cyberbezpieczeństwo

Artykuły - Cyberbezpieczeństwo (677)

 • Siedmiokrotny wzrost ataków ransomware

  Siedmiokrotny wzrost ataków ransomware

  Bitdefender opublikował raport "Mid-Year Threat Landscape Report" dotyczący zagrożeń występujących w pierwszej połowie bieżącego roku. Autorzy dokumentu analizują tempo wzrostu złośliwego oprogramowania i wskazują na nowe trendy.
 • Kawecki: Poziom baterii w telefonie zdecyduje czy dostaniesz pożyczkę w sieci

  Kawecki: Poziom baterii w telefonie zdecyduje czy dostaniesz pożyczkę w sieci

  Dziś firma pożyczkowa nie potrzebuje informacji na temat naszej historii kredytowej, nie musi robić złożonego wywiadu na nasz temat, bo wystarczy jej dostęp do naszego telefonu komórkowego i informacja o tym jaki mamy stan baterii - o wykorzystaniu nowych technologii mówi w rozmowie z Interią Maciej Kawecki, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i ekspert w dziedzinie danych osobowych.
 • Polska wciąż nisko w rankingach bezpieczeństwa. Atakują nas groźne trojany

  Polska wciąż nisko w rankingach bezpieczeństwa. Atakują nas groźne trojany

  Trojany Emotet, Qbot i AgentTesla odpowiadają za blisko jedna trzecią ataków na polskie firmy - wynika z danych opublikowanych przez firmę Check Point. Coraz większa aktywność hakerów powoduje, że nasz kraj nadal zajmuje niską lokatę w światowym rankingu bezpieczeństwa cybernetycznego - w sierpniu pod tym względem bezpieczniejsze od nas były m.in. Rosja, Gruzja czy Białoruś.
 • KONNI - złośliwy malware powraca

  KONNI - złośliwy malware powraca

  Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury (CISA) wydała ostrzeżenie przed kampanią phishingową używaną do infekowania komputerów złośliwym oprogramowaniem KONNI.
 • Jak się chronić przed atakiem cyberprzestępców

  Jak się chronić przed atakiem cyberprzestępców

  Pandemia i tzw. lockdown wymusiły, przynajmniej na jakiś czas, przeniesienie aktywności do świata cyfrowego. Jednocześnie w tym samym czasie nasiliły się ataki hakerskie, głównie skierowane na użytkowników. Tymczasem tylko 28 proc. Polaków czuje się współodpowiedzialnymi za bezpieczeństwo transakcji finansowych dokonywanych w sieci.
 • Powraca niebezpieczny trojan Emotet

  Powraca niebezpieczny trojan Emotet

  Jak wynika z raportu firmy Check Point, powraca trojan Emotet, który znów staje się ulubionym narzędziem hakerów. W lipcu blisko 9 procent polskich firm padło jego ofiarą.
 • Nowa generacja zabezpieczeń dla użytkowników domowych

  Nowa generacja zabezpieczeń dla użytkowników domowych

  Bitdefender wprowadził rozwiązania do produktów Antivirus Plus, Internet Security oraz Total Security. Zmiany zwiększają możliwości oprogramowania w zakresie ochrony przed cyberatakami.
 • Lawinowy przyrost ataków DDoS. Napastnicy zmieniają taktykę

  Lawinowy przyrost ataków DDoS. Napastnicy zmieniają taktykę

  Według raportu Nexusguard, pierwszy kwartał bieżącego roku przyniósł gwałtowny przyrost ataków DDoS. O ile sama tendencja wzrostowa nie zaskakuje, o tyle skala zjawiska budzi poważny niepokój.
 • Uważaj na dziecko – pedofile polują w Internecie

  Uważaj na dziecko – pedofile polują w Internecie

  Na początku czerwca 18-letniemu mieszkańcowi amerykańskiego miasta Providence postawiono zarzut wykorzystywania seksualnego nieletnich. Nastolatek miał wymuszać na 10-letniej dziewczynce rozebranie się i wykonywanie czynności seksualnych przed kamerą pod groźbą opublikowania jej prywatnych informacji.
 • Moda na COVID-19 wśród hakerów spada. Przestępcy mają w zanadrzu kolejne chwyty!

  Moda na COVID-19 wśród hakerów spada. Przestępcy mają w zanadrzu kolejne chwyty!

  Część firm wraca do pracy biurowej, co zamierzają wykorzystać hakerzy - ostrzegają eksperci Check Point Software Technologies.

Filmy - Cyberbezpieczeństwo (9)

 • Jak Internet wyglądał kiedyś, a jak może wyglądać w przyszłości?

  Internet na świecie istnieje już 50 lat. W Polsce uruchomiony został od 1991 roku. Jak od tego czasu się zmienił i w jakim kierunku zmierza mówił Interii podczas V Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa Krzysztof Silicki, zastępca dyrektora NASK.
 • Wystąpienie ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego podczas V Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa w Katowicach

  W ostatnim czasie powstała „Strategia Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2019 – 2024”. Strategia zakłada realizację kilku celów szczegółowych: zwiększenie odporności na ataki, zwiększenie poziomu technologicznego w zakresie narzędzi chroniących, podnoszenie świadomości oraz zwiększenie współpracy międzynarodowej. Kolejnym krokiem w kierunku poprawy cyberbezpieczeństwa można nazwać podpisanie memorandum przez Orange, Polkomtel, T-Mobile, Polski Funduszu Rozwoju oraz Exatel odnośnie budowy sieci 5G w Polsce, co pozwoli optymalizować koszty i przyspieszyć czas budowy - mówił Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
 • Cyberbezpieczeństwo jest istotnym elementem rozwoju firmy

  Wszyscy mamy wbudowane pewne mechanizmy związane z chronieniem się przed atakami w sieci jako poszczególni użytkownicy, poszczególne firmy oraz państwo. Firmy potrzebują usług związanych z cyberbezpieczeństwem, ponieważ dzięki temu mogą osiągnąć przewagę technologiczną. Zabezpieczona firm sprawniej działa i wzbudza większe zaufanie – podkreślił wiceprezes EXATEL Rafał Magryś.
 • Exatel - strategiczne ogniwo polskiego cyberbezpieczeństwa

  Jesteśmy jednym z filarów cyberbezpieczeństwa w Polsce, świadczymy dla sektora publicznego istotne usługi: dajemy warstwę podkładową dla sieci OST112, świadczymy usługi z siecią govnet i milnet, a w ostatnim czasie rozpoczęliśmy świadczenie usług łączności satelitarnej jako nasza nowa rzecz, którą chcielibyśmy bardzo mocno rozwijać – mówi Inteiri wiceprezes Exatela Rafał Magryś.