crash test

Artykuły - Crash test (6)

 • Toyota przeprowadza crash testy... wirtualnie!

  Toyota przeprowadza crash testy... wirtualnie!

  Wirtualny manekin THUMS 5 wyposażono w nowy matematyczny model mięśni, pozwalający symulować różnorodne stany postawy ciała, od rozluźnionej po napiętą. Umożliwia to przewidzenie reakcji pasażerów tuż przed nieuchronną kolizją i dokładniejsze przewidywanie możliwych obrażeń.
 • Nowe Audi TT otrzymało 4 gwiazdki w teście zderzeniowym. Tylko czy słusznie?

  Nowe Audi TT otrzymało 4 gwiazdki w teście zderzeniowym. Tylko czy słusznie?

  Euro NCAP nie przyznało maksymalnej oceny nowemu TT, ponieważ… ma ciasną tylną kanapę i nie można do niego dokupić aktywnego tempomatu.
 • Tani samochód? To dramatycznie niebezpieczny samochód

  Tani samochód? To dramatycznie niebezpieczny samochód

  Czy się to komuś podoba czy nie, w dzisiejszych czasach o życiu i zdrowiu często decydują pieniądze. Niestety, nie dotyczy to wyłącznie chorego rynku usług medycznych...
 • Stare auta były lepsze? Obyś się nie zdziwił!

  Stare auta były lepsze? Obyś się nie zdziwił!

  O nowych samochodach mówić można długo i - niekoniecznie - w dobrym tonie. Wielu nabywców narzeka na gorsze niż przed laty materiały wykończeniowe i - ogólnie rzec ujmując - niższą trwałość.
 • Widzieliśmy crash test...

  Widzieliśmy crash test...

  Renault od dawna słynęło z budowy bezpiecznych samochodów. Cała gama ośmiu modeli tego producenta, począwszy od Clio III aż po Vel Satisa, otrzymała w testach zderzeniowych EuroNCAP pięć gwiazdek.
 • Crash test maluchów

  Crash test maluchów

  Z ogłoszonych podczas salonu samochodowego w Paryżu rezultatów najnowszych testów zderzeniowych Euro NCAP wynika, że małe samochody są dzisiaj bezpieczniejsze niż kiedykolwiek.

Filmy - Crash test (4)

 • Niebezpieczne zderzenie!

  Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych w Polsce jest zbyt duża prędkość i niedostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze. W kolejnym pokazie przygotowanym przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT można zobaczyć, co się dzieje podczas zderzenia dwóch aut.
 • Prędkość zabija! Zobacz!

  Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych w Polsce jest zbyt duża prędkość i niedostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze. W kolejnym pokazie przygotowanym przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT można zobaczyć, co się dzieje podczas zderzenia dwóch aut.
 • Ostrożnie na przejazdach!

  Zazwyczaj wszystkie wypadki, w których uczestniczą pociągi i samochody kończą się tragicznie. Ze statystyk wynika, że średnio co 34 godziny w Polsce dochodzi do wypadków na przejazdach. 9 czerwca przypada międzynarodowy dzień bezpieczeństwa na przejazdach.
 • Gdy pociąg wjeżdża w samochód...

  W zeszłym roku na przejazdach kolejowych w całej Polsce zginęło 29 osób. Przez pierwsze pięć miesięcy tego roku doszło do 80 kolizji na torach, w których zginęło 8 osób. W Światowym Dniu Bezpieczeństwa na Przejazdach, PLK przedstawiły symulację zderzenia samochodu z pociągiem.