Cracovia Maraton

Synonimy:
maraton krakowski,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Cracovia Maraton (42)

 • Cracovia Maraton i inne imprezy biegowe w Krakowie nie odbędą się w tym roku

  Cracovia Maraton i inne imprezy biegowe w Krakowie nie odbędą się w tym roku

  Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz wynikające z tego faktu regulacje władz państwowych i sanitarnych nie odbędą się w tym roku tradycyjne krakowskie imprezy biegowe – poinformował dyrektor miejskiego Zakładu Infrastruktury Sportowej Krzysztof Kowal.
 • Kraków aspiruje do maratońskiej stolicy Europy

  Kraków aspiruje do maratońskiej stolicy Europy

  Podczas 18. edycji Cracovia Maratonu padł nowy rekord krakowskiego maratonu. Obecność zawodników z europejskiej czołówki i dobry poziom organizacyjny sprawiły, że impreza ma realne szanse na przyznanie srebrnej odznaki IAAF, jaką w Polsce dysponuje tylko Orlen Warsaw Marathon. - To pieczątka, że nasz maraton jest europejskim biegiem z wszystkimi standardami, a także przekaz dla Europy, że Kraków robi imprezy międzynarodowe o wymaganej jakości – mówił Interii koordynator ds. elity, Dariusz Kaczmarski.
 • Kraków i Warszawa pobiegną w maratonach

  Kraków i Warszawa pobiegną w maratonach

  Śmiałków do zmierzenia się z królewskim dystansem przybywa z roku na rok. 42 195 km przez ulice największych polskich miast to wyzwanie tylko dla zdyscyplinowanych biegaczy. W weekend odbędą się - Orlen Warsaw Maraton oraz PZU Cracovia Maraton.
 • Cracovia Maraton: zwycięstwa Cosmasa Mutuku Kyevy i Stellah Jepngetich Barsosio

  Cracovia Maraton: zwycięstwa Cosmasa Mutuku Kyevy i Stellah Jepngetich Barsosio

  Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva i jego rodaczka Stellah Jepngetich Barsosio zwyciężyli w 16. PZU Cracovia Maraton. Zawodnik z Afryki dystans 42 km 195 m pokonał w czasie 2:12.52. Najlepszy z Polaków Łukasz Kapłon z Rabki przybiegł na ósmym miejscu - 2:29.41.
 • ​Cracovia Maraton - trzydniówka dla biegaczy pod Wawelem

  XVI edycja PZU Cracovia Maraton, w niedzielę 30 kwietnia będzie ostatnią imprezą Krakowskich Spotkań Biegowych. Rozpoczną się one w piątek nocnymi zawodami na dystansie 10 km. W sobotę planowany jest m.in. maraton na rolkach, a także wyścigi dla dzieci.
 • Kenijczyk Cosmas Kyeva wygrał 15. Cracovia Maraton

  Kenijczyk Cosmas Kyeva wygrał 15. Cracovia Maraton

  Kenijczyk Cosmas Kyeva wygrał organizowany 15. Cracovia Maraton. Przebiegł 42-kilometrową trasę z czasem 2:11.58. Najlepszy z Polaków - Jakub Nowak - dobiegł do mety z czasem 2:22.44 i uplasował się na 8. miejscu.
 • 14. Cracovia Maraton ukończyło 4580 osób

  14. Cracovia Maraton ukończyło 4580 osób

  ​Gdy w okolicach Mostu Powstańców Śląskich pojawiłem się na tracie PKO Cracovia Maratonu uderzyły mnie dwie rzeczy - pozytywna i fatalna. Ta pierwsza, to widok fantastycznego zespołu rytmicznego z jednego z krakowskich szkół muzycznych, który na 19. I 39. kilometrze zagrzewał biegaczy do walki.
 • Ukrainiec Taras Salo wygrał 14. PKO Cracovia Maraton

  Ukrainiec Taras Salo wygrał 14. PKO Cracovia Maraton

  Taras Salo z Ukrainy wygrał 14. PKO Cracovia Maraton.
 • 14. Cracovia Maraton - wszystko, co o nim powinniście wiedzieć

  Krakowskie Spotkania Biegowe, których gwoździem programu jest 14. PKO Cracovia Maraton, przyciągną pod Wawel 15 tys. amatorów biegania! Będą dystanse dla każdego, nie tylko morderczy maratoński - 42.195 km, z którym zmierzy się ponad pięć tysięcy zapaleńców.
 • PKO Cracovia Maraton. Kowal: Frekwencja będzie rekordowa

  Frekwencja będzie rekordowa, wszystkie zeszłoroczne wskaźniki będą pobite - powiedział Krzysztof Kowal, dyrektor 14. PKO Cracovia Maraton oraz dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.