cukry

Artykuły - Cukry (20)

 • Rząd w Wielkiej Brytanii wprowadzi podatek od słodyczy?

  Rząd w Wielkiej Brytanii wprowadzi podatek od słodyczy?

  Brytyjski celebryta Jamie Oliver ponownie wzywa londyński rząd do wprowadzenia podatku od słodyczy. Znany z telewizji kucharz od dawna twierdzi, że niewłaściwe odżywianie się jest przyczyną poważnych kłopotów ze zdrowiem.
 • Jak omijać cukier w diecie

  Jak omijać cukier w diecie

  O większości zjadanego cukru nawet nie wiesz. Tak dobrze jest ukryty! Dlatego trudno ci schudnąć. Zdradzamy, gdzie możesz go znaleźć.
 • Cukier zaburza podstawowe funkcje mózgu

  Cukier zaburza podstawowe funkcje mózgu

  Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego z Los Angeles (UCLA) wykazali, że cukier zaburza procesy pamięciowe i uczenia się. Najwyższa pora zrezygnować z szybkich zastrzyków glukozy w postaci batoników i innych słodkich przekąsek.
 • Producenci żywności: Cukier w Polsce jest za drogi

  Producenci żywności: Cukier w Polsce jest za drogi

  Organizacje producentów słodyczy i soków oraz organizacje konsumenckie uważają, że cukier w Polsce jest za drogi. Ich zdaniem, cena cukru może spaść po zniesieniu limitowania produkcji cukru w Unii, co Komisja Europejska zapowiedziała na 2015 r.
 • Cukier należy opodatkować

  Cukier należy opodatkować

  Spożycie cukru należy kontrolować i obłożyć podatkami podobnie jak alkohol i tytoń - twierdzą eksperci University of California w San Francisco w raporcie opublikowanym na łamach "Nature".
 • Cukier w 2012 roku będzie znacznie tańszy

  Cukier w 2012 roku będzie znacznie tańszy

  - Eksperci uważają, że w sezonie 2011/2012 światowa produkcja cukru będzie wyższa niż spożycie. W 2012 r. cukier powinien być znacznie tańszy niż rok wcześniej - poinformowała Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAMMU/FAPA).
 • Gorzki smak cukru

  Gorzki smak cukru

  Warto częściej sięgać po owoce, zamiast po słodycze. Skorzysta na tym nie tylko figura, ale też zdrowie!
 • Zielone światło dla taniego cukru

  KE przydzieliła importerom licencje na sprowadzenie 200 tys. ton bezcłowego cukru. Zainteresowanie zakupem tego surowca z krajów trzecich jest tak duże, że importerzy będą mogli zrealizować tylko nieco ponad 1 proc. zgłaszanych zapotrzebowań.
 • Cukier za ochronę

  Cukier za ochronę

  Od milionów lat niezwykła symbioza łączy dwie odmienne grupy owadów - mrówki i mszyce. Wszystko przez wysokoenergetyczną wydzielinę zawierającą mnóstwo cukrów.