cukrzyca

Artykuły - Cukrzyca (203)

Filmy - Cukrzyca (20)

 • To nie było zmęczenie, tylko poważna choroba. Wygrała pasja

  Zaczęło się od wypijania kilku litrów wody dziennie, ciągłego uczucia głodu i nadmiernej senności. To, co brałam za zmęczenie, okazało się poważną chorobą. Hasło "koniec z bieganiem" potraktowałam jak wyzwanie. O swojej wielkiej pasji, odpowiedzialnych treningach i podnoszeniu poprzeczki opowiada w ramach akcji "Interia Pasjonaci" Olga Dunikowska z Content Studio. Materiał powstał w ramach akcji "Pasjonaci". Tu zobaczysz więcej: WEJDŹ!
 • Encyklopedia zdrowia - Cukrzyca

  Na cukrzycę choruje około 3 mln ludzi w Polsce. Ponad milion z nich nawet o tym nie wie. Na świecie liczba chorych na cukrzycę wynosi 371 mln. W programie zatem między innymi o tym jakie są objawy tej choroby, gdyż dobrze leczona pozwala na normalną pracę i życie. Nieleczona natomiast powoduje poważne komplikacje dla życia i zdrowia pacjenta.
 • Polacy nie wiedzą, że chorują na cukrzycę

  Nawet kilkaset tysięcy osób w Polce nie wie, że choruje na cukrzycę. Wielu z trzech milionów pacjentów, którzy mają postawioną diagnozę, nie leczy się zgodnie z zaleceniami. Wielkim wyzwaniem pozostaje dostęp do optymalnej terapii i opieki, zwłaszcza osób z cukrzycą typu 2 oraz tych, które nie przekroczyły 75. roku życia i nie mogą liczyć na choćby część darmowych leków. Przeraża, że w 2018 roku cukrzyca to w Polsce wciąż temat tabu.
 • Coraz więcej dzieci ma cukrzycę typu 2

  Do 2040 roku cukrzyca i jej powikłania będą główną przyczyną zgonów kobiet, a do 40 proc. wzrośnie odsetek kobiet zmagających się z tą chorobą – wynika z szacunków Centers for Disease Control and Prevention. Stan przedcukrzycowy, czyli nieprawidłowa glukoza na czczo lub nieprawidłowa tolerancja glukozy, dotyczy dziś w świecie blisko 1/3 dorosłej, aktywnej zawodowo populacji. W Polsce liczba ta sięga prawdopodobnie 5 mln osób. Co gorsze, cukrzyca typu 2. coraz częściej dotyka także dzieci.