Costa Concordia

Artykuły - Costa Concordia (115)

 • Jak mieć oko na pływające giganty?

  Jak mieć oko na pływające giganty?

  Piraci, sztormy, góry lodowe, epidemie: na oceanach czyhają tysiące niebezpieczeństw – również na największe statki pasażerskie świata. Wybraliśmy się z wizytą do niepozornego biura, w którym trzej oficerowie uważnie obserwują 38 takich pływających miast...
 • ​Kapitan Costa Concordii idzie do więzienia

  ​Kapitan Costa Concordii idzie do więzienia

  Kapitan statku Costa Concordia Francesco Schettino został w piątek prawomocnie skazany przez włoski Sąd Najwyższy na 16 lat więzienia. W 2012 roku w katastrofie wycieczkowca, którym dowodził Schettino, zginęły niedaleko brzegów Toskanii 32 osoby.
 • 2 tys. euro za wynajem balkonu, z którego będzie widać Concordię

  2 tys. euro za wynajem balkonu, z którego będzie widać Concordię

  Nawet 2 tysiące euro kosztuje w Genui wynajęcie balkonu, z którego w najbliższy weekend będzie widać wpłynięcie wraku statku Costa Concordia do tamtejszego portu. Rodzinne miasto Krzysztofa Kolumba przygotowuje się na przyjęcie wycieczkowca.
 • Costa Concordia zmierza do Genui. Płynie szybciej niż myślano

  Costa Concordia zmierza do Genui. Płynie szybciej niż myślano

  Costa Concordia płynie do Genui. Ponieważ płynie szybciej niż myślano, przybędzie tam wcześniej, nie w niedzielę, ale już w sobotę 26 lipca.
 • Costa Concordia gotowa do ostatniej drogi

  Costa Concordia gotowa do ostatniej drogi

  Staliśmy się sławni na świecie niestety dzięki Concordii - mówią mieszkańcy włoskiej wyspy Giglio, którą w środę, ponad dwa i pół roku po katastrofie ma opuścić wrak wycieczkowca. Trwa oczekiwanie, gdy zniknie on z horyzontu. Miejscowi liczą na powrót do normalności.
 • Francja nie chce Costy Concordii u wybrzeży Korsyki

  Francja nie chce Costy Concordii u wybrzeży Korsyki

  Francja nie chce, aby konwój z wrakiem statku Costa Concordia przepłynął w pobliżu Korsyki. To kolejna trudność na jaką natrafia ekipa przygotowująca całą operację.
 • Włochy: Demontaż wraku Concordi potrwa prawie dwa lata

  Włochy: Demontaż wraku Concordi potrwa prawie dwa lata

  Demontaż wraku statku Costa Concordia w porcie w Genui, do którego ma zostać przetransportowany jeszcze w lipcu, potrwa prawie 2 lata. Prace te prowadzić będzie tysiąc osób. Rodzinne miasto Krzysztofa Kolumba przygotowuje się na przyjęcie statku.
 • Policja ujawniła nagranie z wnętrza wraku Costa Concordii

  Policja ujawniła nagranie z wnętrza wraku Costa Concordii

  Włoska policja opublikowała zdjęcia i film pokazujące wnętrze statku wycieczkowego Costa Concordia. Nagranie powstało kilka tygodni przed operacją usunięcia wraku.
 • Końcowe przygotowania do ostatniej drogi wraku Costy Concordii

  Końcowe przygotowania do ostatniej drogi wraku Costy Concordii

  Na włoskiej wyspie Giglio trwa odliczanie do pożegnania z wrakiem statku Costa Concordia, który znajduje się tam od chwili katastrofy ponad dwa lata temu. Według planów w ostatnią drogę, na demontaż w porcie w Genui, statek wyruszy najpóźniej 20 lipca.
 • Włochy: Władze wyspy Giglio chcą opóźnić operację usunięcia Concordii

  Włochy: Władze wyspy Giglio chcą opóźnić operację usunięcia Concordii

  Po wielu apelach o to, by jak najszybciej zabrać wrak statku Costa Concordia z rejonu włoskiej wyspy Giglio, jej władze nieoczekiwanie proszą o przełożenie tej operacji z czerwca na jesień. Argumentują, że dzięki temu uda się uratować sezon turystyczny.

Filmy - Costa Concordia (1)

 • EuroparlTV: Większość wypadków przez ludzki błąd

  Czy pasażerowie statków rejsowych mogą czuć się bezpieczni? Niewykluczone, że po zatonięciu promu Costa Concordia Parlament Europejski zaproponuje zaostrzenie stosownych przepisów bezpieczeństwa. My tymczasem zajrzeliśmy na pokład Costa Sereny...