cyberbezpieczeństwo

Artykuły - Cyberbezpieczeństwo (698)

 • ​Gang ransomware grozi, że ujawni plany dotyczące nowego iPada

  ​Gang ransomware grozi, że ujawni plany dotyczące nowego iPada

  Gang ransomware REvil przeprowadził na początku tego miesiąca atak na Quantę, tajwańskiego producenta produkującego sprzęt dla Apple’a. Cyberprzestępcy ukradli dane należące do firmy, w tym rysunki i schematy produktów z nadgryzionym jabłuszkiem.
 • TAMA: Ochroń swoją firmę przed atakami DDoS

  TAMA: Ochroń swoją firmę przed atakami DDoS

  Firm nie stać dzisiaj na bagatelizowanie ryzyka ataków hackerskich i oszczędzanie na bezpieczeństwie podczas codziennego "bycia w sieci". Tym bardziej, że są rodzaje ataków, przed którymi - zwykła uważność i ostrożność - nie ochronią. Z pomocą przychodzą jednak takie rozwiązania jak TAMA.
 • Barometr cyberbezpieczeństwa: COVID-19 uaktywnił hakerów

  Barometr cyberbezpieczeństwa: COVID-19 uaktywnił hakerów

  KPMG opublikowało czwartą edycję raportu "Barometr Cyberbezpieczeństwa" diagnozującego bieżące trendy, w tym podejście rodzimych firm do kwestii ochrony zasobów cyfrowych. Nie jest zaskoczeniem, iż istotny wpływ na decyzje podejmowane przez przedsiębiorców miała pandemia.
 • Cyfrowa transformacja polskich firm przyspiesza

  Cyfrowa transformacja polskich firm przyspiesza

  Proces transformacji technologicznej i organizacyjnej przedsiębiorstw przebiega w Polsce na zbliżonym poziomie i w podobnym tempie co globalnie - wynika z raportu Deloitte’​a. Dla 70 proc. polskich firm pandemia była głównym motorem napędowym cyfrowych zmian, co wynika m.in. z konieczności przestawienia się na model pracy zdalnej.
 • Premier: Czas na szybszą digitalizację Polski

  Premier: Czas na szybszą digitalizację Polski

  Transformacja cyfrowa ma być odpowiedzią na wyzwania gospodarcze najbliższych lat, w takich obszarach jak edukacja, administracja publiczna czy służba zdrowia. Z Krajowego Planu Odbudowy 20 proc. środków przyznanych Polsce trafi właśnie na cyfryzację. - Jednym z filarów KPO jest digitalizacja kraju - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
 • Nowe wyzwanie na miarę XXI wieku

  Nowe wyzwanie na miarę XXI wieku

  Dane stały się jednym z najcenniejszych i najbardziej wrażliwych zasobów XXI w. Ich ochrona - czyli zapewnienie cyberbezpieczeństwa - to wyzwanie, z którym przyjdzie nam się mierzyć na poziomie jednostek, przedsiębiorstw, państw i organizacji międzynarodowych. Niełatwe już zadanie stanie się wkrótce jeszcze trudniejsze, gdy cyfrowa transformacja wrzuci wyższy bieg z nadejściem technologii 5G. Z czym przychodzi nam się mierzyć i jak możemy sobie poradzić? - pyta Michał Kanownik, prezes ZIPSEE Cyfrowa Polska, członek Rady Programowej Forum Gospodarczego TIME.
 • Rząd zmieni przepisy o wyłączaniu internetu

  Rząd zmieni przepisy o wyłączaniu internetu

  Projekt nowelizacji ustawy o KSC ma być tak poprawiony, by nie było wątpliwości, że chodzi o walkę z cyberprzestępcami, a nie blokowanie obywatelom dostępu do sieci.
 • Szpitale, praca zdalna i chmura na celowniku hakerów!

  Szpitale, praca zdalna i chmura na celowniku hakerów!

  Sektor opieki zdrowotnej stał się jednym z głównych celów ataków cybernetycznych - wynika z dokumentu Security Report 2021, opublikowanego przez firmę Check Point. Eksperci ostrzegają w nim również przed atakami na urządzenia mobilne wykorzystane do pracy zdalnej. Co 10 sekund firma lub organizacja pada ofiarą oprogramowania ransomware.
 • Hakerzy mogą wywołać fałszywe trzęsienie ziemi

  Hakerzy mogą wywołać fałszywe trzęsienie ziemi

  Naukowcy zwracają uwagę na luki bezpieczeństwa występujące w sprzęcie do monitorowania sejsmicznego. Hakerzy mogą dostać się do tego typu urządzeń i wprowadzić do systemu fikcyjne informacje na temat intensywności fal powodujących trzęsienie ziemi.
 • Badanie: COVID-19 wyprzedza wszystkie inne ryzyka biznesowe

  Badanie: COVID-19 wyprzedza wszystkie inne ryzyka biznesowe

  W najnowszym Barometrze Ryzyk Allianz 2021 COVID-19 wyprzedza wszystkie inne ryzyka biznesowe. Respondenci badania najczęściej (41 proc.) jako zagrożenie wymieniali ryzyko związane z przerwami w działalności biznesowej, bądź też sam wybuch pandemii (40 proc.).

Filmy - Cyberbezpieczeństwo (11)

 • Kradzież danych. Polacy nie zabezpieczają swoich smartfonów

  71 proc. Polaków nie zabezpiecza swoich smartfonów przed kradzieżą danych. Wydaje się nam, że przed atakiem hakerów powinny chronić się jedynie duże korporacje – tymczasem może on spotkać każdego. Z badań wynika, że działania cyberprzestępców dotknęły połowy z nas. Z tego powodu otwiera się nowy rynek produktów z dziedziny personal cybersecurity, czyli osobistego bezpieczeństwa cybernetycznego.
 • Kradzież danych. Polacy nie zabezpieczają swoich smartfonów

  71 proc. Polaków nie zabezpiecza swoich smartfonów przed kradzieżą danych. Wydaje się nam, że przed atakiem hakerów powinny chronić się jedynie duże korporacje – tymczasem może on spotkać każdego. Z badań wynika, że działania cyberprzestępców dotknęły połowy z nas. Z tego powodu otwiera się nowy rynek produktów z dziedziny personal cybersecurity, czyli osobistego bezpieczeństwa cybernetycznego.
 • Jak Internet wyglądał kiedyś, a jak może wyglądać w przyszłości?

  Internet na świecie istnieje już 50 lat. W Polsce uruchomiony został od 1991 roku. Jak od tego czasu się zmienił i w jakim kierunku zmierza mówił Interii podczas V Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa Krzysztof Silicki, zastępca dyrektora NASK.
 • Wystąpienie ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego podczas V Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa w Katowicach

  W ostatnim czasie powstała „Strategia Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2019 – 2024”. Strategia zakłada realizację kilku celów szczegółowych: zwiększenie odporności na ataki, zwiększenie poziomu technologicznego w zakresie narzędzi chroniących, podnoszenie świadomości oraz zwiększenie współpracy międzynarodowej. Kolejnym krokiem w kierunku poprawy cyberbezpieczeństwa można nazwać podpisanie memorandum przez Orange, Polkomtel, T-Mobile, Polski Funduszu Rozwoju oraz Exatel odnośnie budowy sieci 5G w Polsce, co pozwoli optymalizować koszty i przyspieszyć czas budowy - mówił Marek Zagórski, minister cyfryzacji.