Covid-19

Artykuły - Covid-19 (250)

Filmy - Covid-19 (19)

 • Twierdzą, że liście eukaliptusa pomagają przy COVID-19

  Managua, Nikaragua. Eukaliptus na koronawirusa? Nikaraguańczycy wierzą, że liście rośliny mogą pomagać przy COVID-19. Według nich, napary łagodzą objawy choroby. Drzewa mieszczące się przy ruchliwych ulicach zyskały nagle na znaczeniu. Liście są zrywane, a następnie sprzedawane przejeżdżającym chętnym za ok. 1,5 dolara za „wiązankę”, zależnie od rozmiaru. Nie ma oficjalnego potwierdzenia takiego działania rośliny. Wiadomo jednak, że produkty z eukaliptusa pomagają przy chorobach układu oddechowego. (RUPTLY/x-news)
 • Konsumenci nie wierzą, że znów będziemy „zieloną wyspą”

  Konsumpcja już nie napędza polskiej gospodarki, jej duże osłabienie może pogłębić recesję. Wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w kwietniu 2020 r. kredytów była niższa o 62,0% r/r, a kredytów mieszkaniowych o -14,6%.
 • Pokonali COVID-19, ale mają wiele dziwnych objawów

  Po pandemii koronawirusa duża liczba ozdrowieńców będzie walczyć z różnymi komplikacjami wywołanymi przez chorobę. Od problemów układu oddechowego, przez płuca, aż do problemów psychologicznych, związanych z wychodzeniem z ciężkiej sytuacji. Ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami w internecie. Ozdrowieńcy skarżą się m.in. na stany lękowe, kołatanie serca, bóle mięśni, a nawet niebieskawe palce. Ciągłe wyczerpanie jest częstym objawem, ale jak mówi założycielka jednej ze stron dla dotkniętych koronawirusem, każdy przypadek jest inny.
 • Powrót pracowników do pracy z pracy zdalnej: o czym trzeba pamiętać?

  Wraz z odmrożeniem gospodarki, firmy będą stopniowo rezygnować z pracy zdalnej i przestoju ekonomicznego. Czy każdy pracownik musi się zgodzić na powrót do biura?