cyberbezpieczeństwo

Artykuły - Cyberbezpieczeństwo (1132)

 • Cyberprzestępcy atakują już 50 mln razy dziennie! Cryptominery wciąż górą

  Cyberprzestępcy atakują już 50 mln razy dziennie! Cryptominery wciąż górą

  Aktywność hakerów rośnie, a codziennie na całym świecie dochodzi nawet do 50 mln ataków - wynika z analiz firmy Check Point. Polskę atakują hakerzy głównie za pośrednictwem chińskich IP, najczęściej w drugiej połowie tygodnia. Najbardziej zagrożonymi krajami Europy są Macedonia i Litwa.
 • Poszukiwani specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa

  Poszukiwani specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa

  Zgodnie z danymi KPMG, 68 proc. ankietowanych przedsiębiorstw w Polsce odczuło skutki związane z cyberprzestępczością, a 25 proc. z nich zanotowało wzrost liczby ataków hakerskich. Robert Bedrij, manager Information Technology w firmie rekrutacyjnej Michael Page, wyjaśnia z jakimi wyzwaniami w kwestii bezpieczeństwa IT muszą mierzyć się firmy w Polsce, aby ustrzec się przed cyberatakami oraz jakie wiążą się z tym koszty.
 • Rozzłoszczony haker ujawnia poufne pliki z korespondencją ambasady

  Rozzłoszczony haker ujawnia poufne pliki z korespondencją ambasady

  Po zamanifestowaniu złości z powodu całkowitej ignorancji meksykańskich urzędników, w stosunku do jego starań o nagrodę za ujawnienie błędów w zabezpieczeniach, haker wykradł z meksykańskiej ambasady w Gwatemali i ujawnił w sieci prawie 5 tysięcy poufnych dokumentów, podaje TechCrunch.
 • ​Spoiler - odkryto poważną lukę w procesorach Intela

  ​Spoiler - odkryto poważną lukę w procesorach Intela

  Eksperci odkryli bardzo poważną lukę w procesorach Intela. Dziurawy mechanizm przewidywania operacji może doprowadzić do przechwycenia naszych danych - czytamy w serwisie The Register.
 • Jak się ustrzec przed kradzieżą kryptowalut?

  Jak się ustrzec przed kradzieżą kryptowalut?

  Zdaniem eksperta, rozpatrując inwestycję w kryptowaluty, pamiętajmy, że jest to instrument o wysokiej zmienności, który powinniśmy traktować inaczej niż waluty niewirtualne takie jak: dolar czy euro.
 • Jak chronić nasze hasła w sieci?

  Jak chronić nasze hasła w sieci?

  W Dniu Ochrony Danych Osobowych, eksperci przypominają, że szczególną uwagę trzeba zwrócić na bezpieczeństwo używanych haseł w serwisach internetowych.
 • Od Estonii do Giejropy, czyli jak działa rosyjska cyberruletka

  Od Estonii do Giejropy, czyli jak działa rosyjska cyberruletka

  Rosja po raz pierwszy pokazała swoje cyberpazury w 2007 roku, kiedy zaatakowała Estonię. Teraz ich ślady widać już wszędzie. Rosyjska cyberwojna posługuje się obecnie bardziej miękkimi narzędziami, ale są on równie niebezpieczne - ostrzegają analitycy NATO. Rosja atakuje mózgi. W jaki sposób?
 • Banki stawiają na cyberbezpieczeństwo. To znak cyfrowej rewolucji

  Banki stawiają na cyberbezpieczeństwo. To znak cyfrowej rewolucji

  Banki w Polsce chcą być obecne w sieci, oferując coraz większy zakres świadczonych tam usług, bowiem tego wymaga nie tylko klient detaliczny, ale również biznes. W konsekwencji to właśnie do bezpieczeństwa cyfrowego przykładają szczególną uwagę, inwestując w takie rozwiązania jak sztuczna inteligencja i chmura.
 • Prezes PKO Banku Polskiego: Cyberbezpieczeństwo to kluczowe wyzwanie

  Prezes PKO Banku Polskiego: Cyberbezpieczeństwo to kluczowe wyzwanie

  Polska może skorzystać na amerykańskim doświadczeniu dotyczącym nowoczesnych rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem bankowym, militarnym czy administracyjnym - mówi prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło. Jego zdaniem, cyberbezpieczeństwo jest kluczowym wyzwaniem biznesowym.
 • Nowe technologie i zagrożenia, czyli wyzwania bezpieczeństwa w roku 2019

  Nowe technologie i zagrożenia, czyli wyzwania bezpieczeństwa w roku 2019

  "Technologia to dziwna rzecz. Daje ci wspaniałe prezenty jedną ręką, a następnie wbija nóż w plecy drugą" - pisał powieściopisarz i naukowiec C. P. Snow w "New York Times" w 1971 roku. To zdanie jest dziś ciągle aktualne. Każde nowe narzędzie czy technologia wprowadza nowe podatności, dając cyberprzestępcom możliwość wzbogacenia się, a grupom politycznym szpiegowania obywateli i siania zamętu wśród swoich przeciwników.

Filmy - Cyberbezpieczeństwo (6)

 • Exatel - strategiczne ogniwo polskiego cyberbezpieczeństwa

  Jesteśmy jednym z filarów cyberbezpieczeństwa w Polsce, świadczymy dla sektora publicznego istotne usługi: dajemy warstwę podkładową dla sieci OST112, świadczymy usługi z siecią govnet i milnet, a w ostatnim czasie rozpoczęliśmy świadczenie usług łączności satelitarnej jako nasza nowa rzecz, którą chcielibyśmy bardzo mocno rozwijać – mówi Inteiri wiceprezes Exatela Rafał Magryś.
 • Banki stawiają na cyberbezpieczeństwo. To znak cyfrowej rewolucji

  Wydajemy coraz więcej na technologię, ponieważ nasi klienci praktycznie rok do roku przenoszą swoją aktywność i współpracę z bankiem w kilkunastoprocentowym zakresie do świata cyfrowego – mówi Interii Adam Marciniak, wiceprezes nadzorujący Obszar Informatyki w PKO Banku Polskim.
 • Polska wraz z USA powalczy o cyberbezpieczeństwo

  Obszar cyberbezpieczeństwa może być kolejnym, po współpracy gazowej i militarnej, który wzmocni wzajemne polsko-amerykańskie relacje. - Współpraca z naszym amerykańskim sojusznikiem, także w obszarze cyberbezpieczeństwa, jest dla nas bardzo ważna. Rozmawiamy o tym bardzo intensywnie - mówi wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot.
 • Polska-Izrael: Wspólnie w obszarze cyberbezpieczeństwa

  Czy Izrael może być wzorem dla polskiego systemu cyberbezpieczeństwa? O tym mówi Interii dyrektor państwowego instytutu badawczego NASK, Wojciech Kamieniecki.