COVID19

Artykuły - COVID19 (97)

 • Ryzyko zakrzepów po szczepieniu przeciw COVID-19. Najnowsze ustalenia

  Ryzyko zakrzepów po szczepieniu przeciw COVID-19. Najnowsze ustalenia

  Pojawiające się w ostatnim czasie doniesienia o przypadkach incydentów zakrzepowo-zatorowych po podaniu szczepionek firm AstraZeneca oraz Johnson&Johnson wzbudziły niepokój u wielu osób. Tymczasem eksperci zgodnie przekonują, że ryzyko zakrzepów jest w rzeczywistości bardzo małe. Jednocześnie wskazują środki ostrożności, jakie należy przedsięwziąć, aby je ograniczyć.
 • W maju mogą ruszyć masowe szczepienia w firmach

  W maju mogą ruszyć masowe szczepienia w firmach

  W miejscu pracy mają być szczepieni nie tylko etatowcy, ale także np. zleceniobiorcy, samozatrudnieni, podwykonawcy. Nie będą obowiązywać limity wieku.
 • WHO nie rekomenduje mieszania szczepionek przeciw COVID-19

  WHO nie rekomenduje mieszania szczepionek przeciw COVID-19

  Jak dotąd nie ma danych, na podstawie których można zalecić łączenie różnych szczepionek przeciwko COVID-19 - stwierdził ekspert Światowej Organizacji Zdrowia Rogerio Gaspar. Decyzję zalecającą taką politykę w stosunku do niektórych pacjentów wydała wcześniej Francja.
 • Laura Breszka: Staram się żyć, jakby pandemii nie było

  Laura Breszka: Staram się żyć, jakby pandemii nie było

  ​Aktorka podkreśla, że nie reaguje panicznym strachem na wszystkie doniesienia o pandemii i nie zamyka się w czterech ścianach. Unika szumu medialnego, stara się nie dopuszczać do siebie złych myśli i stosując się do zaleceń sanitarnych, pracuje, jeździ na plan zdjęciowy i do studia nagrań. Nie planuje się szczepić przeciwko COVID-19, ponieważ, jak tłumaczy, jej organizm źle reaguje na szczepionki.

Filmy - COVID19 (67)