Coś za mną chodzi

Artykuły - Coś za mną chodzi (8)

 • Podsumowania 2015: Filmy, które przekroczyły granice

  Podsumowania 2015: Filmy, które przekroczyły granice

  Chociaż określenie "przekraczania granic" wpierw przywołuje kategorie moralne, nasza lista skupia się nie tylko na filmach, które szokowały brutalnością lub dosadnymi scenami seksu. To także dzieła, które w kreatywny sposób wykorzystały środki filmowe i reguły gatunkowe. Przyglądamy się też kontrowersyjnym bohaterom.
 • Maika Monroe: 21-latka z Kalifornii

  Maika Monroe: 21-latka z Kalifornii

  Ma charyzmę Jamie Lee Curtis i dziewczęcy urok Gwen Stefani. Maika Monroe - 21-latka ze słonecznej Kalifornii - to jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat. Jej talent przetestowali już Sofia Coppola, Jason Reitman i Adam Wingard. Polska publiczność pozna go szerzej dzięki horrorowi "Coś za mną chodzi" (w kinach od 13 marca).
 • "Coś za mną chodzi": Zapomnijcie o seksie, alkoholu i narkotykach

  "Coś za mną chodzi": Zapomnijcie o seksie, alkoholu i narkotykach

  Chcecie dożyć napisów końcowych, zapomnijcie o seksie, alkoholu i narkotykach - radził nastolatkom Wes Craven. Na nic zdały się słowa Mistrza. Dwie dekady od premiery "Krzyku" młodzież w horrorach to wciąż gatunek... skazany na wyginięcie. Wchodzący na ekrany w piątek 13 marca "Coś za mną chodzi" wkrótce dopisze w tym temacie nowy, krwawy rozdział.
 • Zawładnie nocnymi koszmarami

  Zawładnie nocnymi koszmarami

  "Coś za mną chodzi" - jeden z 25 najlepszych horrorów amerykańskich XXI wieku według renomowanego serwisu Indiewire - wejdzie na ekrany polskich kin 13 marca.