Play.
 • Japoński minister odpowiedzialny za cyberbezpieczeństwo nie miał styczności z komputerami

  Japoński minister odpowiedzialny za cyberbezpieczeństwo nie miał styczności z komputerami

  Yoshitaka Sakurada został ministrem odpowiedzialnym za urząd do spraw cyberbezpieczeństwa. Okazuje się, iż Japończyk… nigdy w życiu nie korzystał z komputera.

Filmy - Cyberbezpieczeństwo (3)