ćwiczenia fizyczne

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
ćwiczenia fizyczne ,

Artykuły - ćwiczenia fizyczne (28)

 • Szybka muzyka ułatwia ćwiczenia fizyczne

  Szybka muzyka ułatwia ćwiczenia fizyczne

  Nowe badania wykazały, że słuchanie energetycznej muzyki podczas ćwiczeń może poprawiać ogólną wydolność fizyczną.
 • Odkryto białka, które imitują efekty ćwiczeń fizycznych

  Odkryto białka, które imitują efekty ćwiczeń fizycznych

  Naukowcy odkryli białka, które imitują efekt ćwiczeń fizycznych bez konieczności poruszania mięśniami. Klasa naturalnie występujących białek zwanych sestrynami może naśladować liczne efekty metaboliczne, choć zaobserwowano je tylko u myszy i muszek owocowych.
 • Poćwicz przed egzaminem

  Poćwicz przed egzaminem

  Przed egzaminem, rozmową o pracę czy innym wymagającym skupienia intelektu zadaniem warto trochę poćwiczyć – mówią naukowcy. Już krótka sesja wysiłku poprawia zdolności intelektualne, w tym umiejętność podejmowania decyzji oraz planowanie i kontrolę działań.
 • Z którego dziecka wyrośnie matematyk?

  Z którego dziecka wyrośnie matematyk?

  Im większa aktywność fizyczna dziewcząt, tym lepsze ich rezultaty w nauce. To wynik badań prowadzonych przez brytyjskich naukowców od lat 90. ubiegłego stulecia.
 • Od wizyt na siłowni rośnie mózg

  Od wizyt na siłowni rośnie mózg

  Naukowcy odkryli białko, którego poziom w organizmie wzrasta w trakcie treningu wytrzymałościowego. Czy oznacza to, że dzięki regularnym wizytom na siłowni urośnie nam... mózg?
 • Gra o dobrą formę pracowników

  Gra o dobrą formę pracowników

  W zdrowym ciele, zdrowy duch... i lepszy pracownik. Rzadziej choruje, jest mniej zestresowany i bardziej efektywny. Zachęcanie pracowników do dbania o siebie poprzez uprawianie sportów, przestrzeganie zdrowej i zrównoważonej diety, pozbywanie się nałogów i wykonywanie okresowych badań kontrolnych, czyli stosowanie szeroko pojętej profilaktyki, leży w najlepiej pojętym interesie każdego pracodawcy.
 • Lekcje wf-u ważniejsze niż matematyka?

  Lekcje wf-u ważniejsze niż matematyka?

  Dorośli często przedkładają rozwój intelektualny swych dzieci nad rozwój fizyczny. Okazuje się, że w ten sposób rzucają swym pociechom kłody pod nogi.
 • Gimnastyka w pracy? Nie tylko umysłowa!

  Gimnastyka w pracy? Nie tylko umysłowa!

  Na co dzień w pracy wysilasz swój mózg, ale ciało pozostaje w niezmiennej pozycji - ręce na klawiaturze komputera, nieruchome nogi, oczy wlepione w monitor. W konsekwencji, jeśli jeszcze nie odczuwasz bólu szyi lub pleców, to prawdopodobnie wkrótce zaczniesz.
 • SR9009 - lek na otyłość i mięśnie w kapsułkach

  SR9009 - lek na otyłość i mięśnie w kapsułkach

  Czy kiedyś zamiast wykonywania intensywnych ćwiczeń na siłowni, wystarczy zażyć odpowiednią tabletkę? Naukowcy już pracują nad takim rozwiązaniem.
 • Piękny biust

  Piękny biust

  Jak na tę część ciała wpływa trening siłowy?

Filmy - ćwiczenia fizyczne (2)