cudzoziemiec

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Cudzoziemiec (Film (2003)[The Foreigner] Reż.Michael Oblowitz) ,

Artykuły - Cudzoziemiec (14)

 • Polska gospodarka potrzebuje napływu cudzoziemców także z Afryki i Bliskiego Wschodu

  Polska gospodarka potrzebuje napływu cudzoziemców także z Afryki i Bliskiego Wschodu

  Polacy będą wyjeżdżać poszukując lepiej płatnej pracy, a problemy demograficzne będę coraz większym ograniczeniem dla polskiej gospodarki. Dlatego musimy być coraz bardziej otwarci na napływ cudzoziemców już nie tylko ze Wschodu. Rząd powinien zadbać o stworzenie ram dla bezpieczeństwa społecznego.
 • Polska coraz popularniejszym kierunkiem migracji cudzoziemców

  Polska coraz popularniejszym kierunkiem migracji cudzoziemców

  Już około 234 tys. obywateli innych krajów ma ważne dokumenty uprawniające do pobytu w Polsce przez dłuższy czas niż określa to np. wiza. To o 60 proc. więcej niż w 2013 roku. Wśród nich przeważają obywatele Ukrainy, na drugim miejscu są Niemcy. Jedna piąta zezwoleń dotyczy stałego pobytu, związanego z pracą, edukacją i łączeniem rodzin. Do końca roku liczba cudzoziemców z prawem pobytu może przekroczyć ćwierć miliona.
 • Obywatele Ukrainy szturmują nasz rynek

  Obywatele Ukrainy szturmują nasz rynek

  Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka i powstające nowe miejsca pracy sprawiają, że Polska jest atrakcyjnym rynkiem pracy dla cudzoziemców, przede wszystkim ze Wschodu. W ubiegłym roku w Powiatowych Urzędach Pracy zarejestrowano ponad 782 tys. wniosków o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.
 • Prawo do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów przez cudzoziemca

  Prawo do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów przez cudzoziemca

  Cudzoziemiec będący obywatelem kraju, który nie należy do Unii Europejskiej, zamierza rozpocząć w Polsce indywidualną działalność gospodarczą. Czy w takiej sytuacji jest on zobowiązany prowadzić od samego początku księgi rachunkowe? Czy też może ewidencjonować zdarzenia gospodarcze w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?
 • Specjalista ze Wschodu na wagę złota

  Specjalista ze Wschodu na wagę złota

  Sytuacja polityczna na Ukrainie oraz korzystniejsza koniunktura w najbardziej pracochłonnych sektorach polskiej gospodarki przyczyniły się do rekordowego wzrostu zatrudnienia obywateli państw trzecich. Pierwsza połowa bieżącego roku przyniosła również dynamiczny wzrost zapotrzebowania na pracę wysoko wykwalifikowanych pracowników, w branżach takich jak IT/ICT oraz działalność naukowo-techniczna. Specjalistów IT ze Ukrainy może być w tym roku nawet kilka razy więcej.
 • Ukrainiec pracujący na czarno - fakt czy stereotyp?

  Ukrainiec pracujący na czarno - fakt czy stereotyp?

  Wakacje to okres prac sezonowych. Często wykonują je cudzoziemcy, zwłaszcza z Ukrainy. Wielu z nich pracuje w Polsce na czarno. Czy zatrudnianie cudzoziemców w szarej strefie odbywa się w Polsce na szeroką skalę?
 • Cudzoziemcom będzie łatwiej prowadzić firmę w Polsce

  Cudzoziemcom będzie łatwiej prowadzić firmę w Polsce

  Ułatwienia dla pracowników, ale i dla przedsiębiorców spoza kraju, wprowadzi nowa ustawa o cudzoziemcach. Od maja tego roku będzie mniej biurokracji i ograniczeń w prowadzeniu firmy i w osiedlaniu się takich pracodawców w Polsce.
 • 600 tys. metrów kwadratowych w rękach cudzoziemców

  600 tys. metrów kwadratowych w rękach cudzoziemców

  Minister spraw wewnętrznych w ubiegłym roku wydał 409 zezwoleń na nabycie przez cudzoziemców nieruchomości, akcji i udziałów - wynika ze sprawozdania MSW z realizacji w 2012 r. ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców, które w piątek przyjął Sejm.
 • Śledztwo ws. śmierci Azjaty z ośrodka dla cudzoziemców - potrzebne badania

  W śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci Azjaty ze strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Podlaskim Oddziale SG zlecone zostały badania histopatologiczne - poinformował szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe Marek Winnicki.
 • Śmierć cudzoziemca z ośrodka w Białymstoku

  Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe wyjaśnia okoliczności śmierci Azjaty, umieszczonego w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Podlaskim Oddziale SG. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Według informacji podanych przez SG przyczyną jego śmierci był zawał serca.