CSR

Artykuły - CSR (12)

 • Bank Millennium z Srebrnym Listkiem CSR

  Bank Millennium został nagrodzony po raz trzeci Srebrnym Listkiem CSR - wyróżnieniem dla firm prowadzących biznes w sposób odpowiedzialny społecznie.
 • Polskie firmy chętnie przyjmują wzorce zachodnie

  Polskie firmy chętnie przyjmują wzorce zachodnie

  Społeczna odpowiedzialność biznesu - koncept zaczerpnięty od zachodnich korporacji - staje się w Polsce codziennością, mimo że osobne działy i budżety na działalność CSR-ową mają tylko duże firmy i zagraniczne koncerny. Prowadząc działalność edukacyjną, nastawioną na ochronę środowiska czy wspieranie lokalnych społeczności, przedsiębiorcy nie tylko budują wizerunek marki, lecz także wychowują świadomych konsumentów oraz kształcą przyszłe kadry dla biznesu.
 • CSR. Biznes Społeczeństwo Środowisko

  CSR. Biznes Społeczeństwo Środowisko

  Dzisiaj startuje kolejna edycja kampanii "CSR. Biznes Społeczeństwo Środowisko", przygotowanej przez Warsaw Press, która ma swoją odsłonę w prasie - jako specjalny dodatek tematyczny do "Gazety Wyborczej" i internecie, na portalu www.csr.warsawpress.com
 • Wydatki na CSR można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu

  Przybywa firm, które decyduje się na prowadzenie działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Zapewne jest wiele innych, które nad takimi działaniami się zastanawia, ale na przykład ich właściciele nie są pewni, jak rozliczyć takie wydatki. Okazuje się, że fiskus zgadza się, aby wydatki na CSR były kosztem uzyskania przychodu.
 • Poland Business Run zwycięzcą Top CSR Initiative of The Year

  Poland Business Run zwycięzcą Top CSR Initiative of The Year

  Poland Business Run otrzymał międzynarodową nagrodę w kategorii Top CSR Initiative of the Year podczas gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards 2015. Statuetkę odebrał Jasiek Mela Danusią Bujok - jedną z beneficjentek biegu.
 • Przychodzi NGO do biznesu...

  Przychodzi NGO do biznesu...

  O współpracy biznesu z organizacjami pożytku publicznego w ramach strategii CSR-owych firm opowiada Ewa Szymkowska-Nowak, CSR Officer, UBS Kraków.
 • SKOK-i i banki spółdzielcze pracują nad umacnianiem pozytywnego wizerunku wśród lokalnych społeczności

  SKOK-i i banki spółdzielcze pracują nad umacnianiem pozytywnego wizerunku wśród lokalnych społeczności

  Instytucje finansowe coraz częściej włączają się w działania związane z obszarem społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe realizują politykę CSR głównie lokalnie. W przeciwieństwie do dużych banków nie mają wypracowanych mechanizmów wspierania projektów ogólnokrajowych. Podobnie robią banki spółdzielcze, chociaż oba te rodzaje instytucji bankowości społecznej nie wykorzystują swoich możliwości działań ponadregionalnych. Eksperci Instytutu Jagiellońskiego podkreślają, że w Polsce brakuje spójnego systemu CSR i wymiany doświadczeń, a to pozwoliłoby na większą efektywność działań.
 • Zawarcie istotnej umowy na realizację projektu pn. "CSR Leader Academy" dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

  Zarząd Spółki Agencja Rozwoju Innowacji S.A. z siedzibą we Wrocławiu ("Emitent", "Spółka") niniejszym informuje, iż w dniu 27 czerwca 2014 r. powziął informację o wpłynięciu do siedziby Spółki w dniu 12 czerwca 2014 r. umowy zawartej pomiędzy Emitentem a Województwem Śląskim - Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach - o dofinansowanie projektu pn. "CSR Leader Academy", złożonego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludziki Poddziałanie 8.1.1. "Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztw
 • Graphic S.A. podejmuje działania w zakresie CSR

  Graphic S.A. (NewConnect: GRP) - agencja reklamowa, specjalizująca się w realizacji kompleksowych projektów z zakresu systemów wizualnych oraz projektowania graficznego - podjęła długofalową współpracę z Fundacją Pomocy Dzieciom "Pomagamy z Uśmiechem". Spółka zapoczątkowała w ten sposób swoje zaangażowanie w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.
 • Siła odradzania się gospodarki wytrzyma program cięć

  Tempo odradzania się brytyjskiej gospodarki nie ucierpi znacząco w wyniku wdrożenia programu cięć wydatków (CSR).