Corvette

Artykuły - Corvette (35)

 • Test LEGO Technic Chevrolet Corvette ZR1

  Test LEGO Technic Chevrolet Corvette ZR1

  Sprawdziliśmy replikę kultowego modelu Chevroleta z klocków Lego. Nowy zestaw Lego Technic posiada działający układ kierowniczy, a także ruchome tłoki silnika.
 • Przez 50 lat zbierał samochody. Uzbierał pół tysiąca...

  Przez 50 lat zbierał samochody. Uzbierał pół tysiąca...

  To szalona i momentami wręcz nieprawdopodobna historia. Na pewnej farmie w Nebrasce, we wsi liczącej 1776 mieszkańców, "ukryło się przed światem" 500 starych chevroletów. Starych, choć jednak nowych, bo nigdy nie sprzedanych ani nie zarejestrowanych. Nabywców znalazły dopiero niedawno, kiedy to 95-letni właściciel kolekcji postanowił rozstać się ze swoją ukochanymi "dziećmi"...
 • Historia zamknięta pod maską

  Historia zamknięta pod maską

  Tłumik, chłodnica, hamulce, silnik - słowa te zna (a przynajmniej powinien) każdy kierowca. Jednak nie każdy wie już, na jakich zasadach działają te samochodowe komponenty i jak je usprawnić. Jeszcze mniej osób jest w stanie doprowadzić pojazdy do stanu używalności po parunastu, a nawet parędziesięciu latach.
 • Zobacz czym jeżdżą piłkarze polskiej Ekstraklasy

  Co Radek Majdan zrobił ze swoją corvettą? Komu porwano auto dla okupu? Czy piłkarze nadal lansują się za kierownicą swoich wozów i jakie marki wybierają najczęściej? Zapraszamy do lektury tekstu o "furach", którymi jeżdżą zawodnicy Ekstraklasy.
 • Need for Speed: Hot Pursuit - lista samochodów

  Need for Speed: Hot Pursuit - lista samochodów

  No więc jest tak: ktoś przyjrzał się stronie internetowej gry Need for Speed: Hot Pursuit, rozłożył ja na czynniki pierwsze i w kodzie HTML odkrył pełną listę samochodów, jakie pojawią się w grze.
 • Corvette centennial

  Corvette centennial

  Czytając niektóre informacje prasowe człowiek przestaje się dziwić, że amerykańska motoryzacja wpadła w tak wielki kłopoty.
 • Stop dla corvetty!

  Stop dla corvetty!

  Wysokie ceny paliw w Ameryce powodują, że tradycyjna amerykańska motoryzacja znalazła się na krawędzi.
 • Sensacja! Superauto z Polski!

  Sensacja! Superauto z Polski!

  Na motoryzacyjnym rynku samochodów sportowych dzieje się w ostatnim czasie dość sporo. Nowe Lamborghini, Aston Martin, Ferrari czy też Maserati znane są każdemu miłośnikowi tego typu samochodów.
 • Doda nie jeździ corvette

  Doda nie jeździ corvette

  Jesteś bogaty? Męczy Ciebie kryzys wieku średniego? Chciałbyś kupić sobie porsche, ale trochę Ci brakuje pieniędzy? Mamy dla Ciebie propozycję. Kup sobie corvette.

Filmy - Corvette (2)

 • Najszybsze samochody świata i niesamowite prędkości

  Może nie jest to idealny sposób na relaks dla każdego, ale dla członków Atlanta Motorsports Park to czysta rozkosz. Dyrektor klubu Jeremy Porter oparł swoją działalność na haśle: "Po co kupować szybkie auto, jeśli nie można nim szybko jechać". - Pomysł narodził się z mojego pragnienia stworzenia miejsca, gdzie można jeździć szybko, bezpiecznie i legalne – mówi Porter. - 75 procent naszych członków nigdy nie było na torze. To są ludzie, którzy po prostu chcą poczuć swoje auta i cieszyć się nimi w kontrolowanym środowisku. Ale takich samochodów nie znajdziecie na podjeździe sąsiada. Ferrari F430 Scuderia, McLaren MP4-12C czy Lotus Exige S240. William Staab jest członkiem-założycielem Atlanta Motorsports Park i właścicielem Corvetty Z06. - Zawsze chciałem jeździć szybko - mówi. - Niestety, nie można tego robić na drogach publicznych, to byłoby głupie. Może w młodości jeździliśmy zbyt szybko motocyklami… Dlatego kiedy kilka lat temu pojawiła się okazja, żeby stworzyć takie miejsce jak to, wiedziałem, że warto – dodaje. David Wert jest właścicielem Lotusa Exige S240. - Tutaj jest jak w niebie - mówi. - To jest miejsce, gdzie możesz spotkać podobnie myślących ludzi. Wszyscy tutaj to pasjonaci samochodów i przebywanie z nimi jest super – dodaje. W ciągu niespełna dwóch lat od momentu, kiedy tor stał się w pełni funkcjonalny, pojawiło się wielu kolekcjonerów, którzy chcą czegoś więcej niż tylko pokazać swoje drogie zabawki. Liczba członków wzrosła do 322 i właśnie rozpoczęła się budowa40 dodatkowych garaży. Ale członkostwo nie jest tanie. Opłata inicjacyjna wynosi… 40 tys. dolarów.
 • Wielka dziura w muzeum "wciągnęła" drogie auta!

  W National Corvette Museum w Bowling Green w stanie Kentucky zapadła się podłoga, wciągając aż osiem zabytkowych modeli kultowego i bardzo drogiego amerykańskiego auta. Moment, w którym dziura zaczęła powstawać, zarejestrowała kamera przemysłowa. Za powstanie Corvetty odpowiada Harley Earl, miłośnik samochodów sportowych. Oglądając żołnierzy wracających do domu po II wojnie światowej w Jaguarach czy Alfach Romeo wpadł na pomysł stworzenia Corvetty. Nazwę Corvette wymyślił Myron Scott, zainspirowała go nazwa z małych statków fregatowych, które potrafiły szczególnie szybko manewrować. Pierwotnie Corvette produkowano w Michigan, jak również w Missouri, jednak od trzeciej generacji (C3) wytwarzane są w Bowling Green w Kentucky (Wikipedia).