Cushman & Wakefield

Artykuły - Cushman & Wakefield (20)

 • Wzrost czynszów za powierzchnie biurowe w Europie najwyższy od sześciu lat

  Z najnowszego raportu "DNA of Real Estate", przygotowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, wynika, że czynsze za powierzchnie biurowe w Europie wzrosły w pierwszym kwartale bieżącego roku w najszybszym tempie od początku 2012 roku.
 • Kraków utrzymuje pozycję drugiego po Warszawie rynku biurowego

  Kraków utrzymuje pozycję drugiego po Warszawie rynku biurowego

  Kraków utrzymuje pozycję drugiego po Warszawie rynku biurowego w Polsce - wynika z raportu opublikowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield. W zeszłym roku stolica Małopolski przekroczyła 1 mln m kw. całkowitego zasobu powierzchni biurowej.
 • Fabryka EPSP w Gliwicach skorzysta z przywilejów SSE

  Fabryka EPSP w Gliwicach skorzysta z przywilejów SSE

  W 2015 r. firma European Packaging Solutions Poland rozpocznie produkcję opakowań w swojej pierwszej w Polsce fabryce w Gliwicach. Pracę znajdzie tam 100 osób.
 • Ekspansja super- i hipermarketów w Polsce została zahamowana

  Ekspansja super- i hipermarketów w Polsce została zahamowana

  Na polskim rynku handlowym wciąż najszybciej rozwijają się dyskonty i sklepy typu convenience. Ekspansja super- i hipermarketów została zahamowana - wynika z raportu Cushman & Wakefield podsumowującego I półrocze. Rank Progress, deweloper zajmujący się obiektami handlowymi, ocenia, że są jednak sieci, które wracają do strategii rozbudowy największych placówek.
 • Atrakcyjni dla produkcji

  Atrakcyjni dla produkcji

  Polska awansowała w rankingu najlepszych lokalizacji pod działalność produkcyjną i należy do faworytów inwestorów szukających lokalizacji w Europie - wynika z najnowszego badania firmy Cushman & Wakefield, do którego dotarła "Rzeczpospolita".
 • Najemcy mają dość euro

  Słaby złoty, silne euro - to brzmi jak koszmarny sen najemców płacących czynsze w europejskiej walucie. Niestety, ostatnio to rzeczywistość - ujawnia "Puls Biznesu"
 • Najwyższe czynsze za biura - w centrum stolicy

  W najdroższych biurach w Polsce położonych w centrum Warszawy stawki wyjściowe wynoszą 24-27 euro za m kw. miesięcznie, ale po negocjacjach udaje się podpisać umowy za 20-25 euro z m kw. miesięcznie - podaje firma doradcza Cushman & Wakefield.
 • Rekordowy popyt na powierzchnie handlowe

  Popyt na zakup najlepszych powierzchni handlowych w Europie Środkowej osiągnął najwyższy poziom od załamania rynku w 2008 roku - ocenia firma doradcza Cushman & Wakefield. Szczególne zainteresowanie budzą rynki w Polsce i Czechach.
 • "Puls Biznesu": Biur coraz więcej

  Nadchodzą dobre czasy dla deweloperów i właścicieli biurowców - twierdzi "Puls Biznesu". W 2010 r. chętnych do wynajęcia biur było dwa razy więcej niż dostępnych lokali, wynika z raportu firmy Cushman & Wakefield n/t rynku nieruchomości komercyjnych.
 • Warszawa konkuruje z europejskimi stolicami biznesu

  Warszawa konkuruje z europejskimi stolicami biznesu

  Europejscy biznesmeni, którzy planują rozszerzyć swoją działalność biznesową w Europie, w pierwszej kolejności wybierają Moskwę, a potem... Warszawę - wynika z raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield analizującego najbardziej atrakcyjne miasta dla przedsiębiorców w Europie.