ćwiczenia

Artykuły - ćwiczenia (830)

 • Naukowcy z UW poprawią treningi sportowców

  Naukowcy z UW poprawią treningi sportowców

  Nowy system na podstawie bieżącej analizy parametrów biologicznych i biochemicznych pozwoli dostosowywać poziom aktywności fizycznej i treningu do aktualnych możliwości organizmu. Rozwiązanie ma automatycznie modyfikować planowane obciążenia treningowe, dzięki czemu zawodnik utrzyma się w granicach optymalnego dla niego poziomu intensywności treningu a jego praca przyniesie najlepsze możliwe efekty.
 • Niekorzystna przerwa w ćwiczeniach

  Niekorzystna przerwa w ćwiczeniach

  Ruch to zdrowie, bo pomaga zapobiegać rozmaitym chorobom. Przerwa w ćwiczeniach może zaś być bolesna, bo mogą się pojawić objawy depresji. Zjawisko to w szczególności dotyczy kobiet.
 • Tak wspomożesz mózg

  Tak wspomożesz mózg

  Aktywność fizyczna podjęta tuż po nauce nowych rzeczy pomaga kobietom utrwalać zdobyte informacje – wynika z badania, które zamieszcza internetowe wydanie pisma „Cognitive Research: Principles and Implications”.
 • Zaskakujące wnioski kanadyjskich naukowców

  Zaskakujące wnioski kanadyjskich naukowców

  Do ćwiczenia mięśni nie trzeba używać największych ciężarów jakie tylko jesteśmy w stanie udźwignąć. Wystarczą mniejsze, trzeba tylko częściej ich używać w jednym treningu – sugerują kanadyjscy specjaliści na łamach „Journal of Applied Physiology”.
 • Od biegania staniesz się mądrzejszy

  Od biegania staniesz się mądrzejszy

  ​Chcesz wzmocnić swój umysł? Może najpierw powinieneś wzmocnić mięśnie nóg. Tego dowodzi nowy, wyrafinowany eksperyment z udziałem ludzi, myszy i małp. Wyniki badań sugerują, że długotrwałe ćwiczenia wytrzymałościowe, takie jak bieganie, mogą wpłynąć na mięśnie w sposób, który następnie szybko uruchomi zmiany w mózgu, a w rezultacie wzmocni umiejętność uczenia się i pamięć.
 • Przyszła mama na siłowni

  Przyszła mama na siłowni

  ​Czy kobiety w ciąży mogą ćwiczyć na siłowni? - Wiele osób ma taką tendencję mylenia treningu z odchudzaniem - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Katarzyna Kępka.
 • Ile kosztuje idealne ciało na plażę?

  Ile kosztuje idealne ciało na plażę?

  O tym, że ciało na plażę, także mężczyzny, należy odpowiednio przygotować, wiemy już od wiosny. Przy dużej samodyscyplinie można to zrobić za darmo. Przy mniejszej - trzeba się liczyć z kosztami. Kokos.pl szczegółowo je wyliczył.
 • Ćwiczenia na sprawność i wzmocnienie

  Ćwiczenia na sprawność i wzmocnienie

  W magazynie "Lady Fit" Katarzyna Kępka i trener Szymon Gaś zaprezentowali ćwiczenia na sprawność i wzmocnienie. Co jest najważniejsze podczas wykonywania ćwiczeń? Jak poprawie wykonać rozgrzewkę przed treningiem?

Filmy - ćwiczenia (85)